Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wycieraczki - poważny problem. /help

  1. #1
    ideally
    Gość

    Domyślnie Wycieraczki - poważny problem. /help

    -Dziś ot tak przestały działać wycieraczki (przednie).
    -Bezpiecznik cały.
    -Płyn od spryskiwaczy leci.
    -Pomyślałem, że spalony silniczek więc udało mi się kupić sprawny używany na miejscu na szrocie. Podłączył przy mnie i działa.
    -Odkręciłem wszystko u siebie podłączyłem przed przykręceniem i nie działa.
    Tak jakby nie dawało napięcia z kabla. Żadna prędkość nie działa - nic nie cyka.
    -Rozebrałem pod kierownicą troszkę, poruszałem kablami i nic.
    - Wyłączyłem zapłon, włączyłem zapłon i zaczęły działać (moje) wycieraczki.
    -Ponownie wyłączyłem zapłon i włączyłem znowu i NIC, znowu nie działa. Drugi raz nie udało mi się ich uruchomić.

    W czym problem? Wiązka kabli? Nic nie widziałem tam poprzycieranego w środku..

    Jakieś pomysły panowie?

    PS: mam nie lada problem, bo samochodem do pracy 40km dojeżdżam a dzisiaj po południu zaczęło padać.. Może jutro nie będzie to jakoś to będzie bez wycieraczek..w przeciwnym wypadku...nie wiem co...

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A może nie ma styku na wyłączniku wycieraczek - ta dźwigienka przy kierownicy?

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRcCo
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Postów
    272

    Domyślnie

    Dokładnie tak może być ze na ta dzwigienka może nie łączyć ja w mojej wcześniejszej 156 miałem podobny problem z kierunkowskazami jak sie mozniej przełączyło to działały a jak normalnie to niestety nie zajechalem do elektryka i problem został rozwiązany
    Trzy Magiczne Cyfry
    Była - 156 2,0 TS
    Jest - 166 2,4 JTD

  4. #4
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaRcCo Zobacz post
    Dokładnie tak może być ze na ta dzwigienka może nie łączyć ja w mojej wcześniejszej 156 miałem podobny problem z kierunkowskazami jak sie mozniej przełączyło to działały a jak normalnie to niestety nie zajechalem do elektryka i problem został rozwiązany

    - I jak zostało to rozwiązane przez elektryka? Czy trzeba było coś wymieniać?

    - Dziś rano przekręcam stacyjkę i działają cały czasu wycieraczki. O zgrozo, aż może do jutra.. Poza tym zaczęło mi grzechotać w katalizatorze, lekko na luzie, do 3tys, juz jest niezly halas, a wyzej prawie wcale. Samochod ma od dolu troszke mula, a od 3 kreci sie niezle. Czyzby zapchal sie lub cos podobnego?

  5. #5
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    A zaczęło się od wycieraczek, a skończy na wymianie kata, sondzie, przepływce, rozrządzie oby tak nie było

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRcCo
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Postów
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał ideally Zobacz post
    - I jak zostało to rozwiązane przez elektryka? Czy trzeba było coś wymieniać?

    - Dziś rano przekręcam stacyjkę i działają cały czasu wycieraczki. O zgrozo, aż może do jutra.. Poza tym zaczęło mi grzechotać w katalizatorze, lekko na luzie, do 3tys, juz jest niezly halas, a wyzej prawie wcale. Samochod ma od dolu troszke mula, a od 3 kreci sie niezle. Czyzby zapchal sie lub cos podobnego?
    wymienil mi ale co to Tobie nie powiem bo nie pamietam juz ale warto przejechac sie niech sprawdzi
    Trzy Magiczne Cyfry
    Była - 156 2,0 TS
    Jest - 166 2,4 JTD

  7. #7
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinTM Zobacz post
    A zaczęło się od wycieraczek, a skończy na wymianie kata, sondzie, przepływce, rozrządzie oby tak nie było
    Sonda, przepływka i rozrząd wymieniony.

    Komp w domu mi jeszcze nawala ostatnio. Jak nic to nic. A gdy zacznie się chrzanić to wszystko na raz

  8. #8
    darloss
    Gość

    Unhappy

    Podepnę się pod temat...
    Przed chwilą właśnie wsiadam do auta i nie działają mi w ogóle wycieraczki;-(
    zero dźwięku ani drgną;-( w którym miejscu znajduję się bezpiecznik???
    dziś jadę do pracy na noc a zaczyna sypać śnieg, i bez wycieraczek to raczej nie możliwe żeby gdziekolwiek wyjechać;-( jeszcze mi się to nigdy nie zdarzyło;-(

    Proszę o pomoc;-(

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    podbijam.
    mam podobny problem. bawilem sie rano wycieraczkami tzn to co sie jednorazowo wlancza wycieraczki to przytrzymalem to dluzej tak ze przetarlo 2 lub 3 razy. pozniej wszystko dzialalo. po poluniu wyjechalem na swieta do rodziny i w pewnym momencie wycieraczki przestaly dzialac. zadna predkosc nie dziala, nie dziala nawet spryskiwanie szyb tzn plyn nie leci, pompka nie podaje plynu. podejrzewam ze problem tkwi w tym przelaczniku przy kierownicy. czy rozebranie tego jest mozliwe w warunkach domowych i czy nie jest to zbytnio skomplikowane ?
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  10. #10
    darloss
    Gość

    Lightbulb

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    podbijam.
    mam podobny problem. bawilem sie rano wycieraczkami tzn to co sie jednorazowo wlancza wycieraczki to przytrzymalem to dluzej tak ze przetarlo 2 lub 3 razy. pozniej wszystko dzialalo. po poluniu wyjechalem na swieta do rodziny i w pewnym momencie wycieraczki przestaly dzialac. zadna predkosc nie dziala, nie dziala nawet spryskiwanie szyb tzn plyn nie leci, pompka nie podaje plynu. podejrzewam ze problem tkwi w tym przelaczniku przy kierownicy. czy rozebranie tego jest mozliwe w warunkach domowych i czy nie jest to zbytnio skomplikowane ?
    Zacznij od najbardziej banalnego;-)
    Bo skoro nie działają Ci ani wycieraczki ani spryskiwacze???
    Sprawdź bezpiecznik;-)

    P.O.Z.D.R.O.

Podobne wątki

  1. Wycieraczki POWAŻNY PROBLEM !! POMÓŻCIE !!!
    Utworzone przez Dejman147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 23:57
  2. Pierwszy poważny problem.
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 20:43
  3. Poważny problem 1.9 JTD M-JET
    Utworzone przez konrad86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 09:49
  4. [145] Poważny problem-pomocy
    Utworzone przez papa16b w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 08:40
  5. Poważny problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 00:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory