Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Przepalający się bezpiecznik F49 + błędy

  1. #11
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Wygląd na to że masz tam już jakieś lekkie modyfikacje zrobione w tej tablicy z bezpiecznikami .
    czy możesz zlokalizować skąd poszedł dym . Wyciagaj po koleji każdy bezpiecznik , powąchaj .
    Mówisz że po myciu , ale tam by się woda nie dostała .
    Może coś pod maską zrobiło spięcie ( coś z tej dodanej instalacji) i wywaliło bezpiecznik .
    Akumulator możesz odłączyć jak najbardziej . Chyba złącze can dostalo jakieś perturbacji . ALE przyczyne trzeba znaleźć.
    Dzięki za rady. Co do instalacji, to jest to kamerka samochodowa, a to co widać to jej bateria. Więc tutaj też nie powinno być problemu. Na oko wygląda mi na to, że przy wymianie kierownicy coś zostało ruszone (przynajmniej z tego, co wyczytałem w necie). Może dojadę do warsztatu i obejdzie się bez lawety. Na pewno, jak problem uda się rozwiązać, dam znać. Pojawiał się wcześniej na forum, ale bez jakichś szczegółowych rozwiązań: https://www.forum.alfaholicy.org/159...f49_bledy.html. Na zagranicznych forach pojawiają się odpowiedzi wskazujące na problemy z konkretnymi rzeczami:
    - https://www.alfaowner.com/threads/re...on-159.161348/
    - https://www.alfaowner.com/threads/mu...matism.275573/

    Generalnie załamka i znowu nerwy, nerwy, nerwy.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Cześć. Wracałem z wieczornego mycia samochodu i w czasie jazdy zrobiło się spięcie, dym, smród z okolicy bezpieczników. Wyskoczyły błędy jak na zdjęciach. Już myślałem, że fura ogarnięta a tu zaskoczenie jakich mało.

    Odłączać akumulator? Można jeździć czy na lawetę i do elektryka? Ktoś coś widzi w instalacji?

    Załącznik 269865Załącznik 269866Załącznik 269867Załącznik 269868Załącznik 269869Załącznik 269870Załącznik 269871Załącznik 269872

    Nie mam już siły do tego samochodu... jedno się zrobi, to coś drugiego się sypie.
    A nie zacieka Ci woda przez nieszczelność w górnym rogu szyby przedniej? A dalej słupkiem i na dół wprost na body computer?

  3. #13
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    A nie zacieka Ci woda przez nieszczelność w górnym rogu szyby przedniej? A dalej słupkiem i na dół wprost na body computer?
    Uszczelki szyb są raczej okej, ale dzięki za radę, sprawdzi się i to. Póki co, tak jak pisałem w temacie auta:

    Samochód dzisiaj zobaczy elektryk. Jest sporo możliwości. Zobaczymy co powie. Ale tak:
    - rano podłączyłem akumulator, wsiadłem i objechałem 70 km do warsztatu, nowe problemy się nie pojawiały (oprócz jednego, o tym niżej), ale standardowo przy tej usterce nie działało sterowanie z kierownicy, lusterko fotochromatyczne, podświetlenia na radiu, podświetlenie gałki lewarka. Gaśnica była pod ręką w razie czego.
    - ponieważ elektryk dopiero będzie popołudniu mógł zajrzeć do samochodu, sprawdziłem bezpieczniki. Rzeczywiście spalił się F49. Włożony nowy. Zniknęły wszystkie błędy. Na postoju przy uruchomionym silniku przez dłuższy czas i przy obciążeniu elektryki wszystko zachowywało się normalnie. Reszta się okaże
    - co do wspomnianego błędu: pojawiła się zmora użytkowników 159 (i nie tylko) czyli problem z Blue&Me. Komunikat "x language unavailable" (x = każdy wybrany z menu język). Było to już wcześniej, jak zaczął migać przebieg. Osiowanie proxy nic nie dało. Z tego, co wyczytałem na forum to trzeba zrobić update oprogramowania i modlić się, żeby system chciał współpracować. Będzie znowu zabawy co niemiara ;-)

  4. #14
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Zdiagnozowana przyczyna: kontrola airbagu pasażerka. Usterka, póki co, naprawiona. Pojeżdżę, mam nadzieję, dłużej i się okaże.

  5. #15
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Rozpoznany i wyeliminowany problem: przewody i kostka w panelu w podsufitce.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Rozpoznany i wyeliminowany problem: przewody i kostka w panelu w podsufitce.
    A możesz opisać dokładniej? Może się komuś przydać na przyszłość.
    Kable Ci się przetarły czy kostka przypaliła i kabel nie stykał?

  7. #17
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    A możesz opisać dokładniej? Może się komuś przydać na przyszłość.
    Kable Ci się przetarły czy kostka przypaliła i kabel nie stykał?
    Kable przetarte, używając słów elektryka: "przemęczone". Kostka się przepaliła i spalił się bezpiecznik.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ostatnio mam ten sam problem, wymieniłem już kilka razy ten bezpiecznik, czasami się spali po kilku km a czasami po kilkunastu, nawet około 30-40km, zazwyczaj dochodzi do tego gdy się zatrzymam, a później wchodzę do auta i przy odpalaniu widzę, ze nie działa sterowanie z kierownicy, podświetlenie przycisków i swieci się kontrolka poduszek. Możecie nakierować gdzie starać się szukać przyczyny uwzględniając okoliczności palenia tak jak powyżej?

  9. #19
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfito Zobacz post
    Ostatnio mam ten sam problem, wymieniłem już kilka razy ten bezpiecznik, czasami się spali po kilku km a czasami po kilkunastu, nawet około 30-40km, zazwyczaj dochodzi do tego gdy się zatrzymam, a później wchodzę do auta i przy odpalaniu widzę, ze nie działa sterowanie z kierownicy, podświetlenie przycisków i swieci się kontrolka poduszek. Możecie nakierować gdzie starać się szukać przyczyny uwzględniając okoliczności palenia tak jak powyżej?
    Trudno powiedzieć. Ten bezpiecznik ma pod sobą sporo rzeczy: https://www.autogenius.info/pl/alfa-...zniki-schemat/.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    W wolnych chwilach zabrałem się za sprawdzanie i zauważyłem, że po naciśnięciu na fotel kierowcy z lewej strony strzela ten bezpiecznik, więc chciałbym odłączyć fotel żeby się upewnić na 100% i pojawia się pytanie, czy po prostu mogę odłączyć obie kostki od fotela, czy jakieś specjalne procedury muszę przejść z tym przed odłączeniem? Fotel airbag i z podgrzewaniem, ale podgrzewanie cały czas działa prawidłowo.

Podobne wątki

  1. przepalający się bezpiecznik centralnego AR 166
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 10:36
  2. Przepalający bezpiecznik
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 19:05
  3. przepalający się bezpiecznik
    Utworzone przez <si> w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 20:36
  4. [145] Przepalający się bezpiecznik
    Utworzone przez Yoopi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 09:08
  5. [145] Ciągle przepalający się bezpiecznik
    Utworzone przez grzesiek87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 11:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory