Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Dwa błędy P0380 i P1320 i problem z odpaleniem na ciepłym silniku...

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie Dwa błędy P0380 i P1320 i problem z odpaleniem na ciepłym silniku...

    Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z tymi błędami w mojej Alfie. Troche czytałem już na temat tych błędów ale do końca nie znalazłem tego czego szukam.

    Błąd P0380 centralka podgrzewania sygnał niski. Rok temu miałem wymienione wszystkie świece i nie wiem czy szukać problemu w świecach czy może w tej centralce która znajduje się na grodzi http://allegro.pl/alfa-romeo-156-jtd...891584167.html . Czy może jest jeszcze coś przez co wywala ten właśnie błąd ? Dodam jeszcze że nie zawsze po odpaleniu zaczyna mrugać spirala. Błąd kasuje się lecz zaraz po odpaleniu wraca.


    Błąd P1320 Zgodność sygnału fazy i obrotów. Z tym błędem jeżdżę już od ok miesiąca czasem gdy silnik jest rozgrzany jest problem z odpaleniem, rozrusznik kręci silnik jak by chciał załapać a nie może... Błąd można skasować lecz powraca po jakimś czasie. Na koniec pytanko czy kupno i wymiana tego ( http://allegro.pl/czujnik-polozenia-...923296566.html ) czujnika powinna załatwić sprawę ??

    Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam

  2. #2
    artit
    Gość

    Domyślnie

    mam ten sam problem i niestety po wymianie tego czujnika nic się nie zmieniło (wcześniej go sprawdziłem omomierzem ale chyba brak wprawy w obsłudze multimetru ).. może Tobie się poszczęści i da skutek pozytywny gdzieś się doczytałem że czasem puszczają uszczelnienia wałka rozrządu i zabrudzenie w wyniku tego powstałe również mogą powodować błędną prace tego czujnika

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    mialem problem i pisze juz chyba w 4 temacie ktory sie pojawia podobny w ostatnich dwoch tygodniach. Blad ten spowodowany moze byc 2 czujnikami - tym ktory podales, oraz czujnikiem faz rozrzadu. Co tak naprawde jest przyczyna? Przypuszczam ze dopoki nie odlaczysz i nie sprawdzisz obu czujnikow to sie tego nie dowiesz. U mnie byl to czujnik faz rozrzadu gdzie kazdy mowil o czujniku walu korbowego. Cena podobna - szansa trafienia - 50%

  4. #4
    artit
    Gość

    Domyślnie

    sam rozmontowałeś rozrząd czy mechanik? bo czujnik chyba pod rozrządem? jeśli sam wszytko robiłeś to ile czasu na to poświęciłeś?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    Czujnik walu korbowego podobno da sie zmienic zarowno na kanale jak i bez niego. Ja niestety meczylem sie godzine i nie udalo mi sie go ani zlokalizowac ani odkrecic. Jedyne co to poodzieralem sobie reke. Niestety u mnie auto w ogole nie odpalalo, ale objaw byl identyczny. Pozostala wiec wizyta tylko u mechanika, a ze wymienilem przy okazji rozrzad to robocizny mi nie policzyl.

  6. #6
    artit
    Gość

    Domyślnie

    faktycznie trudno go zlokalizować i wymienić (czujnik położenia wału) ale jest to możliwe i samemu się da.. jak ktoś lubi grzebać przy swoim autku to praca przyjemna

    ---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 18:52 ----------

    kolega bsq... czy po odpaleniu (o ile Ci odpalał) auto jeździło dobrze ?? bo u mnie ciężko pali tylko na ciepłym ale jak już odpali to śmiga normalnie.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    pisalem ze nie odpalal. U mnie sytuacja byla troche komiczna. Auto chodzilo jak w zegarku, pewnego dnia gdy jechalem do pracy stanalem w korku... na kompie pojawil sie jakis komunikat (nie pamietam dokladnie jaki) i troche zdziwiony zgasilem auto (przeciez stoje w korku to co mi szkodzi) no i to byl blad bo wiecej nie odpalilo i jak flinston z srodka ulicy pchalem belle w najblizsze mozliwe miejsce do postoju

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD Grigio Africa '01
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebaaaaaaaa Zobacz post
    Błąd P0380 centralka podgrzewania sygnał niski. Rok temu miałem wymienione wszystkie świece i nie wiem czy szukać problemu w świecach czy może w tej centralce która znajduje się na grodzi http://allegro.pl/alfa-romeo-156-jtd...891584167.html . Czy może jest jeszcze coś przez co wywala ten właśnie błąd ? Dodam jeszcze że nie zawsze po odpaleniu zaczyna mrugać spirala. Błąd kasuje się lecz zaraz po odpaleniu wraca.
    ja miałem też problem z powracającym po skasowaniu błędem P0380 i mrugającą spiralką. pomogło ściągnięcie przewodów z przekaźnika, przeczyszczenie styków we wtyczkach i potraktowanie ich jakimś sprayem poprawiającym kontakt. póki co błąd nie powrócił

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_RZ Zobacz post
    ja miałem też problem z powracającym po skasowaniu błędem P0380 i mrugającą spiralką. pomogło ściągnięcie przewodów z przekaźnika, przeczyszczenie styków we wtyczkach i potraktowanie ich jakimś sprayem poprawiającym kontakt. póki co błąd nie powrócił
    No to dzis kupie Kontakt do przewodów no i będę działał, mam nadzieje że to pomoże. Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD Grigio Africa '01
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebaaaaaaaa Zobacz post
    No to dzis kupie Kontakt do przewodów no i będę działał, mam nadzieje że to pomoże. Pozdrawiam
    tylko nie przesadź z ilością środka i poczekaj aż odparuje, żeby jakiegoś zwarcia nie zrobić. ja styki czyściłem nasączoną szmatką.

Podobne wątki

  1. 1.9jtd - problem z odpaleniem na ciepłym silniku
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-10-2020, 14:21
  2. [164] Problem z zapalaniem na ciepłym silniku
    Utworzone przez lupo7 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 16:31
  3. [159] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku
    Utworzone przez Mikas89 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 19:25
  4. Problem z rozruchem na ciepłym silniku V6
    Utworzone przez Robertonsky@gma w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 17:26
  5. [145] Alfa 145 Boxer problem z odpaleniem na ciepłym śilniku
    Utworzone przez pawlo666 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory