Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 1.9 jtd- dziwne reakcje na pedał gazu

  1. #1
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie 1.9 jtd- dziwne reakcje na pedał gazu

    Mam małe pytanko odnośnie reakcji na pedał gazu w Waszych jtd.

    Gdy zmienie bieg i zaraz po puszczeniu sprzegla dam agresywnie gazu, to auto przez chwile jakby nie reaguje i dopiero po paru sekundach czuc przyspiesznie..
    Druga sprawa, to slaba reakcja na gaz tak do 3/4 wcisnięcia. Dopiero jak wciskam blisko podlogi czuje przyspieszenie, gdy dam tak do polowy to zbiera sie niemal jak żółw.
    Czy to normalne w tych silnikach?
    Nie mam jak porownac, gdyz nie znam nikogo z tym silnikiem stąd moje pytanie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Może to zabrzmi trywialnie, ale najpierw bym szukał przyczyny w przepływomierzu. Działo Ci się tak wcześniej, czy może nagle?

  3. #3
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    Raczej mam tak od kupna auta...
    Sprawdze przeplywomierz. Prosilbym tylko o mala instrukcje jak go odlaczyc. Tam jest jakas blokada przy tej wtyczce, czy moge ja od razu odlaczyc? Nie chcialbym tego uszkodzic...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr9008 Zobacz post
    Mam małe pytanko odnośnie reakcji na pedał gazu w Waszych jtd.

    Gdy zmienie bieg i zaraz po puszczeniu sprzegla dam agresywnie gazu, to auto przez chwile jakby nie reaguje i dopiero po paru sekundach czuc przyspiesznie..
    niestety typowe w silnikach doładowanych turbosprężarką - tzw lag , czyli lag to czas od naciśnięcia gazu do wytworzenia doładowania (czas wypełnienia przewodów gumowych , IC , powietrzem pod ciśnieniem)
    chociaż nie powinno trwać to aż kilka sekund , zainteresuj się przepływką jak kolega radzi - odepnij wtyczkę
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Zainteresuj się też konektorem potencjometru pedału gazu. W dziale "zrób to sam" jest przepis jak sobie z tym poradzić
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny problem, o którym dowiedziałem się gdy kolega kupił sobie Belle z tym samym silnikiem. U niego przy około 1250obr/min po wciśnięciu gazu czuć wyraźne przyspieszenie i to na każdym biegu, kiedy u mnie muszę poczekać tak do około 1750obr/min i dopiero coś się dzieje. Później jest już ok. I z tego co zauważyłem to jego Alfa kręci się bez problemu do 4,5-5tys obr/min gdzie moja ma z tym problemy, ale to może wina akurat turbo. Doradźcie proszę. Uwielbiam to auto ale ostatnio więcej mam z nią problemów niż przyjemności... powoli zastanawiam się nad sprzedażą, jeśli oczywiście będzie miała taką tendencję...Pozdrawiam.

  7. #7
    kamikaze1988
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawikjunior Zobacz post
    Witam. Mam podobny problem, o którym dowiedziałem się gdy kolega kupił sobie Belle z tym samym silnikiem. U niego przy około 1250obr/min po wciśnięciu gazu czuć wyraźne przyspieszenie i to na każdym biegu, kiedy u mnie muszę poczekać tak do około 1750obr/min i dopiero coś się dzieje. Później jest już ok. I z tego co zauważyłem to jego Alfa kręci się bez problemu do 4,5-5tys obr/min gdzie moja ma z tym problemy, ale to może wina akurat turbo. Doradźcie proszę. Uwielbiam to auto ale ostatnio więcej mam z nią problemów niż przyjemności... powoli zastanawiam się nad sprzedażą, jeśli oczywiście będzie miała taką tendencję...Pozdrawiam.

    A nie wyskakuje Ci kontrolka wtrysków?? Podłączałeś do kompa?? Mi też do 2 tys rpm byla strasznie mułowata, przepływka była padnięta i problemy z EGR. Teraz jest już spoko zbiera się ładniutko. Choć dziś mnie pedał gazu wkurwił, ale okazało się, że to na kostce połączenie, bo poruszałem, gorzej nabroiłem, ale zrobiłem i zero błędów. Jest Git narazie. Podłącz pod kompa, bo jestem prawie pewny że to MAF, lub inne czujniki

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawikjunior Zobacz post
    ...kiedy u mnie muszę poczekać tak do około 1750obr/min i dopiero coś się dzieje. ... I z tego co zauważyłem to jego Alfa kręci się bez problemu do 4,5-5tys obr/min gdzie moja ma z tym problemy, ale to może wina akurat turbo. ....
    Kolego sam sobie odpowiedziałeś to wina turbiny.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Po podłączeniu pod komputer tylko błąd z EGR P0404, wyciągnąłem zaślepkę i błąd się nie pokazał. Poza tym na wolnych obrotach EGR był otwarty w 30%, jak dodawałem gazu to momentalnie spadało na 1%. czym dłużej pracował silnik tym jego otwarcie było większe.

  10. #10
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie. Odłączałem przepływomierz i nic się nie zmieniło. Odłączałem też to małe urządzenie na przegrodzie do którego dochodzą dwa cieniutkie wężyki ciśnieniowe to powyżej 3tys obr/min auto zaczynało mulić. sprawdzałem na komputerze, zaznaczyłem opcje Intake Air Quantity (rzeczywista masa powietrza) i Desired Intake Air Quantity (docelowa masa powietrza) i w momencie wciśnięcia gazu do oporu docelowa masa pokazuje 1200 mg/i a rzeczywista jest około 600mg/i. Wg mnie tu tkwi problem tylko teraz co może powodować, że auto ma problemy z oddychaniem. Od czego zacząć. Turbo wolałbym zostawić na koniec bo to niestety unieruchomi mi Belle na jakiś czas. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Niewygodny pedał gazu
    Utworzone przez fornakter w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-02-2021, 15:10
  2. Pedał gazu - chałasy
    Utworzone przez MINI-MONI w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 22:41
  3. pedał gazu w 156
    Utworzone przez brill7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 17:50
  4. Pedał gazu nie odbija ?
    Utworzone przez sonexs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 23:29
  5. Zgiety pedał gazu
    Utworzone przez tomas1907 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 18:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory