Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem JTD

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie Wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem JTD

    Witam!!!
    Byłem dziś na przeglądzie i powiedzieli że jest wyciek na łączeniu silnika ze skrzynią. Napewno jest tam jakaś uszczelka i bede musiał ją wymienic. Wiecie może czy duży jest koszt takiej wymiany? Domyślam sie że będzie trzeba skrzynie wyjmowac. I sie zastanawiam czy taki pierwszy lepszy mechanik mi to zrobi czy to jest jakas poważniejsza robota i może jechac do ASO?

    Pozdrawiam.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Uszczelniacz kosztuje około 70 złotych a wymiana to już jest większy problem trzeba wyciągać skrzynie dobry mechanik zrobi to bez problemu.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lucky
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Frampol
    Auto
    147 1.9JTD 2002r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    jeśli jest słaby wyciek i niecieknie ciągle to nie ma sensu robic, małę kapanie moze się trafić. Zazwyczaj robi się takie rzeczy przy wymianie sprzęgła wtedy można zrobic 2 rzeczy za 1 razem. Tam powinien byc jakiś simering co do kosztu to nie wiem. Natomiast jesli wyciek jest większy to niestety rozebrać trzeba. Lepiej wybrac sięz tym do jakiegośdobrego zakładu i na początku spisac umowę naprawy wraz z kosztami.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucky
    i na początku spisac umowę naprawy wraz z kosztami.
    Cenna uwaga!!!




    Juz załatwione robocizna w ASO 600zł nie jest źle jak na sewis W przyszłym tygodniu odstawiam auto.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  5. #5
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Odnowie temat, znowu pojawil sie wyciek miedzy skrzynią a silnikiem, pisze znowu ponieważ pół roku temu wymieniano mi ten uszczelniacz ale bez zdejmowania miski olejowej, mechanik za robocizne wziął 600zł + koszt uszczelniacza i powiedzial ze miski nie trzeba zdejmować. Teraz zauważyłem ze znowu kapie i jest zalane olejem tam gdzie wtedy, na dodatek przy puszczaniu sprzegła i probie ruszenia bez gazu zaczyna trzesc autem a wczesniej tego nie odczówałem. Dodam ze zrobilem jakies 4 tys km wiec chyba niewiele. Czy mechanik mógł źle cos zrobić? Podobno trzeba miske zdjąć zeby było dobrze i to mnie martwi ze olał sprawe i nie zdjął no i jeszcze pewnie sprzegło sie zalewa olejem i dlatego szarpie Co radzicie zrobić? niech poprawia czy zażądać zwrotu kasy? naprawe mam udokumentowaną. silnik V6.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Kolego darrager jaki masz silnik ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Cytat Napisał qba Zobacz post
    kolego darrager jaki masz silnik ?
    3.0 v6

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał darrager Zobacz post
    3.0 v6
    Trzęsienie przy ruszaniu może się okazać początkiem końca koła dwumasowego.
    100% usunięcie wycieku z tej strony silnika wymaga zjęcia miski olejowej, zjęcia bloczku z panewką trzymającego końec wału i uszczelnienie go od nowa, dopiero po tym wciskamy nowy uszczelniacz i składamy wszystko od nowa.
    Nie wiem tylko czy w V6 odkręcenie miski nie wymaga wytargania silnika :| u nas obecnie stoji lancia thesis v6 na wymiane panewek i musieliśmy wyjąc silnik bo podpora półosi zasłania śruby od miski i koło się zamyka...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Pół roku temu jak bylo wszystko rozbierane sprzegło i dwumas byl w dobrym stanie. Drżenie auta jest odczuwalne, także czuć na pedale sprzegła, oraz lewarka biegów. Drżenie wystepuje tylko wtedy jak nie dodam gazu i popuszczam sprzegło to w momencie kiedy sprzegło "bierze" odczuwa sie drganie, jak dodam gazu drganie ustępuje. Normalnie na luzie i podczas jazdy nie ma zadnych wibracji. Mozesz napisać co daję zdjecie miski olejowej zeby to dobrze zrobić? chcialbym sie troche przygotowac do rozmowy z mechanikiem.
    Ostatnio edytowane przez Kris_Nero166 ; 24-09-2011 o 11:28

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał darrager Zobacz post
    Pół roku temu jak bylo wszystko rozbierane sprzegło i dwumas byl w dobrym stanie. Drżenie auta jest odczuwalne, także czuć na pedale sprzegła, oraz lewarka biegów. Drżenie wystepuje tylko wtedy jak nie dodam gazu i popuszczam sprzegło to w momencie kiedy sprzegło "bierze" odczuwa sie drganie, jak dodam gazu drganie ustępuje.
    Ja w mojej 166 miałem to samo, musze cię zmartwić bo objaw z biegem czasu będzie się nasilał, a w pewnej fazie żal już poduszek pod silnikiem, a tanie nie są bo prawa i lewa są hydrauliczne...

    Cytat Napisał darrager Zobacz post
    Mozesz napisać co daję zdjecie miski olejowej zeby to dobrze zrobić? chcialbym sie troche przygotowac do rozmowy z mechanikiem.
    Zdjęcie miski jest konieczne do zdjęcia w/w bloczku który jest podporą czopu głównego wału. Bloczek ten uszczelniamy silikonem i wymieniamy dwa plastikowe kołki (zamienniki są gumowe).
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 24-09-2011 o 11:38
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [159] Wyciek oleju na laczeniu skrzyni z silnikiem...
    Utworzone przez stunt_rider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-02-2022, 20:59
  2. Wyciek płynu chłodzącego z czujnika za silnikiem.
    Utworzone przez awazruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-04-2019, 19:51
  3. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 15:33
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 10:49
  5. [156] Wyciek między skrzynią a silnikiem - 2.4 JTD
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory