Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: Komunikat olejowy - niewystarczające ciśnienie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie Komunikat olejowy - niewystarczające ciśnienie

    Witam, przy odpalaniu zimnego silnika (po kilkugodzinnym postoju na mrozie poniżej -3 stopni np. rano lub po pracy) pojawia się komunikat, który po polsku brzmi "Niewystarczające ciśnienie oleju silnika. Zatrzymać się i wyłączyć silnik."!
    Wyświetla się on dosłownie w pierwszych sekundach jak tylko silnik załapie i zaraz znika. Pojawia się na tak krótko, że trudno było mi go na początku przeczytać. Wyłączenie silnika i ponowny rozruch już nie generują takiego komunikatu. Na ciepłym silniku w ogóle komunikat się nie pojawia - tylko jak silnik jest bardzo zimny.

    Silnik od pół roku zalany był olejem CASTROL Magnatec zgodnym ze specyfikacją producenta czyli SAE 5W-40 ACEA C3 i FIAT 9.55535-S2. Wczoraj zmieniłem olej na SELENIA StAR P.E.

    Pierwszy raz ten komunikat wyskoczył jak auto stało lekko pod górkę. Dodatkowo pokazał wtedy minimum oleju (na bagnecie też było minimum, bo zaraz to sprawdziłem). Później już na równym, poziom oleju wrócił do normy bez konieczności go uzupełniania. Może wtedy się coś zapowietrzyło lub przytkało?
    Ostatnio edytowane przez Pilzner ; 23-01-2014 o 09:05

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Nie przejmowałbym się tym zbytnio. Sprawdzaj bagnet bo ten elektroniczny wskażnik na wyświetlaczu jest bardzo czuły na przechyły. Jest zimno i jak trzymasz pod chmurką to jeszcze nie jeden komunikat może Ci wyskoczyć. A tak wogule dlaczego przeszedłeś na inny olej ?

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturek Zobacz post
    Nie przejmowałbym się tym zbytnio. Sprawdzaj bagnet bo ten elektroniczny wskażnik na wyświetlaczu jest bardzo czuły na przechyły. Jest zimno i jak trzymasz pod chmurką to jeszcze nie jeden komunikat może Ci wyskoczyć. A tak wogule dlaczego przeszedłeś na inny olej ?
    Po pierwsze w ogóle, a po drugie castrol magnatec to dziadostwo.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie

    Olej wziąłem z półki u mechanika w sklepie. Spełniał specyfikację. Nie wczuwałem się w temat.

    Ktoś mi sugerował przytkany zawór zwrotny w pompie oleju, ale aż tak nie znam konstrukcji silników, żeby wiedzieć o co chodzi.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Tak zapytałem bo Selenia to taki jakby dedykowany, także myślałem że jesteś po jakimś pouczeniu. A wracając do tematu jak taki komunikat Ci wyskoczy w trakcie jazdy to dopiero wtedy będziesz miał powody do zmartwienia.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Taki komunikat podczas odpalania nie jest typowy dla naszych 159 JTDm, coś jest na rzeczy. Ja dla spokoju sumienia przynajmniej pomierzył bym ciśnienie oleju w trakcie pracy i porównał z tym jakie ciśnienie oleju było w nowym silniku.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie

    Tu chodzi o TBi.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomaszzz
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Berlina 159, 06, 2.4 Turboklekot
    Postów
    131

    Domyślnie

    pewnie jakaś pierdoła, filtr oleju wymieniłeś?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stallo
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    1.75 TBi 200KM SW White
    Postów
    32

    Domyślnie

    Miałem to samo już ze dwa razy. Mechanicy powiedzieli, że olej gęstnieje w ujemnych temperaturach i stąd może pokazywać ten komunikat.
    Spróbuj rano zanim odpalisz auto nacisnąć przycisk Start/Stop bez uruchamiania, po chwili go wyłączyć i włączyć ponownie. U mnie pomaga i komunikat się nie pojawia.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie

    Wczoraj auto wylądowało w ASO. Wymienili mi tego Castrola na Selenię, oczywiście filtr oleju również.
    ASO nie diagnozowało problemu, po prostu zleciłem im tylko wymianę oleju i filtra.

    - - - Updated - - -

    Czyli co? Wkładam kluczyk, włącza się zapłon, naciskam przycisk Start/Stop i zapłon się wyłącza, wciskam go jeszcze raz aby włączyć zapłon i wciskając sprzęgło wciskam go kolejny raz, by uruchomić silnik?

Podobne wątki

  1. Uszkodzony wariator, kanalik olejowy czy rozdząd?
    Utworzone przez kakamistrz1990 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 15:35
  2. komunikat olejowy
    Utworzone przez limak2703 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 08:18
  3. [145] SMOK OLEJOWY 1.4 junior-KUPNO
    Utworzone przez xthomasx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 09:26
  4. Wąż z pokrywy zaworów (olejowy??)
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 20:02
  5. Wąż olejowy, średnica
    Utworzone przez richi102 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory