Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Skrzypiące plastiki

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiek01
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS 2000r
    Postów
    92

    Domyślnie Skrzypiące plastiki

    witam, czy ktos z was rowniez ma problem ze skrzypiacymi plastikami wnetrza? ch...uj mnie juz strzela z tym, samochod 12 letni, na liczniku niecale 140tys... czy standardowo to jest tak zle spasowane? Macie jakis sposob na to? Najwiecej dzwiekow wydaja z siebie slupki oraz boczki drzwi

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    A zaglądałeś tam kiedyś? może poprzedni właściciel grzebał coś i potem kiepsko poskładał? nowe spinki platiskowe majątku nie kosztują, maty wygłuszające też.. wszystko można załatwić.. u mnie nic nie skrzypi, no w skrajnym przypadku jak naprawdę gdzieś pierdzielne ale to się niemal niezdarza to lekko deska rozdzielcza wyda dźwięk.. ale napewno nie słupki, boczki itp.. a auto 2000/2001 rocznik
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar italianovero
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Europa
    Auto
    alfa romeo 147 2.0
    Postów
    221

    Domyślnie

    Tez jestem zainteresowany bo u mnie tez skrzypi... Na dziurach i wszędzie

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiek01
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS 2000r
    Postów
    92

    Domyślnie

    ide obczaic jak te slupki mozna porozbierac...
    a macie sposob na skrzypiacy fotel? mocno go nie slychac, tylko przy jakis wiekszych wybojach... ale ja lubie jak mi w samochodzie tylko radio gra, nic wiecej

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek01 Zobacz post
    ide obczaic jak te slupki mozna porozbierac...
    a macie sposob na skrzypiacy fotel? mocno go nie slychac, tylko przy jakis wiekszych wybojach... ale ja lubie jak mi w samochodzie tylko radio gra, nic wiecej

    a silnik , chyba to najwazniejsze ,

    a tak poza tym wyjmij fotel , delikatnie rozbierz żeby dostać sie do dołu bo tam te sprężynki ci zgrzypia , przesmaruj polecam do tego smar w sprayu , i poskręcaj wszystko . jakas godzinka roboty a efekt prawie w 100% skuteczny, przy okazji przczysc i przesmaruj prowadnice .
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    a u mnie drga cos na dole gdzies w polaczeniu przedniej szyby z kokpitem. Nie jest to denerwujace az tak ale przydalo by sie to usunać. Tyllko że niewiem za co sie zabrac.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał FacesOfDeath Zobacz post
    a u mnie drga cos na dole gdzies w polaczeniu przedniej szyby z kokpitem. Nie jest to denerwujace az tak ale przydalo by sie to usunać. Tyllko że niewiem za co sie zabrac.
    ooo mam to samo ale nawt dokladnie nie wiem skad generalnie lewy przedni rog auta polaczenie szyby i deski raz bardziej raz mniej juz myslalem ze wycieraczka przedniej szyby puka w szybe ale chyba tez nie to raczej w srodku...ale generalnie decydujac sie na 156 kazdy z nas wiedzial lub przynajmniej powinien wiedziec ze nie jest to najlepiej spasowany srodek na swiecie.....ale za to jak wyglada!!!

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Miałem to samo, chciałem już deskę wyjmować z auta hehe, okazało się, że to wycieraczki leżące spokojnie na szybie tak hałasują W życiu bym się nie spodziewał, że to one, a jednak.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    A u mnie tylko jedna rzecz hałasuje. Mianowicie jak jadę po kocich łbach to w drzwiach przednich pasażera słychać jakby coś luźno latało. I tylko w tej sytuacji. Ktoś ma pomysł co to może być?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    W mojej AR skrzypiąca deska, zwłaszcza w okolicy lewego słupka była na tyle irytująca, że wstyd mi było jak ktoś ze mną jechał, bo to przecież legendarna Alfa Romeo... W szparę na styku szyby i kokpitu, a zwłaszcza okolicy słupka wciskałem kawałki rurki gumowej, zrolowanego kawałka skóry, pryskałem też silikon. Zabiegi te przynosiły ulgę na krótko, po czym skrzypienia i trzaski powracały. W ostatnim czasie poluzowałem śruby mocujące deskę (chyba 6 szt.) i nastąpiła błoga cisza. Jak będzie ciepło to wymontuję cały kokpit i zastosuję nowe podkładki w miejscach mocowania deski do nadwozia. Innego sposobu nie widzę. Dodam, że auto na 100% jest bezwypadkowe i nie ma żadnej korozji. Nie wiem jak jest w poliftach, ale w starszych 156 jakość plastyków i ich montaż jest skandalem zwłaszcza, że nie był to tani samochód. Miałem w życiu wiele aut i tak skrzypiącego wnętrza nie miałem w żadnym z nich, a może nie pamiętam... Obecnie w domu jest Astra G z 2003 roku i tam w środku panuje cisza. Deska sprawia wrażenie jakby była przyspawana

    Cytat Napisał Tacka Zobacz post
    nie jest to najlepiej spasowany srodek na swiecie.....ale za to jak wyglada!!!
    I trudno się z tym nie zgodzić

    Jest 156 2,0 TS, miała być GTV V6 2,0 TB, a jest ... kolejna 156 V6

Podobne wątki

  1. Skrzypiące fotele
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 08:11
  2. Skrzypiące zawieszenie
    Utworzone przez kapselek w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 21:19
  3. skrzypiące zawieszenie?
    Utworzone przez moristkkf w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 10:04
  4. Skrzypiące plastiki.
    Utworzone przez Rigidigi w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 21:48
  5. skrzypiące plastiki
    Utworzone przez malek3333 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2007, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory