Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: !!POMOCY!! Problem z paleniem.

  1. #1
    Asol93
    Gość

    Domyślnie !!POMOCY!! Problem z paleniem.

    WITAM. Na początek dodam ze jestem nowy na forum wiec za umieszczenie tematu w niewłaściwym miejscu czy tym podobne nieudogodnienia przepraszam. Dostałem od koleżanki alfinke 156 2.4jtd 2002r. Wymieniłem miskę olejowa i pasek wieloklinowy (alternator itp). Dodam ze gdy zakładałem pasek mogłem niechcący pokręcić kolę od korbowodu ale mówili mi ze to nie powinno czynić problemu. Moj problem wygląda następująco. Gdy przekręcam kluczyk do zapłonu miga mi kontrolka świec. Świece sprawdziłem, Napiecie na świece podaje i nie są one przegrzane. podłączałem je pod 12v ładnie się grzeją, silnik nie pali. Pompa paliwa chodzi paliwo daje, pompka odpowietrzona, ktoś mi mówił ze ona posiada jakiegos rodzaju elektryczne wtryski szukałem od tego bezpiecznikow ale sa sprawne. CO JESZCZE MOGE SPRAWDZIC

    !!!WAŻNE!!! jest to wersja angielska (kierownica po prawej stronie)
    Ostatnio edytowane przez Asol93 ; 10-06-2013 o 12:35

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Kolego, po pierwsze pasek wieloklinowy, klinowy (pasek urządzeń pomocniczych) a nie wielokabinowy. To że kręciłeś to nie ma znaczenia, ten pasek zakłada się i tyle, nie patrzy się na żadne znaki (to nie rozrząd).
    To nie jest problem świec żarowych, bo jtd w taką temperaturę powinno palić od strzała.

    "jakiegos rodzaju elektryczne wtryski" - silnik w Alfie to silnik z układem CR, także w układzie paliwowym jest pompa niskiego ciśnienia ->filtr ->pompa wysokiego ciśnienia-> wtryskiwacze (to tak w skrócie), radzę poczytać bo widzę że nie masz o tym pojęcia a przyda Ci się skoro chcesz auto naprawiać samemu.

    Powinieneś zacząć od podpięcia alfy pod komputer i odczytaniu błędów, a potem sprawdzenia parametrów podczas próby odpalania. Przyczyn może być wiele, od czujnika położenia wału, poprzez wtryski, pompę, zapchany filtr itd. itp.
    Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem
    FIAT 126 BIS -->VW GOLF mk2 GTD --> Ford Mondeo 1.8 automat --> Ford Mondeo 2.5 v6 --> AR 156 1.9 jtd 105km --> AR 156 1.9 jtd 115km --> Ford Mondeo 2.0 duratec --> AR 156 SW 2.4 jtdm 175km --> AR 166 2.4 jtdm 175km Sportronic --> Zafira B Cosmo+ 1.9 cdti --> Paździerz B5FL 1.8T --> Hyundai XG350L --> Passerati B6 2.0 TDI --> Renault Koleos 2.0 DCI --> Renault Laguna III 2.0T

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Przed wymianą miski Alfa chodziła? Co z poprzednią miską? Rozleciała się? Alfa nie chodziło czasem bez oleju?

    Jeśli wszystko przed naprawą było ok, to skup się na elementach w okolicy Twoich napraw. Jeśli jednak od początku nie chodziła, to najprościej podpiąć pod komputer i sprawdź ciśnienie na szynie podczas kręcenia.

  4. #4
    Asol93
    Gość

    Domyślnie

    panowie własnie odpalilem moja alfe. Dzieki za porady ale obeszlo sie bez komputera. kombinowalem ile moglem bo sprawdzanie na kompie kosztowalo by mnie okolo 100zł, Winowajca był bardzo malutki. Alfa stała 2 lata bez odpalania nie wiem jak wygladała jej jazda przed bo alfa jezdzil byly chlopak kolezanki. Podczas krecenia rozrusznikiem sprawdzilem napiecie na akumulatorze wynosilo nieraz 11V a czasami nawet 9,5V wystarczylo ja raz odpalic na zaciag i smiga. kontrolki pogasly.
    Pozdrawiam MiHu

Podobne wątki

  1. [MiTo] Dziwny problem z paleniem
    Utworzone przez cross099 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 13:16
  2. 1.8 problem z paleniem:/
    Utworzone przez borsuk916 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 00:06
  3. [145] Alfa 145 boxer, problem z paleniem
    Utworzone przez jarco w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 11:19
  4. [145] 1,4 bx problem z paleniem na zimno
    Utworzone przez Jesion w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 15:56
  5. [146] Problem z kluczykowaniem i paleniem
    Utworzone przez o-w-c-a w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory