Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 171

Temat: Zamontowanie tempomatu

  1. #31
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mskk Zobacz post
    witam. rozebrałem obudowe kolumny i nie znalazłem białej wtyczki do tempomatu, z wtyczek luzem były tylko dwie:
    jedna czarna
    http://saveimage.eu/show.php/166_DSC00289.JPG.html

    ogólny widok:
    http://saveimage.eu/show.php/167_DSC00292.JPG.html

    druga za bezpiecznikami tez czarna ale mniejsza
    mozliwe ze nie mam wtyczki do tempomatu w 156 2005 rok 1.9jtdm 150km ?
    Ta duża czarna to chyba gdniazdo diagnostyczne OBD2. Wtyczki powinny być białe (są dwa rodzaje). Ale skoro jej tam nie masz to nic straconego. Troche chęci i można kupić manetke od tempomatu i pociągnąć kabelki do sterownika silnika. Samą manetke ciężko dostać ale można kupić zespół przełączników pod kierownice i wymontować z niej manetke i przełożyć do swojego (nie trzeba ściągać kierownicy tylko dolną pokrywe. Poczytaj dokładnie tematy na forum

  2. #32
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    ja tam nie mam takiej kosti, ale mam taka biał do której juz cos jest podpiete nad bezpiecznikami:



  3. #33
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    Ta duża czarna to chyba gdniazdo diagnostyczne OBD2. Wtyczki powinny być białe (są dwa rodzaje). Ale skoro jej tam nie masz to nic straconego. Troche chęci i można kupić manetke od tempomatu i pociągnąć kabelki do sterownika silnika. Samą manetke ciężko dostać ale można kupić zespół przełączników pod kierownice i wymontować z niej manetke i przełożyć do swojego (nie trzeba ściągać kierownicy tylko dolną pokrywe. Poczytaj dokładnie tematy na forum
    byłem przekonany ze na wyświetlaczu mam ikone tempomatu, jednak błąd, mój środkowy wyświetlacz nawet nie figuruje w opcjach wyświetlaczy z instrukcji obsługi w dolnym rzędzie z lewej strony nie ma zadnej kontrolki, czy to mozliwe jest wogole?
    w takim razie chyba rezygnuje z pomysłu montażu tempomatu

  4. #34
    rydza
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydza Zobacz post
    Niestety środkowy wyświetlacz „check control” nie ma lampki do tempomatu, ale za to w kostce są już kable zasilające lampkę pin 3 i 13 (w wtyczce ECU też jest kabel do zasilania lampki pin 23)
    Muszę tylko kupić oprócz manetki odpowiedni wyświetlacz.

    Ciekawostka, po uruchomieniu tempomatu okazało się że lampka jednak jest a pod światłem nie było jej kompletnie widać.

    Podsumowując: kupiłem używaną manetkę z kostką i wtyczką z obciętymi kablami (140zł), w sklepie elektronicznym 5 kabelków o różnych kolorach - 4x1,5metra i 1x0,5 metra oraz 4 małe końcówki do wtyczki ECU i jedną większą końcówkę do podłączenia zasilania do pinu 14 w złączu konektorowym B1D.
    Z końcówkami trafiłem zmieściły się w małej dziurce wtyczki ECU natomiast kable były trochę przy grube i musiałem trochę pokombinować żeby je wcisnąć ale się udało.

    Oczywiście bez eLearn nie wiedział bym gdzie się podłączyć w wtyczce ECU oraz bez postu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_sam/24218-opis_kolorow_na_schemacie_elektrycznym.html
    także FiatEcuScan był bardzo przydatny - dzięki nie mu sprawdziłem po podłączeniu czy wszystkie przełączniki manetki tempomatu działają .


    Jak ktoś będzie kupował kabelki do podłączenia to muszą być tak samo grube jak te między manetką a kostką. Jeżeli chodzi o końcówki do wtyczki ECU to takich jak fabryczne nigdzie nie kupicie a te z sklepu elektronicznego się sprawdziły mimo że mają inną zasadę działania.

    W wolnej chwili dołączę jakieś zdjęcia.
    Muszę jeszcze tylko wyciąć otwór w dolnej osłonie.
    Ostatnio edytowane przez rydza ; 27-03-2010 o 21:26

  5. #35
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mskk Zobacz post
    byłem przekonany ze na wyświetlaczu mam ikone tempomatu, jednak błąd, mój środkowy wyświetlacz nawet nie figuruje w opcjach wyświetlaczy z instrukcji obsługi w dolnym rzędzie z lewej strony nie ma zadnej kontrolki, czy to mozliwe jest wogole?
    w takim razie chyba rezygnuje z pomysłu montażu tempomatu
    Też myślałem że nie mam lampki, a jednak jest . Nie było jej widać dlatego że jest zielona.

  6. #36
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!
    odgrzewam temat.

    chciałbym zamontować w AR 156 1,9JTD 2005r. tempomat (niestety fabryka poskąpiła jej tego cudownego wynalazku...)

    mam już oryginalną manetkę i teraz moje pytanie,może laikowate...

    gdzie znajduje się komputer sterujący w który wpinamy się z tempomatem?

    dodam że odpowiednie czujniki przy pedałach sprzęgła i hamulca są.


    moja druga ulubienica...

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    W 156 cruise control jest wbudowany w ECU silnika, manetka to same przyciski, powinieneś mieć kostkę pod obudową kierownicy. Poniżej schemat połączeń, H7 to manetka.
    Ostatnio edytowane przez tomand ; 31-05-2010 o 07:29

  8. #38
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    dzięki za pomoc!
    aż tak biegły nie jestem w tych alfowskich schematach...

    gdyby ktoś wytłumaczył mi "po chłopsku" jak i gdzie to wszystko podłączyć to dam radę bez problemu.

    jeśli chodzi o kostkę to przekopałem wszystko wokół kolumny kierowniczej i nic nie znalazłem.
    w 147 kostka była już widoczna po zdjęciu dolnej osłony kolumny.dokładnie tak jak na zdjęciach które wkleiłem w początkowej części tematu.


    moja druga ulubienica...

  9. #39
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam ponownie!!
    ponieważ mam urlop chciałbym się wreszcie uporać z montażem tempomatu w mojej AR 156 2005 1,9JTD.

    odpowiedniej wiązki wraz z kostką nie znalazłem,są natomiast wszystkie czujniki na pedałach.mam też odpowiednią manetkę.czytałem gdzieś na forum fajny temat opisujący krok po kroku jak to zrobić ale niestety nie mogę go odnaleźć.

    mam w związku z tym kilka pytań do osób które są biegłe w tym temacie.
    1)czy wpinamy się do tego ECU znajdującego się w kabinie na prawym przednim nadkolu pod czarną osłoną tuż pod schowkiem w desce?
    2)w którą wtyczkę nalezy się wpiąć,są dwie mniejsza i większa?
    3)w które piny,te malutkie których jest bardzo dużo czy te większe których jest po ok 10 w każdej z wtyczek?
    4)czy jeśli poprawnie wyprowadzę te połączenia i podłączę manetkę to kontrolka będzie się świecić przy załączeniu tempomatu?

    dodam że mam wszystkie potrzebne schematy i opis w E-learn.

    będę bardzo wdzięczny za wszelkie wsparcie.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  10. #40
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!
    zero odzewu...

    czyżby wszyscy wyjechali na urlopy...?


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zamontowanie pilota do garażu
    Utworzone przez alfa-beta w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 13:13
  2. Działanie tempomatu
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 12:08
  3. Działanie tempomatu
    Utworzone przez blandor w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 21:12
  4. Zamontowanie słuchawki domofonu w bloku.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 07:08
  5. [166] zamontowanie innego radioodtwarzacza
    Utworzone przez biagi w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 23:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory