Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Panel sterowania szybami - nie zawsze podnosi szyby, czasem działa z opóźnieniem itp.

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie Panel sterowania szybami - nie zawsze podnosi szyby, czasem działa z opóźnieniem itp.

    Witam serdecznie
    Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy 159. Jednak mam pewien problem dotyczący mechanizmu podnoszenia szyb od strony kierowcy. Szyby nie zawsze chcą się podnisić od razu. Czasem po wciśnięciu guzika trzeba chwilę poczekać na reakcję szyby. Szyba nie opuszcza się troche tylko od razu cała idzie na dół. Przy pomocy panela od strony kierowcy mogę opuścić szybę pasażera ale podniść już nie. Wykonać to mogę jedynie od strony pasażera. Wygląda to tak jakby coś a własciwie przyciski nie kontaktowały. Czy mieliscie może jakies problemy z panelem od szyb?. Może ktoś rozbierał go i czyścił styki? Ewentualnie jak to zrobić?
    Proszę o pomoc bo ASO będzie pewnie chciało wymieniać cały podzespół.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 17:34

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Witam serdecznie
    Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy 159. Jednak mam pewien problem dotyczący mechanizmu podnoszenia szyb od strony kierowcy. Szyby nie zawsze chcą się podnisić od razu. Czasem po wciśnięciu guzika trzeba chwilę poczekać na reakcję szyby. Szyba nie opuszcza się troche tylko od razu cała idzie na dół. Przy pomocy panela od strony kierowcy mogę opuścić szybę pasażera ale podniść już nie. Wykonać to mogę jedynie od strony pasażera. Wygląda to tak jakby coś a własciwie przyciski nie kontaktowały. Czy mieliscie może jakies problemy z panelem od szyb?. Może ktoś rozbierał go i czyścił styki? Ewentualnie jak to zrobić?
    Proszę o pomoc bo ASO będzie pewnie chciało wymieniać cały podzespół.
    Styki przycisków lub kostka połączeniowa.Aby dostać się do przycisków wyjmij gumową wyściółkę która umieszczona jest na dnie uchwytu drzwiowego.Odkręć 2 śruby imbusowe (bodajrze 4ki) i podważ delikatnie uchwyt ku górze.Sprawdź czy kostka z przewodami jest dociśnięta i pobaw się przyciskami.Naprawa nie będzie prosta samodzielnie tym bardziej jeśli nigdy tego nie robiłeś.Zerknij na allegro, panele sterowania są w przyzwoitych cenach

    http://moto.allegro.pl/wlacznik-prze...259602062.html

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za pomoc. Pojutrze w garażu spróbuję rozebrać ten mechanizm

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Tylko nie pobrudź beżowej tapicerki...
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Tapicerka jest bardzo ładna ale rzeczywiście łatwo ją pobrudzić. Zastanawiam się nad zakupem na allegro pokrowców na siedzenia takich skajowych jak odstawiam do mechanika. Przy okazji witam kolegę z okolic Goleniowa

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Gdy oddajesz do serwisu, to z reguły nakładają oni foliowy pokrowiec na siedzenie, a kierę owijają folią (tak przynajmniej jest u Mozgi na Wrocławskiej w Sz-cinie). Ale pomysł z takimi pokrowcami w przypadku jasnej tapicerki może być rzeczywiście trafiony, bo może się zdarzyć, że akurat zabraknie im folii i jakiś smar/olej znajdzie się na jasnej tapicerce...

    A co do Goleniowa to szczerze mówiąc nie widziałem Twojej AR, ale mamy wspólnych znajomych i coś tam do mnie dotarło o granatowej 159
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    To prawda granatowa to moja Alfa. Nawet nie wiedziałem, że w przeciągu kilku tygodni użytkowania informacja trafi aż do Szczecina Samochód naprawdę jest piękny i rzuca się w oczy.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Zwiadowców mam wszędzie
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  9. #9
    GregDublin
    Gość

    Domyślnie Problemy ze sterowaniem szyb i lusterek:((

    Witam wszystkich, jestem wlascicielem Alfy 159, mam problem ze sterowaniem szyb od strony kierowcy i lusterek, nie reaguja w ogole, sterowanie nagle przestalo dzialac, pozostale sterowniki chodza bez problemu, tylko ta konsola od kierowcy nie dziala, prosze o pomoc, czyzby serwis??

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    A podświetlenie klawiszy chociaż tam masz czy też nie ?

Podobne wątki

  1. Panel sterowania szybami/lusterkami
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory