Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Dziwne bicie przy hamowaniu

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie Dziwne bicie przy hamowaniu

    witam,
    mam nietypowy problem z hamulcami.
    Około 2 miesiące temu założone nowe tarcze i klocki textara na przód.
    Od jakiegoś czasu pojawiło się bicie na kierownicy i pedale hamulca przy ostrym hamowaniu przy większych prędkościach.
    Wiem, powiecie, że tarcze krzywe. I tu sie pojawiają moje wątpliwości, bo po pierwsze tarcze nowe, a po drugie to bicie nie występuje zawsze.
    Mam wrażenie, że bije mocno kiedy mocno depnę hamulec po dłuższym jego nieużywaniu, czyli np. jadę sobie obwodnicą bez hamowania dłuższy czas, nagle muszę depnąć hamulce ostro i wtedy mocno bije.
    Ale kiedy często używam hamulca i mocno depnę na pedał to bije dużo mniej (mimo wysokiej prędkości) lub wcale nie bije.
    Jadąc ostatnio obwodnicą tak ze 150km/h zanim ostro hamowałem przed zjazdem to nacisnąłem lekko hamulec z 2 razy, podpompowało się trochę i jak za trzecim razem depnąłem ostro w hamulec to nic nie biło.


    Znajomy jak wymieniał tarcze i klocki to mówił, że są trochę luźne te prowadnice w zaciskach. Czy takie bicie przy hamowaniu może oznaczać, że trzeba zacisk regenerować? czy coś takiego może pomóc?
    https://aparts.pl/partscatalogue/254...4002~2FRE.aspx
    http://e-autoparts.pl/zestaw-naprawc...p-1769778.html

    proszę o opinie czy ktoś kiedyś miał takie zachowanie hamulców?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Bardzo prawdopodobne że blokują Ci się hamulce (nie odbijają) podczas jazdy się grzeją i przy hamowaniu masz klasyczny fading (wichrowanie tarcz od temperatury).
    Przy częstszym używaniu może klocki się lepiej układają (wskazywały by na to luzy zacisku) i nie są tak gorące więc na jedno ostre depnięcie wystarcza. Innego wytłumaczenia nie widzę po za kiepskiej jakości tarczami.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    U mnie mam identyczną sytuację, tylne zaciski mi czasem nie odbijają i przy depnięciu hamulca z prędkości powyżej 120 można wyczuć bicie.
    Niebawem pójdą do regeneracji + wymiana tarcz oraz klocków i mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    A czy tylne słabe tarcze mogą powodować bicie przy hamowaniu? W ogóle czy tyle hamulce mogą powodować bicie przy hamowaniu?
    Moja Była Alfa Romeo 156 Cadamuro Rosso Corsa
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._1_9jtd-5.html

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    a czy jakieś niedomaganie zawieszenia może powodować bicie przy hamowaniu?
    Gdzieś w necie wyczytałem, że dojechane tuleje wahacza z przodu mogą powodować bicie bo przy hamowaniu zmienia się geometria bo tuleja siada? Mimo, że nic nie puka.
    Czasem też jak wolno dojeżdżam do skrzyżowania z nogą na hamulcu to czuje takie bujanie autem przód-tył jakby zmieniała się siła hamowania. A czasem hamuje płynnie..
    Ostatnio edytowane przez mufas ; 25-10-2016 o 08:54

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    U mnie był podobny problem, myslalem ze krzywe tarcze ale po sprawdzeniu czujnikiem wszystko wyszlo ok. Winne okazaly sie prowadnice w zacisku. Po zmianie i nasmarowaniu problem znikl.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    mufas, podjedź na stację diagnostyczną, zawieszenie Ci sprawdzą. Nie wiem w jakim stanie masz piasty, ale z tego co mówisz to tak jak slavol pisze, prawdopodobnie po rozgrzaniu hamulce Ci mniej biją. Sprawdź tarcze i ewentualnie prowadnice.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wymień płyn hamulcowy.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Doszły dziś dwa nowe objawy:
    1) przy troszkę szybszej jeździe przy kołach mocno skręconych w lewo(np. szybka jazda na rondzie, szybkie zawracanie) coś trze/chrobocze w prawym kole, jakby dojechane łożysko, ale przy jeździe na wprost cisza :/
    2) jade powoli na 1-2 biegu, daje mocno gaz żeby przód auta się podniósł do góry, i jak puszczam gaz to auto podczas opadania w dół też trze/chrobocze.

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Wymień płyn hamulcowy.
    no generalnie to od kilku dni juz mam i czekają na weekend zestawy naprawcze tych gumek do zacisków i butla płynu hamulcowego.
    Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    podjedź na stację diagnostyczną, zawieszenie Ci sprawdzą
    a no pomyślałem dziś podobnie i byłem dziś na SKP i Pan jak usłyszał, że chce w alfie zawieszenie sprawdzić, to zanim wjechał na ścieżkę to się zaśmiał i powiedział "górne wahacze do wymiany"
    Przetrzepał porządnie i powiedział, że wszystko sztywne, nie ma się do czego przyczepić.

    Później pojechałem do znajomego co znajomym naprawia auta u siebie w garażu z kanałem. Koleś sprawdzony, zaufany, nie raz poprawiał po mechanikach papudrakach. Sprawdził auto od spodu, wszystkie tuleje wahaczy, końcówki drążków itp i mówi, że sztywno. Poruszał koło góra/dół prawo/lewo i mówi, że luzu na łożysku nie czuć, ale podczas przejażdżki mówi, że to tarcie/chrobotanie to jest jak z dojechanego łożyska, ale dziwne, że jadąc na wprost jest cisza. Usiedliśmy, podumaliśmy i pojechałem do domu.

    Wracając do domu już byłem lekko poddenerwowany, jechałem szybko i musiałem wyhamować nagle ze 100km/h do około 30km/h, aż ABS się włączył. I co? i zero bicia przy hamowaniu.

    No ręce opadają.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Pozostają elementy kręcące się Ciśnienie w oponach, koła, tarcze, piasty, przeguby, półosie.
    Sprawdzaj po kolei, może odważnik odpadł, różnie to bywa.

Podobne wątki

  1. Wibracje w czasie szybkiej jazdy i bicie przy hamowaniu ?
    Utworzone przez fcb_99 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 08:42
  2. Bicie kół powyżej 120km/h oraz przy hamowaniu
    Utworzone przez dejvid27 w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 09:11
  3. Dziwne odgłosy przy hamowaniu
    Utworzone przez maybah w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 10:40
  4. bicie przy hamowaniu, tarcze?
    Utworzone przez remik230 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 08:12
  5. Bicie przy hamowaniu
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 07:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory