Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wymiana connect nav

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie Wymiana connect nav

    Witam!!!

    Jestem zupełnie nowym posiadaczem Alfy, więc jezeli powiem cos glupiego nie irytujcie się bardzo))
    Prosze o porade w sprawie ewentualnej wymiany radioodtwarzacza connect nav. Jest beznadziejny. brak bluetooth (wiem ze jest wbudowany telefon ale to nie to), nieintuicyjna obsługa, archaiczny wygląd, słaba naviigacja.
    mam pytanko... czy wszytsko bedzie dalej dzialalo jezeli wymienie je na radyjko po lifcie (moja bella jest z sierpnia 2009). Chodzi mi o radio z bluetoothem.
    Druga sprawa czy kierownica multimedialna bedzie wspolpracowala z innym radyjkiem 2 din?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Witaj

    Masz co najmniej kilka temato to poruszajacych, ale na szybko:
    1. Co bedzie dzialalo? Jesli kupisz radio z nawi i bt i podlaczysz odpowiednio to bedzie dzialalo.
    2. Sterowanie w kierownicy dziala w duzej ilosci radii ale wymagane sa specjalne interfejsy to tego koszt w zaleznosci od modelu radia od 300 zl w gore.
    3. Nie wiem jak jest z ramka ale wersje z nawi maja wiekszy otwor i trzeba specjalna ramke do radia zeby zainstalowac innej firmy wiec musisz albo zmienic cala konsole na inna albo specjalna ramke.

    To tak na szybko ...

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    czy radio po lifcie (takie z navi i bluetoothem) bedzie kompatybilne z moja instalcją audio????

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Temat jest bardzo stary, ale pozwolę sobie na odkop. Na forum chyba wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

    Czy komuś udało się wymienić connectnav na cokolwiek sensownego? Na allegro są gotowe zestawy do wymiany fabrycznego radia, ale niestety nie da się ich wrzucić zamiast connectnav. To pudło jest bezużyteczne, brak AUX, brak BT. Wszystko to uzupełnia LCD z czasów pegasusa, aż dziw ze mapy wczytują się z CD, a nie z kartridża

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dziwi mnie bardzo podejście "nowych" użytkowników. Auto wyprodukowane osiem lat temu a ma mieć smartfona w środku. Dokonaj aktualizacji, zaopatrz się w nowe mapy i bądź zadowolony. Najlepiej byłoby nie kupować tego co nie odpowiada. "Samodzielny" telefon w samochodzie uważam - osobiście za plus, Aux można osiągnąć za pomocą cyfrowej zmieniarki. LCD nie należy do najnowocześniejszych ale 4 lub 5K to w domu w formacie min 45".

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    A mnie dziwi Twój post i zastanawiam się co wnosi do tego tematu. Sprawdź proszę kiedy wyszła ostatnia aktualizacja map do connectnav i zastanów się jaka będzie ich funkcjonalność po tylu latach. Nie widzę żadnych zalet wbudowanego telefonu w porównaniu do BT. Całą bibliotekę muzyki mam na smartfonie, dlatego brak aux i bt skreśla dla mnie ten system. Rzeźba z cyfrową zmieniarką negatywnie wpływa na jakość dźwięku.

    Oczywiście, że lepiej nie kupować tego co nie odpowiada. Na rynku wtórnym jednak nie jest łatwo, a connectnav to jedna z niewielu wad egzemplarza, który znalazłem. Sensowne navi jest dopiero od '10, przy czym w PL brak sensownych ofert 159Tbi z tych lat.

    Dlatego jestem ciekaw czy komuś w forum udało się podmienić connectnav na coś innego. Obecnie jedyną funkcją, której używam jest radio. I zdecydowanie wolałbym ten sprzęcior podmienić zamiast tracić czas na rzeźbę po której i tak nie będę w pełni zadowolony. Dlatego jestem zaskoczony, że "dziwi Cię podejście nowych użytkowników". Może po prostu mają inne potrzeby niż Ty

    Kwestię tragicznej jakości LCD można na szczęście rozwiązać wyłączając go Ten ekran razi po oczach i nie pasuje do całkiem ładnego wnętrza. Nigdy nie widziałem takiej pikselozy u konkurencji. Jak będę pewien, że wymiana nie wchodzi w grę, to niestety będę musiał pobawić się z tym co mam.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Rejuvenate
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 AT 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Są najnowsze mapy:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...t_nav_-30.html

    fakt, że grafika może nie jest najwyższych lotów ale pamiętajmy, że system powstawał przed 2006 rokiem... to ponad 10 lat...

    Tutaj top telefonów komórkowych z 2007 roku dla porównania:

    http://komorkomania.pl/28453,top-10-telefonow-2007-roku

    Najnowsze systemy multimedialne tylko w salonach

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Dzięki za informacje, fajnie że ciągle wypuszczają aktualizacje na CD.

    Zgadzam się, najnowsze systemy tylko w salonach. Dlatego swój chciałbym wymienić na np coś takiego: allegro.pl/radio-sony-xav-ax100-alfa-159-brera-spider-brera-i6651549905.html
    Niestety na forum nie ma informacji o pomyślnej wymianie. A na aukcji jest napisane, że można wymienić tylko zamiast fabrycznego radia (nie connectnav).

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Pewnie Kolego zdziwi Cię jeszcze wiele spraw ale ......... . W ASO do dnia dzisiejszego nie wiedzą , że jest nowe oprogramowanie systemowe nawigacji oraz nowe płyty (mapy) sygnowane 2016/2017 (tyle tylko że to kosztuje) a większość chce za darmo. Tak na marginesie komplet map kosztuje ok 720 PLN. Mapy Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Francji czy Hiszpanii są dokładne i aktualne co sam sprawdziłem a na dodatek działa TMC (o czym większość użytkowników nie wie).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Rejuvenate
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 AT 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Warta uwagi jest ta nawigacja drugiej generacji, chyba po 2009 roku, nowocześniejsza ale nie widziałem jej na żadnej aukcji do sprzedania...

    Podobna do tej:

    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-and...708810953.html

Podobne wątki

  1. [159] Connect Nav + AUX
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 18:13
  2. connect nav+
    Utworzone przez Brzoza w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 08:29
  3. [159] Connect Nav
    Utworzone przez chmielu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 10:46
  4. [159] tel. w connect nav+
    Utworzone przez wisnia3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 21:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory