Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Zapowietrzony układ chłodzenia

  1. #1
    jacksoon
    Gość

    Domyślnie Zapowietrzony układ chłodzenia

    Witam
    Pojechałem do ziomka wymienić termostat i czujnik temperatury. Zlałem stary płyn dolnym wężem od chłodnicy. Wymieniłem termo czujnik, węże złożyłem do kupy. Zostało ty tylko zalanie układu lecz... Dzień wcześniej fasolka za obiad więc mała przerwa. Mówię kumplowi nic nie ruszaj. Jak wróciłem kolega zalał układ i silnik już pracuje. Korek w zbiorniczku wyrównawczym odkręcony i on tam go odpowietrza. Dobrze że nic ciężkiego nie miałem pod ręką ... Jak się okazało zalał układ lecz nie wykręcił odpowietrznika na chłodnicy. Teraz o co chodzi.
    Od kilku dni kilka razy dziennie spuszczam powietrze z układu - wykręcając oczywiście ten korek z chłodnicy. Wczoraj było takie ciśnienie powietrza w środku że aż mi koreczek wystrzelił podczas wykręcania. Ile tego powietrza jeszcze jest w środku ??? Co mam zrobić żeby było ok ? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jacksoon ; 14-01-2012 o 17:29

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacksoon Zobacz post
    Witam
    Pojechałem do ziomka wymienić termostat i czujnik temperatury. Zlałem stary płyn dolnym wężem od chłodnicy. Wymieniłem termo czujnik, węże złożyłem do kupy. Zostało ty tylko zalanie układu lecz... Dzień wcześniej fasolka za obiad więc mała przerwa. Mówię kumplowi nic nie ruszaj. Jak wróciłem kolega zalał układ i silnik już pracuje. Korek w zbiorniczku wyrównawczym odkręcony i on tam go odpowietrza. Dobrze że nic ciężkiego nie miałem pod ręką ... Jak się okazało zalał układ lecz nie wykręcił odpowietrznika na chłodnicy. Teraz o co chodzi.
    Od kilku dni kilka razy dziennie spuszczam powietrze z układu - wykręcając oczywiście ten korek z chłodnicy. Wczoraj było takie ciśnienie powietrza w środku że aż mi koreczek wystrzelił podczas wykręcania. Ile tego powietrza jeszcze jest w środku ??? Co mam zrobić żeby było ok ? Pozdrawiam
    Powietrza tam za wiele nie ma.Jeśli na pracującym silniku,pdkręconym korku wlewowym odkręcisz odpowietrznik i poczekasz aż poleci sam płyn bez powietrza to możesz uznać odpowietrzenie za zakończone.TS bardzo łatwo się odpowietrza.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Odkręć plastikowy korek w zbiorniczku wyrównawczym, odpal silnik, niech trochę pochodzi do zagrzania płynu. Jeśli od razu nie pomoże, powtórz zabieg.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie

    Jezeli ciagle sie zapowietrza to musi gdzies byc nieszczelny uklad ,sprawdz polaczenia wezy i czy spinki sa dobrze przykrecone. A plynu ubywa ?? zauwazyles jakies plamy pod autem ?/ czujesz zapach plynu...??

  5. #5
    jacksoon
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Oczywiście od węży zacząłem i nie widzę nieszczelności. Nie zauważyłem również wcześniej żadnych wycieków. A mimo to ciągle się zapowietrza.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie

    Kurde ciężki orzech do zgryzienia skoro wszystko jest szczelne nie łapie nigdzie powietrza to nie powinno się tak dziać ..... a jakie są węże twarde czy miękkie??

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Dziurawe/niedokręcone węże nie powodują zapowietrzania układu chłodzenia a wyciek...Jeśli tworzy się zbyt wysokie cisnienie w układzie może to oznaczać np walniętą uszczelkę głowicy.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Dziurawe/niedokręcone węże nie powodują zapowietrzania układu chłodzenia a wyciek...Jeśli tworzy się zbyt wysokie cisnienie w układzie może to oznaczać np walniętą uszczelkę głowicy.
    Po nie kąt masz racje ale jeżeli płynu ubędzie na tyle dużo np podczas postoju i dolanie go może spowodować zapowietrzenie , uszczelka głowicy jak najbardziej też jest możliwa. Wykluczam możliwość taką że zamiast płynu w układzie jest woda i np. przy uszkodzonym termostacie w zamkniętym obiegu będzie parować i powodować zapowietrzenie. Ale chyba jest tam płyn.

  9. #9
    jacksoon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Odkręć plastikowy korek w zbiorniczku wyrównawczym, odpal silnik, niech trochę pochodzi do zagrzania płynu. Jeśli od razu nie pomoże, powtórz zabieg.
    Zrobiłem tak kilka razy i nic.

    Węże są miękkie , w układzie jest NA BANK płyn - sprawdziłem na czubku języka - ma słodkawy posmak - na pewno jakiś glikol lub podobne. Żadnych wycieków.
    Wczoraj zauważyłem że wyłamał się w środku kawałek plastiku wokół uszczelki - nie tej czarnej zewnętrznej a czerwonej w środku zaworka . Nawaliłem tam silikonu termicznego - wiem ze w razie przegrzania będzie kiepsko lecz .... i uwaga .... powietrza w układzie nie ma. Zasadniczo nie ma to sensu gdyż na poziomie dolnego węża płyn zawsze był a górnym płyn wraca do zbiornika. Może podczas stygnięcia kiedy płyn zmniejszał swoja odjętość zasysane było powietrze z zewnątrz i przez górny wężyk trafiał do układu ?? To ma sens czy raczej już całe powietrze z układu zeszło a to co się wyłamało to tylko przypadek ?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dziun_bg
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Postów
    47

    Domyślnie

    podepnę się. Dostanę się do odpowietrznika od góry czy konieczny jest kanał i od dołu?? w którym miejscu chłodnicy znajdę ten odpowietrznik. Miałem wyciek płynu z powodu niedokręconych opasek na przewodach i zanim to zauważyłem z układu wyciekło tyle płynu że w zbiorniczku wyrównawczym była praktycznie susza. Dolałem, teraz jest nawet troszkę za dużo. Czy po dolaniu trzeba odpowietrzyć układ??

Podobne wątki

  1. Układ chłodzenia
    Utworzone przez Bullitt89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 18:53
  2. [159] Nie odpala,brak cisnienia paliwa,zapowietrzony układ.
    Utworzone przez wolniacz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 04:23
  3. Pompa paliwa , zapowietrzony układ
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:17
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 16:05
  5. [156] UKŁAD CHŁODZENIA
    Utworzone przez olgd w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory