Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 109 z 109

Temat: Alfa 159 - Montaż lusterka fotochromatycznego z czujnikami deszcze zmierzchy i pary

  1. #101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8
    Postów
    69

    Domyślnie

    Niestety nie wiem, u mnie śmigał od samego początku na zwykłej szybie, a po jej pęknięciu na szybie z miejscem na czujnik. Może coś nie tak z wtyczką od czujnika - wystają tam piny i łatwo się krzywią, może któryś pękł i dlatego nie działa.

  2. #102
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Wklejenie czujnika bym chyba wykluczył...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220721_084033.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	25.4 KB
ID:	284471

    W weekend zrobię przegląd instalacji.

  3. #103
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8
    Postów
    69

    Domyślnie

    Przy okazji tematu, chce zapytać jak powinien funkcjonować czujnik świateł - u mnie fajnie reaguje na oświetlenie, ale przy deszczu uparcie i długo trzyma wyłączone światła. Czy jest powiązanie włączania świateł mijania z czujnikiem deszczu? Czy może to przypadek i kwestia że podczas deszczu zazwyczaj jest ciemniej?

  4. #104
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał carismo Zobacz post
    Przy okazji tematu, chce zapytać jak powinien funkcjonować czujnik świateł - u mnie fajnie reaguje na oświetlenie, ale przy deszczu uparcie i długo trzyma wyłączone światła. Czy jest powiązanie włączania świateł mijania z czujnikiem deszczu? Czy może to przypadek i kwestia że podczas deszczu zazwyczaj jest ciemniej?
    Czujnik deszczu i światła to tak naprawdę jeden czujnik. Sygnał wychodzi z wtyczki lusterka (P035) w jednym pinie nr 3. Sygnał jest następnie równolegle kierowany do komputera Body (włączanie świateł) i przełącznika zespolonego w kierownicy (sterowanie wycieraczkami).
    Nie mam 100% pewności, ale raczej nie jest to zwykły sygnał napięciowy (12 V) lecz sygnał magistrali CAN.
    Na pewno deszcz będzie wpływał na działanie czujnika światła.

  5. #105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8
    Postów
    69

    Domyślnie

    A wie ktoś jak długo zajmuje włączenie się świateł po "wykryciu" deszczu? U mnie wycieraczki sobie wesoło jeżdżą a jednak światła się odpalają po kilku minutach, co troche psuje "automatyczność" świateł.

  6. #106
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    i przełącznika zespolonego w kierownicy (sterowanie wycieraczkami).
    Czyli muszę poszukać przełącznika zespolonego dla wersji z automatycznymi wycieraczkami... Gdyby komuś zależało tylko na światłach to można samą manetkę przełożyć ale do wycieraczek chyba to nie wystarcza...

    EDIT:
    Zamówiłem przełącznik z uszkodzoną manetką świateł (mam nadzieję, że manetką). Przełożę swoją i zweryfikuję.
    Ostatnio edytowane przez davit ; 19-08-2022 o 10:44

  7. #107
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał czara Zobacz post
    Panowie wybaczcie odkopanie kotleta, ale zdemontowałem przed chwilą lamkę w podsufitce i znalazłem dwie luźnie wtyczki. Po zdjęciach w necie wnioskuje że ta biała jest od lusterka fotochromatycznego, którego nie mam. Druga nie mam pojęcia. Co dziwne alfe 159 mam z końcówki produkcji (2011) więc nie montowano już instalacji do rzeczy które nie były założone i jak do tej pory mogę to potwierdzić bo nie znalazłem żadnej dodatkowej instalacji a dokładałem już kilka rzeczy. Pytanie jakie w końcu lusterko pasuje na kulkę od standardowego/zwykłego lusterka? Citroen C5 III? w wątku ktoś pisze że kulka jest za duża. Citroen C8? lusterka obecnie nie do dostania. Paugeot 407? Citroen C4? Chodzi o zostawienie obecnego uchwytu w szybie a wymianę tylko samego lusterka. Ewentualnie czy można dostać gdzieś sam uchwyt /mocowanie przyklejane do szyby pod lusterko fotochrom? Wymieniałem szybę rok temu i jest w idealnym stanie wiec nie będę jej ruszał. Może jest jakieś lusterko fotochrom które pasuje na alfowskie standardowe mocowanie?

    - - - Updated - - -

    Załącznik 272471
    Załącznik 272472

    Tak to u mnie wyglada.
    Doszedłeś do czego jest dana kostka?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Również zainstalowałem lusterko od C8 na uchwyt od zwykłego lusterka w alfie. Jedyna zmiana, zasilanie wziąłem z wolnej kostki pod podsufitką(także biała jak do lampki tylko inny kształt). Prawdopodobnie instalacja pod większe wyposażenie i możliwe, że nawet pod ori lusterko fotochromatyczne. Plus taki, że zasilanie pojawia się po włożeniu kluczyka a znika po jego wyjęciu. Trzeci przewód czeka aż znajdę więcej czasu by znaleźć sygnał wstecznego. Ktoś go już gdzieś podłączył? Mógłbym pod kamerę cofania przy radio ale takie rozwiązanie do mnie nie przemawia. Wolałbym nie robić takiej kabelkologii tylko podpiąć się bezpośrednio do kompa.
    Mozesz pokazać która to kostka?
    Jak podłączyłeś? Zarobiłeś nową kostkę, konektory czy na szybkozłączkę?

  8. #108
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatiMatteo Zobacz post
    Doszedłeś do czego jest dana kostka?

    - - - Updated - - -



    Mozesz pokazać która to kostka?
    Jak podłączyłeś? Zarobiłeś nową kostkę, konektory czy na szybkozłączkę?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2022-11-17-09-49-17-121_com.google.android.apps.photos~2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	115.2 KB
ID:	285402Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2022-11-17-09-49-58-544_com.google.android.apps.photos~2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	110.7 KB
ID:	285403
    Ja połączyłem na szybkozlaczce ale dzisiaj bym przylutował od razu. Znalazłem masę i przewód na którym pojawia się napięcie po włączeniu świateł, wtedy działa lusterko jak mam światła włączone czyli głównie podczas niedostatecznej przejrzystości powietrza. Za pomocą przycisku w lusterku można wyłączyć ściemnianie automatyczne.
    Ostatnio edytowane przez Luck ; 19-11-2022 o 13:48

  9. #109
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    [MENTION=33090]davit[/MENTION] no i jak ci poszlo? dziala to wkoncu?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Montaż lusterka fotochromatycznego - ktoś robił ?
    Utworzone przez kris990 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 08-12-2021, 19:36
  2. [159] Brak lusterka wewn. fotochromatycznego w 159 - czy można dołożyć
    Utworzone przez gregcom w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory