Strona 83 z 88 PierwszyPierwszy ... 3373747576777879808182838485868788 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 877

Temat: łożyska / skrzynia m32

  1. #821
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    Ja jestem po regeneracji skrzyni na łożyskach snr 8szt. Po odbiorze auta pojawił się nowy dźwięk( okreslilbym go jako nie zazębione do końca koła zębate np wkrętarka z niedokładnie przelaczonym biegiem) występuje głównie po dociążeniu tzn. Gdy przyspieszę lub hamuje - najlepiej słyszalne w okolicach 40-60km/h. Na podnośniku auto puszczone na 5 biegu nie hałasuje. Sprawdzaliśmy stetoskopem i skrzynia jak i pozostałe elementy nie wydają takiego dźwięku. Po sugestii mechanika od skrzyń zostały wymienione piasty, Krzyżak półosi prawej oraz nowe łożysko półosi. Nie zmieniło to nic. Podczas wymiany skrzyni było zmienione także sprzęgło. Efekt podczas jazdy na luzie i wyłączonym silnikiem utrzymuje się.

    Może ktoś ma jakieś sugestie, co mogło pójść nie tak. Od razu mówię że zakład który robił skrzynie specjalizuje się w ich naprawie i ma dobrą renomę w okolicy.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bratmat ; 28-08-2019 o 07:04

  2. #822
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Ja Ci się chce podjedz na Tychy. Musiałbym się przejechać i to usłyszeć ale chyba wiem co mogło pójść nie tak. Druga sprawa że łozyska SNR sa gorsze od Timkena. Nie wspomnę ze po zmianie łozysk z Timkena na SNR zmiani sie napięcie wałków i trzeba to zmierzyć.

  3. #823
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    No chyba jesteś jasnowidzem, bo te co były założone wcześniej to timken

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  4. #824
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ? Nie . Po prostu te skrzynie z fabryki wychodziły na łożyskach Timkena. Żadne odkrycie . SNR zostały wprowadzone później jako zamiennik Timkena bo pierwotnie uważano ze to wina samych łożysk a nie złego ich doboru . SNRy maja jeszcze mniejsza powierzchnie toczna i są z koronkami z tworzywa . Jak nabiorą luzu rozsypują się znacznie szybciej jak Timken z metalowa koronka .

  5. #825
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    SNRy maja jeszcze mniejsza powierzchnie toczna i są z koronkami z tworzywa . Jak nabiorą luzu rozsypują się znacznie szybciej jak Timken z metalowa koronka .
    Nie mam zamiaru się tu kłucić bo się nie znam , ale mam wrazenie ze tą powieszchnią toczną to troche legenda . Miałem oboa łożyska w ręku , owszem jest minimalnie inaczej ale suma sumoarum wg mnie powieszchnia toczna jest taka sama . W sensie timkeny sa lekko wieksze (cześć łożyska)ale weższe bierznie a SNR mniejsze łożysko ale szersze bierznia .
    Oczywiscie jak ktos ma to na stole to nich pomierzy zeby było wszystko jasne to są setne mm. No i ten plastikowy koszyk to naprawde nie jest zwykly plastik .
    Np magazynki do kalacha robią z plastiku bo jest wytrzymalszy od metalu
    No ale to taka anegdota ja się nie zajmuje naprawą tych skrzyń moze rzezywiście plastik puszcza szybciej z tym ze jak walki łożyska się wsypują do skrzyni to ja nie wiem jakie uszkodzenia musiały by nastąpić tego łożyska - chyba dziura w obudowie.
    Pozdro

    edit:

    aha no chyba ze chodzi o to ze koszyk puszcza i wałki zaczynają trzeć o siebie .

    TUTAJ też coś nie coś .
    W skrócie piszą o tym że jedno i drógie padnie
    a rożnica jest min. w kącie na rolkach prowadzących co w przypadky SNR pozwala na większe siły promieniowe .
    A z tego co rozumiem to najlepiej zmienic obudowe na ta z większą średnicą łożysk .
    itd

    mógłbym pokusić się o stwierdzenie że zła legęda SNR bierze sie z tego że po zmianie łożyska nie zostaje ustawiony prawidłowy luz podkładkami shimującymi co w przypadku timkena moze mieć mniejsze znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 04-09-2019 o 09:59

  6. #826
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Oczywiście ze padnie i to i to . Kwestia kiedy . Najwiecej zniszczonych obudów mam w Oplach i na łożyskach SNR. Powodów może być kilka jak choćby olej który stosowali i jego ilość .

    Jeśli chodzi o rozwiązania z wymiana obudowy i łożysk na większa średnice to bym się z Tobą zgodził jakbym już tych skrzyń nie naprawiał .

  7. #827
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratmat Zobacz post
    Ja jestem po regeneracji skrzyni na łożyskach snr 8szt. Po odbiorze auta pojawił się nowy dźwięk( określiłbym go jako nie zazębione do końca koła zębate np wkrętarka z niedokładnie przełączonym biegiem) występuje głównie po dociążeniu tzn. Gdy przyspieszę lub hamuje - najlepiej słyszalne w okolicach 40-60km/h. Na podnośniku auto puszczone na 5 biegu nie hałasuje. Sprawdzaliśmy stetoskopem i skrzynia jak i pozostałe elementy nie wydają takiego dźwięku. Po sugestii mechanika od skrzyń zostały wymienione piasty, Krzyżak półosi prawej oraz nowe łożysko półosi. Nie zmieniło to nic. Podczas wymiany skrzyni było zmienione także sprzęgło. Efekt podczas jazdy na luzie i wyłączonym silnikiem utrzymuje się.

    Może ktoś ma jakieś sugestie, co mogło pójść nie tak. Od razu mówię że zakład który robił skrzynie specjalizuje się w ich naprawie i ma dobrą renomę w okolicy.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Pojawiły się nowe informacje - mój mechanik wymienił skrzynie na inną po remoncie. Efekt pozostał. Ręce opadają , Olej w skrzyni dolany do 2,8l. W poprzednim poście nie dodałem że sprzęgło było wymienione kompletnie. Od poprzedniej wymiany skrzyni zdąrzyłem wymienić także koła na zimowe 16 (poprzednio 18)

    Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie ?

  8. #828
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Zrobiłem skrzynię i też mam problemy z regenerowana - taka uroda M32

  9. #829
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Jakie zabiegi polecacie do skrzyni by przedłużyć jej trwałość? Moja o dziwo jeszcze nie hałasuje i ma 151 tys nalotu.
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  10. #830
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Talking

    Wymiana oleju co 60kkm na polecany w tym wątku np. Titan Fuchs w polecanej większej ilości, chociaż moim zdaniem prędzej czy później regeneracja jest w tych skrzyniach nieunikniona. Ten typ tak ma bo jest z Opla.

Podobne wątki

  1. Na 100% nie łożyska
    Utworzone przez stokrotka147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 06:17
  2. [159] Skrzynia biegów M32- inaczej czyli nie łożyska tym razem
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 19:09
  3. [75] łożyska kół
    Utworzone przez jacho w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 15:52
  4. [146] Skrzynia biegów boxer, piszczące łożyska, nadchodzi koniec?
    Utworzone przez tomek146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 11:22
  5. 156-ka; łożyska?
    Utworzone przez jacek80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 07:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory