Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: problem z Blue and Me

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa 159 SW 2007
    Postów
    9

    Domyślnie problem z Blue and Me

    Witam , jestem nowy na forum jeżdzę Alfą 159 mam takie pytanie i liczę na pomoc.
    W czasie wymiany alternatora po kilkugodzinnym wyłączeniu akumulatora przestał działać Blue and Me - zaczął mrugać przebieg kilometrów. Kilku fachowców wyjaśniło mi że moduł B&M musiał sie wyrejestrować stąd mruganie przebiegu. Należało wykonać osiowanie Proxy(cokolwiek to oznacza) W czasie wakacji trafiłem do serwisu z inną przypadłością (zatkany DPF) a tam dobry człowiek diagnosta sprawdził że faktycznie moduł B&M jest poza systemem "wpisał" go jakoś i licznik przestał mrugać. Niestety B&M nie działa.(wtedy nie było czasu żeby się tym pobawić) Po wciśnięciu słuchawki pojawia się English unavailable. Gdy włącze bluetooth telefonu to widzi on samochodowy B&M więc raczej musi działać. Jednak nie mogę się zalogować ani rozpocząć korzystania z B&M bo wyświetla się English unavailable. Wyłączanie akumulatora próbowałem już wielokrotnie i nie pomaga. Obecnie posiadam FES 3.5. z kablami. Proszę o poradę czy tym programem mogę zresetować moduł B&M lub go rozłączyć i ponownie załączyć? Jeśli tak to jak to zrobić? proszę również o info czy pokazujący mi się w FESie - Węzeł Info-Telematyczny/MS Convergence (NIT/NCV) - to jest ten B&M ?
    przepraszam za powtórzenia i ew. błędy. Proszę o pomoc
    Pozdrawiam Piotrek

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar runforestrun
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 16V @ 186 KM 416 Nm
    Postów
    58

    Domyślnie

    Spróbuj wgrać nowy soft - działa jak reset. Potrzebujesz tylko wolnego Pendriva, najlepiej do 512 MB. Różnie bywa z kompatybilnością.
    Tu masz adres stronki: http://www.blueandme.net/blueandme/i...port/download/
    Szansa, że to pomoże może i jest mała, ale to najprostsze i najtańsze rozwiązanie i od tego bym spróbował.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa 159 SW 2007
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki za radę ale próbowałem już wgrać soft. na jednego pendriva nie reagował w ogóle. na innym podjął próbę wgrania jednak na końcu po jakichś 8minutach error10. Tak że kicha...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    u mnie tez error10 tylko ja chce tylko język zmienić z niemieckiego choćby na angielski a jest w ogóle polski dostępny? wie ktoś może czy w serwisie jest taka możliwość wgrania języka ?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa 159 SW 2007
    Postów
    9

    Domyślnie

    czyli u Ciebie wszystko działa tylko przy próbie zmiany języka wyskakuje błąd error 10? i dalej wszystko działa w języku niemieckim? Z tego co czytałem i widziałem na stronie blueandme można wgrać polski tylko czasem chocki klocki wychodzą i trzeba się pomęczyć - bez potrzeby odwiedzania serwisu.
    Ostatnio edytowane przez piotrek111 ; 06-10-2013 o 20:22

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    tak wszystko działa lux tylko mnie ten niemiecki wkurza

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar runforestrun
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 16V @ 186 KM 416 Nm
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek111 Zobacz post
    czyli u Ciebie wszystko działa tylko przy próbie zmiany języka wyskakuje błąd error 10? i dalej wszystko działa w języku niemieckim? Z tego co czytałem i widziałem na stronie blueandme można wgrać polski tylko czasem chocki klocki wychodzą i trzeba się pomęczyć - bez potrzeby odwiedzania serwisu.
    Pierwsze primo: Pen najlepszy jest stary i mały do 512MB, co nie oznacza, że nowsze/większe nie działają. Ale małe i stare działają częściej. MUSI być sformatowany FAT32 najlepiej przez pełne sformatoanie, nie szybkie.
    Drugie primo: Na stronce http://www.blueandme.net/blueandme/i...port/download/ ściągasz najpierw plik sprawdzający, wrzucasz go na stronkę i wtedy ściągasz na 100% pasującą do Twojego auta wersje. Jeśli sam wybrałeś zła wersję i pojawią się problemy z penem to może strzelić moduł Blue&Me (tani nie jest) - zacznie migać licznik itp. Ale z tego co wiem nie zawsze miganie licznika oznacza padnięty moduł. Różnie różniście, w końcu to Włoszka.
    Trzecie primo - ultimo: Można bez problemu wgrać inny język, polski jest dostępny (choć po Włosku pani ma seksowniejszy głos, c..j, że nic nie rozumiałem - wtedy bardziej mi się podobała komunikacja z Alfą) Tu masz paczuszkę: http://www.blueandme.net/resources/d...index_eng.html Wgrywałem, dziala.

    Ogólnie komunikacja z Blue&Me wygląda mniej więcej tak - właściwie dokłądnie tak:
    http://www.streetfire.net/video/top-...-5_2084139.htm
    (5 minuta)

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    hmmm dziś wgrałem polski jezyk nie było problemu i napewno nie działa tak jak u clarksona w mercu jestem zaskoczony jak wszystko ładnie wyszukuje, praktycznie wszystkie komendy jedyny problem pojawia sie oczywiscie error10 gdy chce zmienic soft główny B&M

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar runforestrun
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 16V @ 186 KM 416 Nm
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał CINEKX81 Zobacz post
    hmmm dziś wgrałem polski jezyk nie było problemu i napewno nie działa tak jak u clarksona w mercu jestem zaskoczony jak wszystko ładnie wyszukuje, praktycznie wszystkie komendy jedyny problem pojawia sie oczywiscie error10 gdy chce zmienic soft główny B&M
    Wiadomo, że nie aż tak źle. Ale uwierz mi jak trochę pojeździsz szczególnie 160+ km/h i powiesz "zadzwoń Tomek" to często będzie: "Zadzwoń Romek, potwierdzasz"
    Ale hitem są zawiechy Win: "Polecenie niedostępne".

    Z samą aktualizacją nie miałem najmniejszego problemu.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    heeeelp me !! chciałem zmienić język b&m z włoskiego na polski i teraz prócz komunikatu bodajże: '' English language unv...coś tam'' nie ma żadnej rekacji od b&m , telefon wykrywa B&M , media player nie działa, głośnomówiący oczywiście też. Byłem dzisiaj w serwisie alfy i nie poradzili sobie z tym ( sam !!!o zgrozo !! pożyczałem im swojego pendrive bo oni nie posiadali ) , co robic?? ta funkcja okazała się u mnie w aucie niezbędna od kiedy jej nie mam ( ps. moduł B&m w serwisie ponad 3 tyś zł , pffff chyba na głowę upadli ) , czy dobry magik elektronik poradził by sobie z takim problemem?

Podobne wątki

  1. [159] Problem z Blue&Me
    Utworzone przez robbson77 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 17:10
  2. problem z Blue&Me
    Utworzone przez knietek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 20:28
  3. [MiTo] Blue&me problem z mikrofonem
    Utworzone przez junki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 19:11
  4. [159] Problem z Blue & me
    Utworzone przez Peter82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 21:27
  5. [159] Blue & Me - problem z telefonem
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 20:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory