Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wyciek oleju po wymianie sprzęgła V6

  1. #1
    Miriaczi
    Gość

    Domyślnie Wyciek oleju po wymianie sprzęgła V6

    Witam mam pewne pytanie.

    Nie dawno wymieniałem miskę olejową w swojej alfie 166 2,5 V6, wymieniałem też olej filtr oraz dokładnie sprzedawałem ze znajomym mechanikiem podwodzie. tzn po zamontowaniu miski nalaniu oleju wszystko dokładnie wyczyściliśmy i auto zostało na podnośniku całą noc wycieków brak. Po tygodniu przyjechałem znowu na podnośnik i dalej brak jakich kol wiek wycieków czyli wszystko ok. Miesiąc po tym wymieniałem sprzęgło u innych mechaników przejechałem 300km i straciłem 4l oleju. Wjechałem na kanał a spód cały zalany przy skrzyni biegów. Pojechałe na gwarancje a oni mi mówią że wyciek jest mały a to silnik bierze olej. Co mam z nimi zrobić wcześniej wszystko było ok wydaje mi się że po prostu chcą mnie oszukać nie jestem mechanikiem dlatego zwracam się do Wan o pomoc. Ile jest prawdy w tym co mi powiedzieli.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jeśli nie demontowali dwumasy to nie mogli uszkodzić uszczelnienia wału.
    W V6 w większości przypadków leje się z podpory wału od strony skrzyni, klasyczny i normalny wyciek w V6 - kiedyś musi nadejść jego pora.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Miriaczi
    Gość

    Domyślnie

    No tak tylko że przed oddaniem auta do naprawy nie było żadnych wycieków cały spód suchutki. A tłumaczenie mechaników jak dla mnie podejrzane. Ty podałeś konkretną przyczynę a oni powiedzieli że wyciek jest mały i nieistotny a to na pewno silnik bierze olej. A cała ta diagnoza bez odkręcenia choćby jednej śrubki.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    no cóż z dnia na dzień się stało bo przecież to niemożliwe ,żeby tak nastoletnie auto zaczęło ciec . szlag trafił uszczelniacz wału i tyle czasami kapie a czasami traci cały olej .
    pociesze cię u mnie też szlag trafił uszczelniacz

  5. #5
    Miriaczi
    Gość

    Domyślnie

    A powiedz mi ile kosztuje taka naprawa ??

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Wymiana uszczelniacza kosztuje tyle co wymiana sprzęgła, w zależności od mechanika może byc deczko droższa bo trzeba dodatkowo odkręcać koło dwumasowe.
    Ale mówiąc szczerze prawdopodobniej leje ci z podpory wału. Niżej wrzucam foto silnika który ostatnio uszczelniałem, tutaj uszczelniacz był dobry, a jak widać miska fess mokra.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0133[1].jpg
Wyświetleń:	750
Rozmiar:	116.8 KB
ID:	65082  
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [159] Wyciek oleju z czujnika ciśnienia oleju
    Utworzone przez SimonV w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 08:25
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 07:54
  3. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 15:33
  4. [145] Wyciek płynu spod sprzęgła
    Utworzone przez Paulina2026 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 17:23
  5. [146] brak sprzęgła ?? wyciek ??
    Utworzone przez jaca146ts w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 18:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory