Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55

Temat: Potencjometr pedału gazu?

  1. #31
    gregorkrk
    Gość

    Domyślnie

    Wtrącę się tu , mam GTV 2.0 TS 2002 r. Wszystko było super i cacy do momentu wymiany sprzęgła, panowie mechanicy musieli odłączyć akumulator i kostki na przepustnicy oraz przepływkę. Po czym odbieram auto i po odpaleniu obroty fale dunaju i gaśnie,na pedał nie reaguje, okazało się przepływki nie podpięli. Po zapięciu i skasowaniu błędów reakcja na pedał jest ale obrotów nie trzyma i gaśnie. Następnie jedziemy aby ją zagrzać, efekt żaden - dalej to samo. Komp podpinamy i co?
    P0220 "Przepustnica /czujnik położenia pedału /przełącznik B
    P1221 "Scieżka 1 potencjometra pedału przyspieszenia

    Udało się skasować ale łapie po raz kolejny, w końcu zatrybiła jedziemy na test - po ujechaniu 500 m może więcej dalej to samo, potem już tylko gorzej, jedziemy dalej nagle zero reakcji na pedał gazu ale obroty trzymają, jakby trochę za niskie ale są, po chwili pedał działa.Odpuściliśmy godzina 23. Rano jazda dalej, wyczyszczone wszystkie kostki środkiem Vavoline do styków, nagle działa, po chwili znowu lipa. I obecnie podczas jazdy albo zgaśnie jak staniesz na światłach, albo w pewnym momęcie pedał gazu przestaje działać,deptasz i nic, a po chwili działa, ale coś jakby auto szło z oporem. Czy ciepły czy zimny odpala normalnie, obroty są,ale po chwili jazdy zaczyna się bonanza. Poczytałem forum i zalazłem tylko patęt z kostką ,ale u mnie tam czyściutko nad pedałami, kostke tez popsikałem ale to samo dalej.I w sumie to nie wiem co robić.
    Ostatnio edytowane przez gregorkrk ; 10-10-2012 o 22:38

  2. #32
    gregorkrk
    Gość

    Domyślnie

    I coś się znalazło, podzwoniłem tu i tam, okazuję się że te błędy wskazują czasem na przepływkę - ciekawe. Po rozmowie , robimy test odłączenia jej - efektem tego auto trzyma obroty, nie gaśnie, jednak jedzie mulasto i pedału czasem dalej nie ma co ciekawe po zdjęciu nogi z gazu obroty spadają do dna wg zegaru i wracają na normalne, jednak nadal jakby trochę za niskie jeszcze. Wymiękam co raz bardziej - kolejnym krokiem będzie kąpanie przepustnicy chyba , ehh...

  3. #33
    Мoδεrдтor Romeo Avatar Jagiel
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Ford Mondeo, VW Paserstti, Lancia Kappa
    Postów
    685

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	121224_143230.jpg
Wyświetleń:	1410
Rozmiar:	81.9 KB
ID:	80898Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	121224_143255.jpg
Wyświetleń:	558
Rozmiar:	100.7 KB
ID:	80899 Odgrzewam temat, powiedzcie która to jest wtyczka od potencjometru, bo marchewa mi wyskoczyła i mam błąd linij pedału gazu ( objawy komputer przechodzi w tryb "recovery" - auto reaguje na gaz z ok. 3 sek. opóźnieniem przez co jest efekt wielkiej mułowatości )



  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Witam. To będzie ta kostka która zaznaczyłem na twoim obrazku. Pozdrawiam i Życzę Wesołych ŚwiątKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	121224_143255.jpg
Wyświetleń:	1337
Rozmiar:	193.4 KB
ID:	80900

    Tutaj taka mała podpowiedz jak to zrobić:

    http://www.fanta-team.org/porady.php?tid=2
    Ostatnio edytowane przez sebaaaaaaaa ; 24-12-2012 o 15:13

  5. #35
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar olaf
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Śląsk - Bieruń
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 2001r.
    Postów
    222

    Domyślnie

    Witam ja mam 147 ale kolega ma problem z obrotami w swojej 156 1,8 benzyna ,wymienił już wszystko silnik krokowy ,przepływka, swiece. filtry itd. i moje pytanie czy potencjometr gazu może miec cos wspólnego z obrotami.

  6. #36
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    jest tam gaz ? czy tylko benzyna ? podłaczony był samochód pod kompa ? Może być też coś z przepustnicą albo kable wysokiego napięcia

  7. #37
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar olaf
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Śląsk - Bieruń
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 2001r.
    Postów
    222

    Domyślnie

    Jest gaz fabryczny ale nie ma różnicy na czym silnik chodzi przepustnica czyszczona kable nowe

  8. #38
    Użytkownik Embrion Avatar buszmeno
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Piła/Wysoka
    Auto
    156 1.9 jtd sw 00r.
    Postów
    183

    Domyślnie

    Witam ja mam jeszcze inny problem w 156 1.9 jtd 105 KM a mianowicie podczas jazdy puszczając pedał gazu zatrzymuje mi się na 1500 obrotów, a po przygazowaniuu obroty spadają do normalnego stanu również przy odpalaniu obroty zostają na 1000 i tak samo jak przygazuje spadają poza ty auto jexdzi normalnie może ktoś coś doradzi czy to może być wina potencjometra ???
    pozdrawiam

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar radexon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa 156 GTA SW
    Postów
    290

    Domyślnie

    U mnie pod schowkiem w ar 2.0 ts z 99r. Nie widzd takiej wtyczki. Ma ktos foto twj wtyczki?

    Klepnięte z Note 2

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał buszmeno Zobacz post
    Witam ja mam jeszcze inny problem w 156 1.9 jtd 105 KM a mianowicie podczas jazdy puszczając pedał gazu zatrzymuje mi się na 1500 obrotów, a po przygazowaniuu obroty spadają do normalnego stanu również przy odpalaniu obroty zostają na 1000 i tak samo jak przygazuje spadają poza ty auto jexdzi normalnie może ktoś coś doradzi czy to może być wina potencjometra ???
    pozdrawiam
    Może to być potencjometr, czy na pewno to nikt Ci nie powie. U mnie początkowo szalały obroty, często nie chciały spadać a w późniejszym czasie totalne przymulenie samochodu. Pomogło usunięcie kostki i połączenie przewodów bez niej. Potencjometr udaje się czasem zdiagnozować poprzez podłączenie pod komputer.


    Kolego radexon, przecież zdjęcia są wyżej....
    Ostatnio edytowane przez DeadinhollywooD ; 02-06-2013 o 17:04

Podobne wątki

  1. Pomocy potrzebuje potencjometr pedału gazu
    Utworzone przez Peterxxx w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 21:34
  2. [156] Potencjometr/czujnik pedału gazu 2,4 jtd 136km
    Utworzone przez NightDay w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 09:19
  3. Potencjometr pedału gazu V6. Jaki kupić?
    Utworzone przez Miriaczi w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 21:22
  4. Jak wyjąć potencjometr pedału gazu JTD
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 22:28
  5. Jak wymienić potencjometr pedału gazu w 166 V6?
    Utworzone przez Zonkil w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory