Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Przyśpieszanie Alfa 156 1.9JTD

  1. #1
    matys641991
    Gość

    Domyślnie Przyśpieszanie Alfa 156 1.9JTD

    Witam was drodzy koledzy. Mam taki problem moja Alficzka ma lipne przyśpieszenie na biegach głównie na 3-4-5. Na początek wymieniłem rurę dolotowa powietrza bo była pęknięta. Myślałem że po tym zabiegu będę przyśpieszał jak rakieta. Niestety tak nie było. Bieg pierwszy przyśpiesza elegancko drugi też a potem się zaczyna głównie od 2500 tys.ob jedzie jak by nie było turbo. Żadna kontrolka się nie zapala ani nic. Co to może być?????? Pomóżcie.

  2. #2
    Gwynbleidd
    Gość

    Domyślnie

    8 zaworowe jtdeki to nie są potwory prędkosci
    nic Ci nie podpowiem bo o dieslach malo wiem, poczekaj na kogos kompetentnego

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Przyczyn może być dużo. Najlepiej podepnij pod kompa i zobacz jakie wyskoczą błędy. Kiedyś jak kupiłem Belle to miałem coś podobnego i koazało się, że przepływomierz i obudowa filtra powietrza były uszkodzone. Musisz posprawdzać wszystkie czujniki najpierw. Odepnij przepływkę i się przejedź - jak niema różnicy to znaczy, że przepływka prawdopodobnie do wymiany. Sprawdź czujnik ciśnienia doładowania (jest na kolektorze ssącym), sprawdź zawór VGT i samo turbo. Tak jak mówiłem przyczyn może być dużo.

  4. #4
    matys641991
    Gość

    Domyślnie

    Powitać. pod kompa jeszcze nie podczepiłem ale zrobiłem tak jak radził mi Xander83 odpiąłem przepływkę i było dobrze jechał tak jak zawsze. Czyli co do wymiany???

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    raczej jak odepniesz przepływomierz i moc wzrośnie to przepływomierz do wymiany, w twoim przypadku wygląda ok.
    Najlepiej jednak podpiąć pod kompa i np FES-em sprawdzić jej działanie.

  6. #6
    matys641991
    Gość

    Domyślnie

    Ups chyba źle napisałem tzn. jak odpiąłem przepływkę to moc wróciła. czyli co wymiana???

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał matys641991 Zobacz post
    jak odpiąłem przepływkę to moc wróciła. czyli co wymiana???
    raczej do wymiany ale na oryginal boscha tylko
    mialem jtd chcialem zaoszczedzic i kupilem zamiennik magneti marelli jezdzilo ale turbo dziura 2500/3000 obr. została
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  8. #8
    matys641991
    Gość

    Domyślnie

    No to będę musiał zakupić przepływkę a czy np. czyszczenie EGR'u mogę sobie zrobić????? jest to trudna sprawa??? i czy trzeba coś potem kasować czy coś jakieś błędy nie wyskoczą?????

    ---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 12:31 ----------

    a jeszcze pytanko jak podłącze pod kompa to wyskoczy że to przepływka??? Żebym na próżno nie wymieniał!

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    o egr, czyszczeniu napisane setki tematów na tym forum, tak zrobisz sam bez problemu.
    Jak po odpięciu przepływomierza moc wróciła to do wymiany, na kompie nie zawsze błąd przepływki wyskoczy, często parametry ma złe, komp dobiera nieodpowiednią mieszankę i z tego problemy, sprawdzić należy V i przepływ powietrza, chociaż u kolegi na 99.9999% to przepływomierz.

  10. #10
    matys641991
    Gość

    Domyślnie

    A czy warto kupić używaną przepływkę czy nie? Bo niestety dość duży wydatek niespodziewanie mi wyskoczył w tym tygodniu i trochę lipnie z kasą.

Podobne wątki

  1. Nierówne przyśpieszanie na zimnym silniku
    Utworzone przez Karol147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 08:11
  2. Co kupić Alfa 147 1.9jtd albo 156 1.9jtd
    Utworzone przez konik890 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 00:13
  3. Alfa 147 1.9JTD 16V
    Utworzone przez bulletf50 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 17:12
  4. alfa 147 1.9jtd
    Utworzone przez yeye w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 10:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory