Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Głuche stukanie w zawieszeniu?czy może to być poduszka amortyzatora?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie Głuche stukanie w zawieszeniu?czy może to być poduszka amortyzatora?

    Mam problem ze swoim zawieszeniem, przerobiłem już różne stukanie w nim różnych elementów. Wiem jak stukają górne czy dolne wahacze oraz kiedy walą stabilizatory, to już za mną.

    Nie stuka przy jeździe po małych nierównościach, jedynie przy najechaniu na głębsza nierówność koło wpada w dziurę i słychać takie głuche puknięcie (dość głośne) ewidentnie przenosi się to na karoserie. Słychać to bardzo np. po jeździe po płytach betonowych jeśli są poukładane na różnych poziomach, albo nierówny przejazd kolejowy.

    Wahacze - ok.
    Stabilizatory i łączniki - ok.
    końcówki drążków - ok.

    Klasyczne elementy które zwykle się psują z czasem jak pisałem już wymieniałam są w porządku. Co ciekawe podobne dudnienie jest przy wszystkich kołach może tylko mniejsze lub większe.

    Nie robiłem w aucie amorów ani poduszek amortyzatorów. I w poduszkach własnie upatruję przyczyny

    Moje pytanie brzmi czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem czy mogą być to własnie poduszki pod amory czy one mogą powodować takie stuki? Bo wolę się upewnić zanim zacznę rozkręcać

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    u mnie jest ten sam problem, cos stuka w zawieszeniu a zawieszenie mam ok, mechanik mi powiedzial ze pozostaja tylko amortyzatory

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    Wiec temat nie dawał mi spokoju, wjechałem do garażu i już ustaliłem co tak stuka.

    Moje przypuszczenia były słuszne są to poduszki amortyzatorów.

    I teraz kilka rad kiedy szukać w tym przyczyny i jak to sprawdzić:

    I. Stuka głownie na głębszych nawet pojedynczych dziurach, można by to porównać do jazdy w dół po "schodkach" i przy każdym schodku efekr był taki jak by coś wręcz było niedokręcone luźne

    II. Zdiagnozowanie jest bardzo proste (dla przodu):
    1. Zdejmujemy zaślepki te które ukrywają śrubę mocując amortyzator
    2. Mocno bujamy autem starając się ciągnąć go do góry (tak jak by odrywamy go od podłoża)
    3. Jeśli zauważymy ze poduszka porusza się znacznie robiąc luz mamy już prawie pewność że to właśnie jest przyczyna (u mnie przy takim bujaniu stuka tylko z jednej strony a luz robi się z obydwu)
    4. Jeśli chcemy się upewnić możemy unieść na lewarku przednie zawieszenie tak żeby koła przednie były w powietrzu, jeśli miedzy poduszka a aluminiowym kielichem w którym ona siedzi będziemy wiedzieć luz możemy szykować się do wymiany.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755

    Domyślnie

    To u mnie chyba też już przyszedł na nie czas jeszcze dziś sprawdzę tylko że u mnie to raczej na zakrętach puka a cały zawias wymieniony
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.maiki Zobacz post
    To u mnie chyba też już przyszedł na nie czas jeszcze dziś sprawdzę tylko że u mnie to raczej na zakrętach puka a cały zawias wymieniony
    miałem ten sam problem, wymieniłem wszystko łącznie z poduszkami, które okazały sie w bdb stanie. Ostatnio szukałem kostki od podgrzewania fotela i pod wykładziną znalazłem kupę połamanych kawałków bitumicznej maty. Okazało się, że to one wydawały dzwięki podobne do stuków zawieszenia na nierównościach.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755

    Domyślnie

    Możesz opisać dokładniej gdzie te maty mogą występować ??
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.maiki Zobacz post
    Możesz opisać dokładniej gdzie te maty mogą występować ??
    pod fotelem kierowcy

  8. #8
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Amorki faktycznie powodują puknięcie, ale to czuć włąśnie w tym miescu gdzie jest amortyzator Przód tył, a może mocowanie np. środkoego tłumika puściło i na nierównościach uderza w podłogę...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sebuchooo88
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wąbrzeźno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie :)

    Witam dolaczam sie do tematu tez mam problem ze stukaniem w przednim zawieszeniu i juz bylem pare razy u mchanika i na stacji diagnostycznej i nie ma zadnych luzow.. wymienilem poduszki pod silnikiem i dalej... slychac z prawej i lewej strony.. no i stego co czytam zostaly mi poduszki na amortyzatorach... bede wymienial niedlugo amortyzatory to przy okazji poduchy na amorkach i dam znac czy sa jakies zmiany

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar niknak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2000r.
    Postów
    30

    Domyślnie

    W moim samochodzie odkryłem przyczynę niewyjaśnionego stukania dopiero po ponadrocznych poszukiwaniach i dopiero jak sam wlazłem pod auto.

    Otóż mój do niedawna "nadworny" mechanik, żeby oszczędzić sobie roboty przy zdejmowaniu osłony pod silnikiem, mocował ją poprzez wsunięcie pod zderzak i "przyhehłanie" plastikowymi "zgrzytkami" do podwozia (dół zderzaka pozostawał bez mocowania). Zupełnie luźny środek osłony, na wysokości kół napierd... o zakola. Na razie załatwiłem sprawę częściowo (wali tylko na naprawdę dużych wertepach) przy pomocy "zgrzytki".

    Teraz czeka mnie kolejne nurkowanie pod samochód, obejrzenie które części według mojego byłego mechanika były zbędne i zakupy...

Podobne wątki

  1. Poduszka tylnego amortyzatora - stukanie na dziurach
    Utworzone przez hudyedd w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2020, 14:15
  2. głuche stukanie, ale skąd!?
    Utworzone przez czosnek1802 w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 22:31
  3. Głuche stuki w przednim zawieszeniu. Alfa 156
    Utworzone przez Bauer w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 20:51
  4. Głuche stukanie po zmianie kół
    Utworzone przez lokomaroko w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 14:23
  5. Głuche stukanie - duży problem
    Utworzone przez PSlowik w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory