Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wahacz wzdłużny

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie Wahacz wzdłużny

    Witam Moi Drodzy

    Powiedzcie mi tylko czy w miejscu mocowania wahacza wzdłużnego do piasty po podniesieniu samochodu ten wahacz możne przesuwać się na boki na tej śrubie jakby brakowało czegoś o grubości 4mm

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    absolutnie nie! Jak bedzie slisko to może dupą wywijac nie przyjemnie Za luz na piasta -->wachacz wzdłużny odpowiada taka mała tulejka, poszuka pod nazwą tulejka do zwrotnicy (tylnej), kupiłem orginały 22zł mnie to wyszło. Tylko były kłopoty z wybiciem bo sie zapiekła, ale dałem rady.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    czyli wynika z tego że ta tulejka porostu się tak bardzo powycierała po bokach i jest już luźna, a tak z ciekawości to po włożeniu nowej ma to być dokręcone tak konkretnie czyt. "doje-ane" ma byc i czy dokręcać to na spuszczonum na koła samochodzie

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Tulejka (silentblock) przesówa sie na boki bo sie zerwała pewnie juz z gumy w niej. Nie moze tak byc,nowa musi byc dokrecona normalnie jak na śróbke 8-mke przystalo nie musi byc jakos specjalnie dopier....ona. Rzeczywiscie sa w przystepnej cenie i warta ja wymienic raz ze zurzyta bedzie pukała,a dwa ze bedzie tak jak kolega wczesniej napisał dupa tancowac na sliskim Dokrecamy oczywiscie na opuszczonym samochodzie z podnosnika.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    generalnie wygląda to tak jakby nakrętka miała być jeszcze dalej przykręcona

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar macki2go
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    pyrzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 160km była Alfa Romeo 156 fl 1.9 jtd 180 ps była Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    116

    Domyślnie

    to na pewno ta tuleja metalowo-gumowa też miałem taki luz i wczoraj wymieniałem............odkręcasz nakrętke za pomocą dwóch kluczy 19,jeden do podtrzymania drugi do odkręcania.....gdy wyjmiesz śrube bez problemu wyjmiesz starą zużytą tuleje, z tym że na pewno zostanie Ci we wnątrz pozostałość po starej tuleji. W postaci pierścienia. Najlepiej kupić cieniutki brzeszczot żeby mógł wejść do środka. Przecinasz delikatnie ten pierścień i za pomocą metalowego śrubokręta i młotka wybijasz pozostałość. Później musisz znaleść nakladkę klucza któr będzie luźno wchodzić do środka i równo. Młotkiem udeżasz tak żeby równo tuleka weszła do środka. Jest troche z tym roboty ale zupełnie inna jazda. Zostały mi dwie tuleje jak chcesz moge Ci sprzedać pozadrawiam

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz tylny wzdłużny (wleczony) - regeneracja
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 24-05-2019, 18:23
  2. [156] wahacz tylny wzdłużny
    Utworzone przez mojzu w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 20:23
  3. Wahacz wzdłużny
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory