Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: alfa 156 2000r 2.5v6 wspomaganie

  1. #1
    cabrio841
    Gość

    Domyślnie alfa 156 2000r 2.5v6 wspomaganie

    witam wczoraj i przedwczoraj mialem wymiane lozyska i dzis jak opuscilem auto z lewarka cos sie stalo co sie stalo z tym wspomaganiem piszczy i trzeszczy jak krece i jak puszcze kierownice silnik niby naj lepszy2.5v6 pomuzcie plynu troche brakowalo i dolalem i znow to samo

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Piszczy nawet na cieplym silniku? Te pompy maja to do siebie ze czesto przy mrozach odgrywaja swoja symfonie do momentu az sie zagrzeje plyn, ale jesli nie ustepuje to juz niezbyt dobry znak jesli stan plynu jest ok. Co masz wlane do wspomagania?
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  3. #3
    cabrio841
    Gość

    Domyślnie

    kolego nie wiem co mam wlane napewno jakis plyn na cieplym silniku piszczy tez dzis na zgaszonym silniku krecilem wlewo i prawo i zaluwazylem ze plyn sie przelewa w zbiorniczku wczoraj pokrecilem troche na zgaszonym silniku w lewo i prawo i zapalilem i wkoncu sie uspokoilo ale gdy zgasilem i zaraz zapalilem drugi raz znow to wszystko powrocilo pomuzcie co jest winne temu zdazeniu

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Przelewać w zbiorniczku się może byle by się pienił powinieneś mieć płyn Dextron koloru czerwonego,spróbuj jeszcze raz na zapalonym silniku do oporu i prawo i w lewo tak parę razy kontrolując stan płynu może zapowietrzył sie układ.

  5. #5
    cabrio841
    Gość

    Domyślnie

    kolego juz krecilem w jedna strone i druga i nic na zapalonym silniku nie podnosi sie tylko na zgaszonym leci nie pieni sie kolego chyba wiem wczoraj wymienialem lozysko i przegub i musialem jakis weze mocno przesunac i teraz mysle ze moze cos jest nie szczelne albo gdzies zgniotlem jakis przewod bo to dziwne ze bylo wszystko ok tylko jak wymienilem te zeczy zaczol tak okropnie piszczec jak myslisz moze to byc wina tego co pisze ????

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    U mnie na mrozie też wyje ale po chwili ucicha. Swojego czasu zgłębiałem temat i tak jak Bamboszek pisze to nie jako standard w v6 że pompa wyje na zimnym. Czy ktoś wymieniał samą pompe czy nowa też wyje?
    Ostatnio edytowane przez Cannabis ; 01-03-2013 o 22:00

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Moze sie zapowietrzac gdzies i dlatego wyje. Jesli po kreceniu w prawo i lewo kilka razy poziom sie nie zmienia i dalej wyje to pompa zapewne podziekowala, ale szukalbym jeszcze skoro mogles cos ruszyc.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Morbob
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Wrocław
    Auto
    GT 3.2 V6 2004
    Postów
    552

    Domyślnie

    Cytat Napisał cabrio841 Zobacz post
    kolego juz krecilem w jedna strone i druga i nic na zapalonym silniku nie podnosi sie tylko na zgaszonym leci nie pieni sie kolego chyba wiem wczoraj wymienialem lozysko i przegub i musialem jakis weze mocno przesunac i teraz mysle ze moze cos jest nie szczelne albo gdzies zgniotlem jakis przewod bo to dziwne ze bylo wszystko ok tylko jak wymienilem te zeczy zaczol tak okropnie piszczec jak myslisz moze to byc wina tego co pisze ????
    To może posprawdzaj te węże

Podobne wątki

  1. [159] wspomaganie alfa 159 1.9 jtdm
    Utworzone przez guma76 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-08-2014, 12:02
  2. Wspomaganie Alfa 156 1.9 JTD
    Utworzone przez BzYQ w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 12:23
  3. [145] Alfa 145-wspomaganie
    Utworzone przez Asiulek/alfa145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 12:47
  4. Alfa 156 - wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez tryton w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 10:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory