Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Ustawienie ABS w ECU

  1. #1
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Question Ustawienie ABS w ECU

    Witam,

    Jaki macie ustawiony typ układu ABS? (Body -> Can setup -> Regulations -> ABS). Przeglądałem swoje ustawienia i zauważyłem, że u mnie aktywna jest pozycja ASR. W opisie bajerów auta zaś wymieniony jest system VDC. Czy testował ktoś jaka różnica między tymi dwoma ustawieniami?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	abs_ust.PNG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	8.1 KB
ID:	108876

    Pozdrawiam,
    Maciek
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Nie jestem pewny, ale wydaje mi sie, ze ASR to jakby podfunkcja VDC.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    ASR, czyli AntiSlip Regulation- znaczy sie jak dajesz but w podloge to komputer zredukuje moc silnika, aby ograniczyc poslizg kol. Przydatna rzecz zima- dajesz but w podloge, a auto i tak przyspiesza w miare bez poslizgu = bardziej efektywnie.

    Poslizg kol zawsze jakis bedzie, na mokrym troche mniej to dziala, ale czasem mi sie to wlaczy

    ASR mozna wylaczyc wciskajac krotko przycisk od VCD. Przy odpaleniu silnika wlacza sie z powrotem automatycznie.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    ABS, ASR, ESP, VDC, SRS itp można sobie łatwo w necie znaleźć Mi chodzi bardziej o zachowanie AR 159 po zmianie ustawienia. Zastanowiło mnie po prostu, dlaczego ustawiony jest ASR. Ale może niedługo to sprawdzę jak będę miał chwilę
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    No to wylacz sobie tego ASR'a przyciskiem od VCD i zobaczysz co sie dzieje... ale zrob to na sliskim
    Mowie- najwieksza roznice czuc zima.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    czy jest możliwe że był ABS/ASR bez VDC/TC? bo jakoś nie zauważyłem u siebie obecności tych systemów, poza migająca od czasu do czasu lampką przy przyspieszaniu, na ręcznym też bez problemu mogę się obrócić

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    No to wylacz sobie tego ASR'a przyciskiem od VCD i zobaczysz co sie dzieje... ale zrob to na sliskim
    Mowie- najwieksza roznice czuc zima.
    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    czy jest możliwe że był ABS/ASR bez VDC/TC? bo jakoś nie zauważyłem u siebie obecności tych systemów, poza migająca od czasu do czasu lampką przy przyspieszaniu, na ręcznym też bez problemu mogę się obrócić
    Hmm no to teraz mam zagadkę. Bo żebym nie wiem jak dynamicznie ruszał/przyspieszał, to nie udaje mi się zerwać opon z asfaltu (pomijam start z pierwszego biegu, takiego palenia gumy nie lubię i nie robię). I nie widuję wcale migającej lampki systemu kontroli trakcji podczas bardzo dynamicznego przyspieszania Auto w sumie ma moc, ale czy właściwą... żeby to ocenić musiałbym się przejechać innym egzemplarzem. Opony niby mam dobre i sobie chwalę, ale nie sądzę, żeby to była ich zaleta, że auto tak rewelacyjnie trzyma się jezdni. A wyłączenie systemu kontroli trakcji na suchej czy mokrej nawierzchni nie ma dla mnie różnicy... Zobaczymy jak śnieg spadnie
    AirArti, Ty masz 200 koni pod maską
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Auto z kontrola trakcji bez problemu mozna obrocic na recznym Zeby TC dzialalo to chyba musa byc wszystkie 4 kola "uwolnione".

    Ja dopoki nie zerwe przyczepnosci to tez lampki nie widuje.

    Jesli ktos nie wie czy ma TC- polecam jakas trawke z rana lub wieczorkiem bez recznego sie pobawic i szybko wyjdzie. Najlepiej auto w wahadelko wprowadzic to wtedy czuc wyraznie, ze kola przyhamowuja i ustawiaja auto na wprost. Lubie sie tym zima bawic
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Zima fajnie dziala ASR. Gdy na sliskim wbijemy gaz w podloge, to system robi taka korekcje, ze mam wrazenie, jakby auto przyspieszalo liniowo, zupelnie jak elektryczne samochody

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Większość tutaj postów jest nie na temat - typowy brak umiejętności czytania ze zrozumieniem!!!

    Kolego magil rozumując to co napisane jest po angielsku , w opcji tej wybiera się typ centralki ABS zamontowanej w aucie tak aby komputer czy też licznik wiedział jakie komunikaty ma wyświetlać. Jak miałeś ustawione ASR to znaczy, że tylko ABS+ASR jest u Ciebie bez ESP. Jednak aby być na 100% pewnym należy odczytać typ sterownika oraz oznaczenie na pompie ABS i ustawić takie samo w komputerze.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Ustawienie zegara w ICS
    Utworzone przez 42n8 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-10-2019, 09:35
  2. ustawienie rozrzadu 2,0 TS
    Utworzone przez Niko123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 21:37
  3. Ustawienie zegara
    Utworzone przez ciapek1808 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:55
  4. Ustawienie czasu w 166
    Utworzone przez Sławek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 09:05
  5. [166] ustawienie katow
    Utworzone przez alfista x w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 17:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory