Strona 5 z 28 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 279

Temat: Geometria - problem

  1. #41
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał awj1 Zobacz post
    Nie ma znaczenia czy to jest koło o średnicy 15, 16 czy 17?

    A słyszeliście o sposobie na ścinanie opon od środka? Podobno pomaga ustawianie zbieżności kół przednich na -2 czyli chyba -00*02?
    No jakie ma mieć znaczenie jak mierzone są kąty między płaszczyznami...

    W tym przytoczonym wątku TI jest na rzeczy? Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale czy geometria w TI to nie jest zupełnie osobna historia?

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    No dobra Panowie. Zostało jedno pytanie bez odpowiedzi. Dlaczego po zrobieniu geo auto zaczęło ściągać w prawo? Pojechałem tylko ze względu na zjedzone opony, ustawili i zaczęło ściągać. Nawet jeżeli to wina gumy dolnej wahacza z przodu to przed geometrią nie ściągało.

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Ciśnienie w oponach w normie?

  4. #44
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Ciśnienie w oponach w normie?
    Tak, jestem uczulony, sprawdzam regularnie bo z początku stawiałem na to.

  5. #45
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Może jednak nie jest poprawnie ustawiona?

    Ja miałem taką sytuację w 147, że dopiero za 3 razem poprawnie mi ustawili. Pierwszy i drugi raz specjalista od geometrii mówił, że tyłu się nie da bardziej ustawić, bo śruba mimośrodowa jest przekręcona na maxa. Dopiero jak pojechałem do mechanika (u którego zwykle robię samochód), to się zapytał, czy podczas geometrii, tamten poluzował śruby od amortyzatora? Bo jeśli nie, to śruby od amortyzatora "mogą trzymać". Więc - żeby nie jeździć znów od jednego do drugiego - poprosiłem, żeby sam to zrobił -> zszedł pod samochód, poluzował śruby, następnie pokiwał zawieszeniem, dokręcił -> pojechałem ponownie na geometrię -> i nagle się okazało, że już można ustawić!
    Później jeszcze raz musiałem przyjechać, bo koło kierownicy było ustawione trochę krzywo, żeby jechać na wprost
    I znów gość się upierał, że jest dobrze. Dopiero przyniósł specjalną poziomicę, którą się wtyka w kierownicę (ale twierdził, że ona nie zawsze dobrze pokazuje -> wiem wiem... sam tego nie rozumiem
    Od tego momentu jest spokój w 147.

    Ale mam wrażenie, że w Brerze mogę mieć źle ustawione, bo trochę na nierównościach (szczególnie koleinach) samochód myszkuje po drodze (chyba, że to wina szerokich opon)...
    Będzie i na to czas.

    Ale muszę się mentalnie nastawić na kilkukrotne jeżdżenie na geometrię, bo niestety mam takie doświadczenie, że nie da się tego od razu dobrze ustawić

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    W takim razie zadam pytanie bo ustawianie geometrii czeka mnie w przyszłym tygodniu czy jest ktoś w stanie podać jakieś konkretne wartości jakie mam przekazać mechanikowi odnośnie właściwych parametrów ustawienia. Alfa 159 2,4 Q4 zawieszenie modyfikowane przez porzedniego właściciela tzn obniżone sztywniejsze spężyny. Chodzi mi o podanie danych aby uzyskać jak najlepsze właściwości jezdne przy niezażynaniu opon po jednym sezonie.

  7. #47
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał SimonG Zobacz post
    No dobra Panowie. Zostało jedno pytanie bez odpowiedzi. Dlaczego po zrobieniu geo auto zaczęło ściągać w prawo? Pojechałem tylko ze względu na zjedzone opony, ustawili i zaczęło ściągać. Nawet jeżeli to wina gumy dolnej wahacza z przodu to przed geometrią nie ściągało.
    Moje typy to:
    1. Ustawiałeś geometrię z co najmniej zużytą tylną tuleją - moim zdaniem to mija się z celem. Nie masz pewności czy sworzeń też nie jest zmęczony życiem.
    2. Niepoprawne ustawienie zbieżności tylnej osi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciusiek Zobacz post
    W takim razie zadam pytanie bo ustawianie geometrii czeka mnie w przyszłym tygodniu czy jest ktoś w stanie podać jakieś konkretne wartości jakie mam przekazać mechanikowi odnośnie właściwych parametrów ustawienia. Alfa 159 2,4 Q4 zawieszenie modyfikowane przez porzedniego właściciela tzn obniżone sztywniejsze spężyny. Chodzi mi o podanie danych aby uzyskać jak najlepsze właściwości jezdne przy niezażynaniu opon po jednym sezonie.
    Jakie sprężyny są założone? Jeśli - 20/25 mm to można posiłkować się wiedzą nt. ustawienia geometrii dla Ti. Jeśli niżej, to musisz szukać bdb fachowca.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    zszedł pod samochód, poluzował śruby, następnie pokiwał zawieszeniem, dokręcił -> pojechałem ponownie na geometrię -> i nagle się okazało, że już można ustawić!
    To jest cenna uwaga. Podobnie z kątami z przodu. Ktoś kiedyś napisał, że pomogło podobne "naciągnięcie" sanek.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #48
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Moje typy to:
    1. Ustawiałeś geometrię z co najmniej zużytą tylną tuleją - moim zdaniem to mija się z celem. Nie masz pewności czy sworzeń też nie jest zmęczony życiem.
    2. Niepoprawne ustawienie zbieżności tylnej osi.



    Na tyle nie mam nic zużytego, przednia lewa niedługo będzie do wymiany jak się dowiedziałem na przeglądzie a to było 3 miesiące po ustawianiu geometrii. Pan z firmy gdzie ustawiałem szczycił się faktem, że 50% aut jakie przyjeżdża na ustawienie nie przechodzi ich "rygorystycznego" etapu sprawdzania zawieszenia w związku z czym nie podejmuje się na nich ustawiania. Mi natomiast pogratulował i dał chłopakowi ustawiać. Co do źle ustawionego tyłu to mam nadzieje, że to będzie to.

    To jest cenna uwaga. Podobnie z kątami z przodu. Ktoś kiedyś napisał, że pomogło podobne "naciągnięcie" sanek.
    Też słyszałem problemy z kątem pochylenia kół przednich, kiedy to ktoś dokręcił sanki trochę inaczej niż były i geo się rozjechała. Ale jak czytałem to to widać po jednakowo pochylonych kołach podczas pomiaru, kiedy to całość została lekko przesunięta w prawo lub lewo.


  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    ok może ktoś podać wartości dla wersji Ti

  10. #50
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Poczytaj
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._225_50_a.html

    Fabryczne nastawy są w instrukcji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	geom.PNG
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	69.5 KB
ID:	191571
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Geometria tył
    Utworzone przez Zomeba w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 20:46
  2. Geometria GT
    Utworzone przez golebinho w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 17:06
  3. Geometria kół - kąt PK
    Utworzone przez gpv w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 07:24
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 13:09
  5. [164] Geometria w Q4
    Utworzone przez s_ordak w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 18:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory