Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Tylne drzwi-wymiana linki mechanizmu opuszczania szyby

  1. #1
    rafald23
    Gość

    Domyślnie Tylne drzwi-wymiana linki mechanizmu opuszczania szyby

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Mam taki problem, który polega na tym, że pękła mi jedna z linek od mechanizmu opuszczania szyby(mechanizm elektryczny) i chodzi o to,że wszystko rozkręciłem ale nie potrafię tego poskładać do kupyMoże ktoś z was ma jakiś schemat lub zna stronkę gdzie takie coś znajdę.Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2023
    Auto
    AR 156 1.9 jtd
    Postów
    1

    Domyślnie

    Widzę trochę po czasie ale wybrałem tę stronę, aby opisać jak złożyć mechanizm podnoszenia szyby.

    Więc tak pierwsze co to odkręcamy silnik ( warto ustawić ślizg w maksymalnym górnym położeniu ) uważając bo tam znajduje się rolka na którą nawijają się linki. Przy składaniu najpierw linki wrzucamy w gniazda a następnie nawijany na rolkę przy czym musimy odpowiednio nawinąć, ta krótsza idącą od ślizgu 2 razy a ta dłuższa raz przy opuszczaniu szyby dłuższą się nawija a krótsza odwija.
    Okaże się że brakuje jeden obrót ale nie można tak sobie nawinąć. W jednej dłoni trzymamy rolkę a w drugiej łapiemy za linki palcami aby je przytrzymać, następnie obracamy rolkę tak aby linki wskoczyły na swoje miejsce na rolce, uwaga będą mocno prężyć bo są sprężyny naciągowe na linkach.Gdy nam się to uda wciskamy rolkę w gniazdo i montujemy silnik, po złożeniu sprawdzamy czy poprawnie działa.

    Sprawdziłem ten sposób i udało mi się złożyć ( zapieczona jedna z linek )
    Wpaść na ten pomysł pomógł mi ten film h.t.t.p.s://m.youtube.com/watch?v=DRc5MbYYrcM&t=2039s
    Jak coś usuńcie sobie kropki bo nie mogę jeszcze linków wrzucać.

    Jak ktos chce mogę nagrać filmik drugiej strony bo widzę że tam też nie mogę opuścić szyby.
    Pozdro ������

Podobne wątki

  1. Urwana linka od mechanizmu opuszczania szyby
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-07-2017, 17:04
  2. [159] wymiana mechanizmu szyby el.
    Utworzone przez tatin142 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 16:34
  3. [145] Demontaż drzwi , dostanie sie do mechanizmu szyby
    Utworzone przez Gregorov w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 20:27
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory