Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Ile poduszek pod silnikiem-156 1.9JTD

  1. #1
    smooder
    Gość

    Domyślnie Ile poduszek pod silnikiem-156 1.9JTD

    Witam,

    chciałbym wymienić poduszki pod silnikiem, bo już dość mocno telepie mi budą i przy odpalaniu i gaszeniu odczuwalne są spore wstrząsy. I tu mam pytanie: ile jest tych poduch pod silnikiem?, chce wymienić wszystkie od razu, żeby był spokój, bo auto ma już swoje lata. Czy poduszki pod skrzynią też wypadałoby zrobić?

    dzięki za odpowiedzi
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Witam.
    Pod silnikiem masz 1 poduszkę i 2 pod skrzynią. Najlepiej jest wymienić wszystkie 3 i dodatkowo jeśli masz zerwany to drążek reakcyjny na górze silnika.
    Zdecydowanie powinno poprawić sytuację.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź. Ten drążek reakcyjny to ta "łapa" co trzyma silnik po lewej stronie? Droga taka impreza będzie z wymianą tych wszystkich elementów??

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Yogi18256
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Auto
    Alfa romeo 156 JTD 01r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Ja bym wymienił pierwsze tylna poduszkę od skrzyni ona dużo trzyma a jak poleci to szarpie silnikiem do przodu i do tyłu. Ja tak miałem i wymieniłem tylko tą jedna koszt ok 150 zł i teraz jest już dobrze.

  5. #5
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    A jak szarpie mocno budą na jałowym to może być wina tego drążka reakcyjnego, bo mam wrażenie, że w tamtych okolicach telepie.

  6. #6
    alfa romerka
    Gość

    Domyślnie alfa 156 1.9 jtd

    mam taki sam problem jak gasze samochód jest wstrząs i jak ruszam z 1 strasznie szarpie i jak wrzucam 2 czasami coraz gorzej i z biegu wstecznego poźniej problem znika strasznie mnie to wkurza powiedziano mi ze podzuszka do koszt 250 zł czy to prawda?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    A ile kosztuje wymiana takiej poduchy pod silnikiem?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    ja mam podobne objawy w swojej Alfie. Czy do silnika 1.8 TS są takie same poduchy czy jest ich inna liczba? U mnie trzęsie przy gwałtownym ciśnięciu gazu, przy zmianie biegów, przy obrotach lekko poniżej 2 tyś, drga też trochę drążek zmiany biegów na 4, na innych takiego objawu nie ma. Poza tym, że trzęsie to nie zauważyłem jakiś innych objawów jak np. na jałowym w czasie postoju. No i dołączam się do pytania jaki może być koszt wymiany takich poduszek i ile sama robocizna może kosztować?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa romerka Zobacz post
    mam taki sam problem jak gasze samochód jest wstrząs i jak ruszam z 1 strasznie szarpie i jak wrzucam 2 czasami coraz gorzej i z biegu wstecznego poźniej problem znika strasznie mnie to wkurza powiedziano mi ze podzuszka do koszt 250 zł czy to prawda?
    Słychać jakieś stuki przy wciskaniu sprzęgła ? Może w tym wypadku problemem nie jest poduszka, a padające sprzęgło bądź koło dwumasowe ?

  10. #10
    alfa romerka
    Gość

    Domyślnie

    nie nic nie słychać żadnych stuków i zgrzytów tylko same szarpanie przy ruszaniu później płynie elegancko tez myslałem ze to dwumas ale mój ojciec ma toyote avensis i wymieniał koło dwumasowe to były wogóle inne objawy niż w mojej troche mnie to denerwuje bylem u mechanika podniósł mi i powiedział ze poduszka nie nadaje się do niczego ale nie jest to groźne tylko wkurzające alfe kupiłem 6 miesiecy temu i naprawde jestem z niej zadowolony tylko to nie daje mi spokoj jeden mechanik mowi ze moja nie ma dwumasa drugi mowi ze ma moim zdaniem nie ma poniewa dwumasowe koło są montowane w alfach od 2000 roku jA mam 99 więc są to silniki od fiata bravo 105 km a tam nie było ale mogę się mylić więc juz sam nie wiem

Podobne wątki

  1. [146] wymiana poduszek pod silnikiem i skrzynią
    Utworzone przez kuris w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 19:43
  2. Co kupić Alfa 147 1.9jtd albo 156 1.9jtd
    Utworzone przez konik890 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 00:13
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 13:22
  4. Kupie sensor poduszek powietrznych 156 przed fl 1.9jtd 4 poduszki
    Utworzone przez kierzkovsky w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 18:40
  5. lampki poduszek
    Utworzone przez september w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 23:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory