Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Czujnik wału

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 SW 1.9 jtd m-jet 140km 2003r.
    Postów
    40

    Domyślnie Czujnik wału

    Ostatnio zauważyłem, że w mojej 156 z 1.9 jtdm 103kw na ciepłym silniku jest problem z odpalaniem, na forum wyczytałem, że winny jest czujnik wału. Byłem w sklepie motoryzacyjnym i właściciel polecił mi czujnik febi za 120zł, a co wy polecacie? Kupować czy można znaleźć coś lepszego albo w lepszej cenie gdzieś indziej?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Będzie ok, wymiana też jest prosta, ale potrzeba mieć kanał do tego albo podnośnik kolumnowy.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dam156SW
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 Jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Nie trzeba, ja wymieniałem na glebie pod blokiem Lekko nie jest ale da radę.
    W autosklepie kupowałem także po 120 zł tyle że Boscha i do jts.

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    W 2.4 wymieniłeś pod blokiem? Ja sobie tego nie wyobrażam biorąc pod uwagę ilość miejsca w komorze i dostęp.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 SW 1.9 jtd m-jet 140km 2003r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Z wymianą problemu nie mam najmniejszego, kanał mam, a i znajomego byłego mechanika, który mi będzie pomagać, bo termostat do wymiany (od tygodnia w bagażniku jeździ), egr do zaślepienia i tak pomyślałem, że jak silnik będzie temperaturę dobrze łapać to, jak i tak będzie pod maską grzebane to przydałby się już ten czujnik wymienić i mieć auto perfekcyjnie ogarnięte.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał miczu97 Zobacz post
    Ostatnio zauważyłem, że w mojej 156 z 1.9 jtdm 103kw na ciepłym silniku jest problem z odpalaniem, na forum wyczytałem, że winny jest czujnik wału. Byłem w sklepie motoryzacyjnym i właściciel polecił mi czujnik febi za 120zł, a co wy polecacie? Kupować czy można znaleźć coś lepszego albo w lepszej cenie gdzieś indziej?
    Jakie dokładnie miałeś objawy? Ja mam czasem tak, że przejadę te 5km zgaszę silnik i kiedy odpalam go po dajmy na to 5 minutach rozrusznik przebiera dość długo zanim odpali. Czy to się kwalifikuje pod CPW? Błędów w sterowniku nie ma. Czasami takiemu odpalaniu towarzyszą błędy na desce. Póki co, brałem to wszystko na karb spadów napięcia.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    W poprzedniej jtd miałem takie objawy że podczas jazdy przerywało i na ten moment przerwania zapalała się marchewa, aż w końcu kiedyś na A4 alfa zgasła w szczerym polu, nie chciała odpalić dopiero gdzieś po 20 min jak troche ostygła odpaliła ale szła mułowato, w zasadzie jest nie możliwe żeby przy tym czujniku ecu nie wywalało błędu, u mnie był to P0385 jak dobrze pamiętam, czujnik bosch 120 zł sam wymieniłem pod domem

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    U mnie też błędu nie dawał, a na ciepłym nie odpalał aż nie ostygł trochę, po wymianie problem momentalnie zniknął.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 SW 1.9 jtd m-jet 140km 2003r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Objaw mam taki, ze jak przejadę kilka km, zgaszę ją i po chwili chce odpalić, to zajmuje jej to dłużej i czuć, że rozrusznik się trochę męczy, żadnej marchewy nie ma, nic nie przerywa, ale myślę, że to kwestia termostatu, jest cały czas otwarty, co skutkuje tym, że dopiero, jak przycisnę i wkręcę ja na obroty to wskazówka przekracza 60 stopni, a tak waha się w okolicach 50 po przejechaniu dłuższego odcinka i ani drgnie. Podejrzewam, że po wymianie termo, co będzie skutkować wyższymi temperaturami objawy będą większe.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dam156SW
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 Jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    W 2.4 wymieniłeś pod blokiem? Ja sobie tego nie wyobrażam biorąc pod uwagę ilość miejsca w komorze i dostęp.
    Nie kolego, napisałem że był to czujnik do jts. I to jest dokładnie 156 FL 2.0 jts
    Łatwo nie było i gdyby nie ściągnięcie podstawy aku i dojście od boku było by to chyba wręcz niemożliwe, chyba że zdjął by tłumik to dostęp od dołu by był naprawdę fajny, jednak wolałem tego nie robić, bo na pewno by się urwaly śruby.
    U siebie w 2.4 nie robiłem, i tak naprawdę nie szukałem go tam nigdy, ale miejsca faktycznie jest naprawdę mało.

    Co do błędów to mimo iż jts padł całkowicie i nie dało się jej uruchomić to błędu nie wskazal.

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez dam156SW ; 27-12-2016 o 19:18

Podobne wątki

  1. czujnik położenia wału
    Utworzone przez DARO w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 23:08
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  3. [146] Czujnik położenia wału???
    Utworzone przez Bartek146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory