Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Kierunkowskaz boczny- nie działa mimo sprawnej żarówki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie Kierunkowskaz boczny- nie działa mimo sprawnej żarówki

    Długo nic mi nie nawaliło, aż do wczoraj. No więc lewy boczny kierunek nie świeci. Myślałem- żarówka- zmienię wieczorem. Ale to nie to. Żarówka na 100% jest ok. Wkładałem inną, zamieniałem stronami- słowem wszystko sprawdziłem. Nie ma napięcia na stykach. Czyszczenie itp przerobione na poziomie elementów wystających z błotnika po wyjęciu kierunkowskazu. Wszystko bez efektu. Wizyta MES-em w body kompie dała błąd B1011 (Wysoki stan, Krytyczny), odnoszący się do tego właśnie kierunkowskazu. Skasowanie pomaga do następnego włączenia kierunków- znów błąd a światełko jak nie świeciło, tak nie świeci.
    Dzisiaj z rana sprawdziłem w eLearn-ie jak to wygląda i starałem się sprawdzić okablowanie. Czasu zbyt dużo nie miałem, skończylo się na sprawdzeniu faktu, iż kabel od + kierunku do body kompa jest sprawny, sygnał na styk 2 złączki A dochodzi. Tyle że sprawdzając na końcówkach żarówki nie ma dalej napięcia, nawet względem masy samochodu. Co jest?
    Są jeszcze jakieś inne wrażliwe miejsca, na które warto spojrzeć?
    Muszę bardziej wię wgryźć w eLearn-a bo nadal nie rozumiem kilku kwestii okablowania tego kierunku- np na której złączce szukać masy...
    W "normalnym" samochodzie starszej daty była by to krótka piłka- w ostateczności przeciągnięcie nowego kabla z przedniej żarówki. Tutaj to nie przejdzie bo każda lampka podłączona jest bezpośrednio pod body komp. :/
    Na spokoju wrócę do tematu w tygodniu, ale sprawa wydaje mi się dość dziwna. Jakieś rady, sugestie- dziękuje z góry.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    No i sprawa rozwiązana. Postanowiłem w mało patriotyczny sposób spędzić dzisiajsze święto. Tak więc sprawdzając wszystko raz jeszcze wykryłem brak + na końcówce- puszczenie nowego kabla "na krótko" od body kompa do żarówki zapalało ją ładnie. Drogą eliminacji uszkodzonego kawalka okazało się że problem jest gdzieś pod błotnikiem. Przy okazji ciągnąc za + przy kierunkowskazie celem wykrycia gdzie wchodzi wiązka kabel ten... wysunął mi się z peszla- przerwany mniej więcej 30cm od żarówki.
    Nie było wyjścia- auto w górę, zdejmujemy koło i nadkole a tam... Zjedzony peszel wraz z kablami. Coś tam wlazło i zjadło. :/ Wymiana końca kabla +, przelutowanie masy (też była zjedzona ale nie całkiem) plus tkoszuki termokurczliwe rozwiązały problem.
    Tak więc uważajcie na gryzonie!
    Poza tym eLearn jeśli chodzi o elektrykę jest nieocenioną pomocą.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar raZZorfish
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 JTDM 2006 150KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Dobrze wiedziec, pewnie sie komus przyda. Tu masz pelno badziewia odstraszajacego: http://www.conrad.pl/?websale8=conra...FU633godeGEAUw


    Muzyka, którą tworzę : http://razzorfish.bandcamp.com/ Zapraszam

Podobne wątki

  1. [159] Kierunkowskaz boczny - wymiana żarówki
    Utworzone przez Pilzner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-08-2023, 22:19
  2. Czym przykleic boczny kierunkowskaz ??
    Utworzone przez arecky w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 11:20
  3. kierunkowskaz boczny
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 17:47
  4. [156] Boczny kierunkowskaz jak wyjąć?
    Utworzone przez Daniel156SW w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory