Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: 2.2. JTS bledy P0011, P0300, P0303

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Producenci zapewniają też, że wystarczy wymieniać olej co 30000 km. Też im wierzysz?
    Wierzę im. Ale jednak będę zmieniał ten olej częściej w JTS'ie, ze względu na szybszą degradacje oleju w tym silniku. W STILO zmieniam co 30kkm

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0prawca Zobacz post
    W sumie ciekawe co by było jak bym zasilił jego cewkę prądem o częstotliwości 19 kHz, przecież sam z siebie zacznie generować ultradźwięki.
    O ile się wcześniej nie rozpadnie, bo chyba w takim zakresie akurat nie pracuje
    A wracając do tematu – myjka ultradźwiękowa się przewijała kilkakrotnie na forum w kontekście elektrozaworów.

    Gdyby jednak mycie nie pomogło, to warto poszukać na ebay.com sprzedawców części GMa w USA i zobaczyć, ile będzie kosztował komplecik jak najbardziej kompatybilnych elektrozaworów GMa. Kurs USD niestety niekorzystny, ale nadal powinna być znacząca różnica w cenie (chyba, że ASO czy inny dostawca w Polsce ma jakąś promocję).

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    O ile się wcześniej nie rozpadnie, bo chyba w takim zakresie akurat nie pracuje
    Nie sądzę by się rozpadł. Poza tym pojadę mi z częstotliwością w górę i zasilę niewielką mocą, taka by ledwo piszczał. Jeśli mi się uda tą metodą, to będzie fajny sposób regeneracji. A co do pozostałych wątków - bóg mi świadkiem kilka dni przekopywałem rożne fora i na prawdę niewiele znalazłem. Nawet z czystym sumieniem mogę napisać, ze nic.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Gdyby jednak mycie nie pomogło, to warto poszukać na ebay.com sprzedawców części GMa w USA i zobaczyć, ile będzie kosztował komplecik
    WYDECHOWE
    ORYGINAŁ
    Produkcji GM

    Zamówię. Ale mimo wszystko tego skatuję

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Elektrozawór można normalnie w jakiejś benzynie extrakcyjnej lub czymś innym go przeczyścić, jak macie sitka na nim, można je usunąć, one są tylko na okres gwarancyjny, ponadto po wyjęciu można go spiąć na 12V np do acu na 2 kabelki i zobaczyć jak działa, powinien przeskakiwać, ale to z doświadczenia wiem :-) nie wiele da, można pokombinować ale jak wyskoczy błąd P0011 lub P0014 to trzeba go wymienić na nowy i po kłopocie.

    Objawy padniętego elekrtozaworu mogą być takie:
    - nie równa praca silnika na jałowym, bardziej takie jak by szarpanie silnikiem
    - krótkie falowanie obrotów przy pierwszym starcie,
    - drganie wskazówki obrotomierza

    Takie objawy miałem w moim 1.8 MPI Jakie mogą być w JTSach nie wiem zabardzo.

    Elektrozawory występują tylko w silnikach z zmienną fazą rozrządu, (a więc jak 3.2 JTS ma zmienną faze, to powinny być, jak nie ma to ich nie ma) służą do prawidłowego ustawiania wałka rozrządu względem zaworów, jak elektrozawór bedzie uwalony pozycjonowanie wałka bedzie nieprawidłowe i np za wcześnie otworzy zawory i dlatego takie jaja mogą się później dziać. :-) Pozdro

Podobne wątki

  1. [159] Błąd P0011 wałek wydechowy w 1,9JTS
    Utworzone przez kac1per w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 14:37
  2. [159] AR 159 1.8 MPI blad P0011 i P0010 potrzebuje pilnej pomocy
    Utworzone przez AlfaRomeo159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 10:01
  3. Witki mi opadły, błąd p0300, p0303
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 10:57
  4. Błąd silnika P0300 AR 1,6 105 KM
    Utworzone przez witek-tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:39
  5. Błąd P0300 i P0305
    Utworzone przez Cannabis w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 14:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory