Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Nie działa obrotomierz alfa 156

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    2

    Domyślnie Nie działa obrotomierz alfa 156

    Witam wszystkich. Proszę o pomoc mam alfa 156 lift 1.8 ts i nie działa mi obrotomierz. Podmieniłem na inny i to samo wskazówka na 0 podświetlenie działa.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Moduł obrotomierza

    W obrotomierzu elektronicznym znajduje się moduł sterujący i szereg lampek sygnalizacyjnych.

    Sygnał o prędkości obrotowej silnika przesyłany jest przez centralkę sterującą silnikiem, specyficzną dla różnych wersji silników. Zapaleniem się lampek steruje obwód elektroniczny znajdujący się wewnątrz w/w modułu.

    Lampkami sygnalizacyjnymi tak sterowanymi są:

    Lampka sygnalizacyjna włączenia lewego kierunkowskazu
    Lampka sygnalizacyjna włączenia prawego kierunkowskazu
    Lampka sygnalizacyjna braku ładowania akumulatora
    Lampka sygnalizacyjna niskiego ciśnienia oleju
    Lampka sygnalizacyjna awarii układu wtryskowego
    Lampka sygnalizacyjna uszkodzenia świateł (check)
    Lampka sygnalizacyjna włączenia świateł drogowych
    Lampka sygnalizacyjna włączenia świateł pozycyjnych / świateł mijania
    Lampka sygnalizacyjna włączenia tylnych świateł przeciwmgielnych
    Lampka sygnalizacyjna włączenia przednich świateł przeciwmgielnych
    Lampka sygnalizacyjna włączenia świateł przyczepy (do dyspozycji)
    Wewnątrz modułu obrotomierza znajduje się również urządzenie 'check' kontroli świateł zewnętrznych, które sprawdza obwody świateł pozycyjnych i oświetlenia tablicy rejestracyjnej, tylnych świateł przeciwmgielnych, świateł stop.

    Świecenie się samej lampki informuje o niskim poziomie płynu hamulcowego lub o zaciągnięciu hamulca postojowego. Inne lampki opisane i zilustrowane są na schematach dotyczących elementów z którymi są powiązane.

    Wskaźnik obrotomierza działa po obróceniu kluczyka w wyłączniku zapłonu w położenie MAR.

    W warunkach 'nocnych' (światła pozycyjne włączone) natężenie podświetlenia wskaźników, można regulować poprzez ustawienie trzech różnych poziomów natężenia za pomocą przycisku zewnętrznego.

    Opis funkcjonowania


    Moduł obrotomierza E15 zasilany jest poprzez styki 10 i 16 konektora A bezpośrednio z akumulatora. (bezpiecznik główny 'maxi fuse' J/B2) w B99 oraz poprzez F2 i F3 w skrzynce bezpieczników B1 ; w ten sposób zasilone zostaje również urządzenie 'check' kontrolujące oświetlenie zewnętrzne.

    Moduł obrotomierza E15 zasilany jest również poprzez wyłącznik zapłonu (INT) przez styk 15 konektora B w obwodzie zabezpieczonym bezpiecznikiem F4 w dodatkowej skrzynce bezpieczników B98B . Styk 14 konektora B połączony jest z masą.

    Sygnał prędkości obrotowej silnika przesyłany jest z centralki sterującej silnika M10 , różnej w zależności od wersji silnika, do styku 6 konektora B.

    Ewentualny brak ciśnienia oleju silnikowego sygnalizowany jest poprzez styk 5 konektora B modułu E15 sygnałem masy przesyłanym z czujnika K30 .

    Dla wszystkich innych lampek sygnalizacyjnych należy odnieść się do odpowiednich schematów elementów, z którymi są powiązane.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Proszę bardzo napisać czego konkretnie mam szukać do Elektryczne w ogóle się nie znam. Dziękuję

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Opis funkcjonowania podałem. Poniżej rozmieszczenie poszczególnych elementów, które pokrywają się z opisem funkcjonowania. Posprawdzaj bezpieczniki przekaźniki itp.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozmieszczenie elementow.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	80.1 KB
ID:	289304

Podobne wątki

  1. [164] Nie działa prędkościommierz, obrotomierz i licznik kilometrów
    Utworzone przez Kalor1 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-04-2019, 12:43
  2. Nie działa obrotomierz , prędkościomierz,elketr szyby
    Utworzone przez ketrabpoks w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2018, 19:09
  3. Nie działa prędkościomierz i obrotomierz.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 16:16
  4. Nie działa: ICS, prędkościomierz, obrotomierz itd...
    Utworzone przez redek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 21:57
  5. [145] Czasami nie działa obrotomierz
    Utworzone przez deevee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 23:45

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory