Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Skrzynia biegów Q-SYSTEM w 156 2.5 V6 wyje

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa
    Postów
    55

    Domyślnie Skrzynia biegów Q-SYSTEM w 156 2.5 V6 wyje

    Znowu ponudzę... Was...

    Ale cóż na Alfach się nie znam a tym bardziej na automatach... a chyba znowu mam problem z moją Niunią zresztą nie jedyny ale bardzo istotny...

    Tak więc :

    Zauważyłam ostatnio że skrzynia ostatnio dosyć głośno pracuje... tzn mniej więcej o 0 do 2000 obr wyje, po około 3 tygodniach problem już się nasilił do mam wrażenie że a głośna praca czyli wycie słychać prawie do 3000 obr, dodatkowo tak jakby delikatnie szarpała czasami przy zmianie biegu...

    Pojeździłam po kilku mechanikach w okolicy i żadem nie chciał się nawet zainteresować tematem odsyłali do ASO, i jeden mądry który widać było że chce naciągnąć na koszty oznajmił za skrzynia do remontu (ale opinie o nim na necie które potem sprawdziłam utwierdziły mnie w tym że to zwykły naciągacz )

    Może ktoś z Was a zapewne jest tu nie małe grono osób posiadających tą skrzynie oświeci mnie co niedobrego się dzieje ze skrzynią....


    Liczę też na propozycję jakiego dobrego mechanika który zajmuje się automatami i nie zedrze ze mnie jak za woły ...


    Jeszcze raz przepraszam że tak stale zanudzam ale niestety poprzedni właściciel miał kompletnie w głęboko w dupie to auto i wiele jest do zrobienia ale zakochałam się w tej mrrruczącej bestyjce i chcę ją doprowadzić do ładu i składu ( już mało brakowało aby trafiła na allegro na części)
    Ostatnio edytowane przez Modliszka ; 31-08-2013 o 01:04

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    co do szapania
    to elektrozawory mogą juz puszczac na sterowaniu a wycie??hmm a olej w skrzyni masz
    Moja cwaniara BY LITROWY 3.0v6SW QTRONIC http://www.youtube.com/watch?v=hJHuK...ature=youtu.be
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/70296-litrowe_ar156sw_2_5v6_q.html

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1litre Zobacz post
    co do szapania
    to elektrozawory mogą juz puszczac na sterowaniu a wycie??hmm a olej w skrzyni masz
    Pierwszy raz mam automat więc szczerze to nawet nie wiem jak się sprawdza a ten co byłam u niego co stwierdził że skrzynia do remontu to jak pytałam o olej to stwierdził że jak trzeba robić ze skrzynią to i tak trzeba nowy olej tylko tyle to ja wiem bo na szczęście blondynkom nie jestem, ale o tym jaki jest stan i czy w ogóle sprawdzał to nie wiem

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Szczytno
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 v6
    Postów
    48

    Domyślnie

    Może to nie ma nic wspólnego z alfa ale może ci pomoże w doborze odpowiedniej decyzji. Ostatnio mój ojciec wymieniał u siebie w audi a6 2008 r olej w skrzyni biegów na kontroli w aso mu powiedzieli że czas przychodzi na wymianę przeglądał sporo w internecie i tak naprawdę ile ludzi tyle wypowiedzi jedni twierdzili że się nie wymienia inni za to że co ileś tam tyś km. Sedno sprawy zapłacił kupę kasy za wymianę nie było to tanie ze względu na filterki które są gdzieś tam zamocowane ale różnica była odczuwalna płynniej zmieniał biegi nie było przy ostrym dodaniu gazu czuć delikatnego szarpnięcia płynniej wszystko chodziło i ciszej

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    W Krakowie na ul Gromady Grudziądz jest serwis automatu, jak kupowałem swojego MK IV w automacie tam pytałem i dość sensownie odpowiadali. Albo na saskiej mają prywatny serwis włoszczyzny pewnie poradzą albo przynajmniej doradzą gdzie jechać.

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar Leon1
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    alfa romeo 156 2.5 v6 24v q-system
    Postów
    5

    Domyślnie aaaa

    Cytat Napisał Modliszka Zobacz post
    Znowu ponudzę... Was...

    Ale cóż na Alfach się nie znam a tym bardziej na automatach... a chyba znowu mam problem z moją Niunią zresztą nie jedyny ale bardzo istotny...

    Tak więc :

    Zauważyłam ostatnio że skrzynia ostatnio dosyć głośno pracuje... tzn mniej więcej o 0 do 2000 obr wyje, po około 3 tygodniach problem już się nasilił do mam wrażenie że a głośna praca czyli wycie słychać prawie do 3000 obr, dodatkowo tak jakby delikatnie szarpała czasami przy zmianie biegu...

    Pojeździłam po kilku mechanikach w okolicy i żadem nie chciał się nawet zainteresować tematem odsyłali do ASO, i jeden mądry który widać było że chce naciągnąć na koszty oznajmił za skrzynia do remontu (ale opinie o nim na necie które potem sprawdziłam utwierdziły mnie w tym że to zwykły naciągacz )

    Może ktoś z Was a zapewne jest tu nie małe grono osób posiadających tą skrzynie oświeci mnie co niedobrego się dzieje ze skrzynią....


    Liczę też na propozycję jakiego dobrego mechanika który zajmuje się automatami i nie zedrze ze mnie jak za woły ...


    Jeszcze raz przepraszam że tak stale zanudzam ale niestety poprzedni właściciel miał kompletnie w głęboko w dupie to auto i wiele jest do zrobienia ale zakochałam się w tej mrrruczącej bestyjce i chcę ją doprowadzić do ładu i składu ( już mało brakowało aby trafiła na allegro na części)
    Ja proponuję wymiane oleju ale szykował bym się na wymiane skrzyni. Miałem identyczna sutuacje w ar szarpnięcia przy zmianie biegu tylko jak był zimny silnik, wymieniłem olej dwa razy i wydawało się że jest lepiej ale to chyba tylko złudna nadzieja bo trzy dni temu przydarzył mi się tylko trzask taki jak tłuczonego szkła i biegów już nie było.

Podobne wątki

  1. Wyje skrzynia
    Utworzone przez Keanu w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 15:41
  2. 1.9 jtdm wyje skrzynia
    Utworzone przez gregnysa w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 18:59
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory