Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Rano ciężko zapala

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KULI
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZABRZE
    Auto
    2.4 JTD 215Km/458Nm by CINEK
    Postów
    135

    Domyślnie Rano ciężko zapala

    Witam.
    Wiem że tematów już było wiele i troche ich przeczytałem.Mój problem jest taki że rano ciężko zapala tzn musze tak z 5,7 sekund pokręcić zanim zapali.Strasznie mnie to denerwuje.Jak zapali to moge go odrazu zgasić i zapali odrazu.Wrażenie jest takie jakby paliwo schodziło do baku i się zapowietrzał.Alfa nie kopci,chodzi jak burza,zadnych innych problemów,chodzi równo.Wymieniałem ostatnio filtr paliwa i tam miałem troche mokro,ale dokręciłem filtr i jest ok.Ostatnio jeszcze zaczeło mi śmierdzieć ropą i znalazłem że to z przewodów gumowych które wychodzą z filtra i dochodzą chyba do pompy lekko je skróciłem i dałem nowe opaski wyczyściłem i już nie śmierdzi. Kupiłem nawet kabel do laptopa ale nie wiem jak za bardzo sie za to zabarać.Może ktoś pomoże,podjechałbym z laptopem i kablem do kogoś kto by mi pokazał jak to obsługiwać.

    POzdrawiam KULI

  2. #2
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem taki problem. Przyczyną była niedociśnieta do końca jedna złączka od paliwa. Jeśli chcesz sprawdzić czy to rzeczywiście brak paliwa spróbój rano przekręcić kluczyk.. odczekać...aż pompa przestanie chodzić.. potem jeszcze ze dwa razy to samo i dopiero zapal. Jak wystartuje od razu to na 99% paliwo sie cofa do baku.
    Można spróbować wymienić jakiś wężyk na przezroczysty i będzie widać co się dzieje z paliwem. Na allegro znajdziesz też zaworki zwrotne w cenie ok 15-20zł które nie pozwalają na cofanie się paliwa do baku. Ale najpierw poszukaj nieszczelności.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KULI
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZABRZE
    Auto
    2.4 JTD 215Km/458Nm by CINEK
    Postów
    135

    Domyślnie

    ok.dzieki za podpowiedzi,jutro tak zrobie jak piszesz
    a jest możliwe że któraś świeca nie grzeje ale (marchewka)nic nie pokazuje?

    POzdrawiam KULI

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał KULI Zobacz post
    ok.dzieki za podpowiedzi,jutro tak zrobie jak piszesz
    a jest możliwe że któraś świeca nie grzeje ale (marchewka)nic nie pokazuje?

    POzdrawiam KULI
    Marchewka-używamy to w odniesieniu do czerwonej kontrolki z symbolem wtrysku....natomiast do swiec jest osobna i ona mruga po odpaleniu auta jeśli cos ma awarię w tym układzie,jeżeli jedna świeca nie grzeje to zazwyczaj nie mruga(wnioskuje to z doniesień kolegów z forum) ale teoretycznie nie jest to wykluczone.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KULI
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZABRZE
    Auto
    2.4 JTD 215Km/458Nm by CINEK
    Postów
    135

    Domyślnie

    panowie problem mam nadal i sie nasilił tzn coraz gorzej mi zapala,teraz zauważyłem że jak przekręce kluczyk to strasznie długo mi ta pompa chodzi zanim sie wyłączy.
    Po skracałem i powymieniałem wszystkie opaski na tych wężykach gumowym przy pompie bo przy okolicy tego zaworu wysokiego ciśnienia robiła mi sie mgiełka z ropy.Wyczyściłem to tam,ale dziś patrze i znowu tam mam mokro. W takim razie skąd tam może lecieć ta ropa?.Może przez to mi sie układ zapowietrzać i cieżko zapalać??
    Kupiłem sobie już kabel do kompa jakoś nie umie tego ogarnąć. Czy jak podłącze do kompa to coś wykaże?

    POzdrawiam KULI

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Ja też kupiłem kabel i jeszcze tego nie ogarnąłem -więc nie przejmuj się Mamy temat ,,unidiag ależ to proste,, koledzy pomogą damy rade Ja sie nie łamie bo wiem,że inni dali rade to ja też musze A jak jest tylko kwestia nie szczelności i paliwo się lekko cofa to chyba na kompie nie pokaże...

  7. #7
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    Wina też mrozu?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KULI
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZABRZE
    Auto
    2.4 JTD 215Km/458Nm by CINEK
    Postów
    135

    Domyślnie

    no to spoko moze ktoś z okolic ma też kabel i by pomógł mi fure sprawdzić na kompie,ewentualnie podjechałbym do kogoś z kabelkiem płytką i laptopem no i z browarkiemco by mi to ogarnął

    POzdrawiam KULI

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Odwiedzam zabrze w przyszły weekend jak ogarne to na swojej belli to moge pomóc

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KULI
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZABRZE
    Auto
    2.4 JTD 215Km/458Nm by CINEK
    Postów
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Odwiedzam zabrze w przyszły weekend jak ogarne to na swojej belli to moge pomóc
    było by super z góry dziękuje.

    POzdrawiam KULI

Podobne wątki

  1. 1.9 M-jet ciężko zapala
    Utworzone przez leonard7080 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 19:29
  2. Ciężko zapala po postoju V6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 07:49
  3. ciężko zapala doradźcie
    Utworzone przez bssadzi w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 20:33
  4. [146] boxer 146 ciężko rano pali
    Utworzone przez jacek508asia w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 10:53
  5. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 23:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory