Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: Regulator napięcia alternatora 1.9 JTDm

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Może ktoś podać numer bądź jakiego regulatora szukać do 159 1.9 JTDM 16V?
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    ja mam dosyć, kolejny akumulator mi pada... ewidentnie coś jest nie tak

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    masz eLearn? Tam jest opisany problem, z ładowaniem. Sprawdź jakie masz napięcie na przewodzie, który jest wpięty wtyczką do alternatora, jezeli masz tam mniej niż 5,5V to nie będzie wzbudzenia ładowania i nawet jak na aku pokaze Ci przykładowo 14V to o niczym nie świadczy. Sprawdź czy ten przewód nie jest uszkodzony.

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Może ktoś miał podobny problem.Wymianiony regulator (zamiennik)ladowanie na wolnych 12.5V po dodaniu gazu 14.5V.Czy jak pada mostek tez mogą pojawiać się takie problemy czy zaryzykować i kupić inny regulator?
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    zastanawiam się czy padające sprzęgiełko jednokierunkowe nie mogłoby dawać też takich objawów? do skonsultowania przez innych - w każdym razie ona padają bardzo często. koszt ok 120-180zł
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat159 Zobacz post
    masz eLearn? Tam jest opisany problem, z ładowaniem. Sprawdź jakie masz napięcie na przewodzie, który jest wpięty wtyczką do alternatora, jezeli masz tam mniej niż 5,5V to nie będzie wzbudzenia ładowania i nawet jak na aku pokaze Ci przykładowo 14V to o niczym nie świadczy. Sprawdź czy ten przewód nie jest uszkodzony.
    Ładowanie sprawdza sie na akumulatorze.I jeśli jest tam napięcie 14,2...14,4 V jest jak najbardziej OK.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Ładowanie sprawdza sie na akumulatorze.I jeśli jest tam napięcie 14,2...14,4 V jest jak najbardziej OK.
    przeczytaj co napisali w serwisowce odnośnie wzbudzenia ładowania i wytłumacz mi dlaczego świeci mi kontrolka ładowania choc na aku mam ponad 14V. Nie chodzi mi o to by się z Toba kłócić bo jak najbardziej sprawdza się ładowanie tak jak piszesz i jest to metoda ogólnie znana. Zapraszam do szerszej lektury w eLearn>opisy>inst.el>
    Wytwarzanie prądu>opis ogolny-generowanie prądu. Chyba, że ja cos źle zrozumiałem nikt nie jest nieomylny.

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat159 Zobacz post
    przeczytaj co napisali w serwisowce odnośnie wzbudzenia ładowania i wytłumacz mi dlaczego świeci mi kontrolka ładowania choc na aku mam ponad 14V. Nie chodzi mi o to by się z Toba kłócić bo jak najbardziej sprawdza się ładowanie tak jak piszesz i jest to metoda ogólnie znana. Zapraszam do szerszej lektury w eLearn>opisy>inst.el>
    Wytwarzanie prądu>opis ogolny-generowanie prądu. Chyba, że ja cos źle zrozumiałem nikt nie jest nieomylny.
    Czy ja się chcę kłócić? Nie czytałem tego co podałeś ale co nie co wiem na ten temat.Jeśli kontrolka świeci to inna sprawa i trzeba szukać przyczyny.To co napisałem tyczy się gasnącej kontrolki i sprawdzenia napięcia ładowania. A każdy jest omylny
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Kontrolka akumulatora na szafie...Zoro pradu, Bella stoi...Jak sprawdzić regulator i gdzie się znajduję ? Ładowanie było 13.6V, a ten sam aku w innej belli pokazywał 14.2V więc myślałem że alternator już nie domaga...A teraz może padł...Ale zanim kupię, chciałbym sprawdzić czy to nie regulator ?
    http://soft-tuning.pl/ & http://dklreklama.pl/
    Zniżki dla Alfaholików...! :cool

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    mostek i regulator to jeden element, i w 159 jest montowany na alternatorze. lubi padać. koszt przyzwoitego zamiennika ok 150zł-200zł. druga sprawa to koło pasowe ze sprzęgłem jednokierunkowym - też często do wymiany (powiedzmy co parę lat), kolejne 100-150zł. do tego szczotki wymienić i powinno być git.

    13.6V może być prawidłowym ładowaniem na wolnych obrotach jak masz powłączane wszelkie odbiorniki - światła, radio, wycieraczki, grzanie szyby, naciśniesz pedał hamulca(światła stop) - u mnie i u kumpla w sprawnych TBi coś takiego kiedyś zmierzyliśmy, albo masz grzałkę PTC w dieslu która przez parę minut bierze nawet 1kW, natomiast jak przegazujesz albo powyłączasz odbiorniki, to jednak powinno być ok 14-14.4V.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. jaki regulator napięcia do alternatora?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 09:38
  2. [146] [146] Regulator napięcia
    Utworzone przez ŁukaszG w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 21:11
  3. Czy to będzie ten regulator napięcia ?
    Utworzone przez albert51 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 21:31
  4. Regulator napięcia 1,9 jtd
    Utworzone przez slider2002 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 17:13
  5. Regulator napięcia
    Utworzone przez slejerek w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 21:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory