Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Przepalający się bezpiecznik F49 + błędy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    AR 159 2,4 JTDm+ SW Exclusive
    Postów
    99

    Question Przepalający się bezpiecznik F49 + błędy

    Od kilkunastu dni walczę z przepalającym się bezpiecznikiem F49... problem wystąpił nagle podczas jazdy wraz z kilkoma błędami:

    1.windshield wiper automatism not available
    2.low beam automatism not available
    3.airbag failure, consult handbook

    Do tego ikony wskazują na problem z czujnikiem deszczu i zmierzchu...

    Udało mi się ustalić, że dodatkowo nie działa:
    - podświetlenie górnej konsoli,
    - przycisk ASR,
    - podgrzewanie siedzeń,
    - czujniki parkowania,
    - sterowanie z kierownicy,
    - lusterko fotochromatyczne,

    Na zagranicznych stronach wyczytałem, że problem może być związanych z luźnymi kablami w bagażniku, kablami przy lampach oraz kostakch pod siedzeniami... Po odpięciu inst. foteli był spokój może na 10km.

    Czy ktoś miał podobny problem albo ma pomysł gdzie wsadzić łapy, żeby nie rozebrać na części całej Belli?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Musisz otworzyć schemat elektryczny i po kolei odłączać poszczególne odbiorniki. Czasochłonne, ale jedyne wyjście.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    AR 159 2,4 JTDm+ SW Exclusive
    Postów
    99

    Domyślnie

    kilka rzeczy wykluczyłem, ale Bella nadal pali F49... wiecie gdzie najłatwiej "odłączyć" czujniki parkowania? jest gdzieś dobrze dostępna centralka? mam też problem z ściągnięciem lampki w podsufitce, ma ktoś na to patent? nie mam tej ze schowkiem na okulary a z czujkami do fabrycznego alarmu...

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Od kilkunastu dni walczę z przepalającym się bezpiecznikiem F49... problem wystąpił nagle podczas jazdy wraz z kilkoma błędami:

    1.windshield wiper automatism not available
    2.low beam automatism not available
    3.airbag failure, consult handbook

    Do tego ikony wskazują na problem z czujnikiem deszczu i zmierzchu...


    Doszedłes do tego co moze byc powodem tych bledow ???

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Widze ze nie moge liczyc na wasza pomoc ??

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Myślę, że jak gość w ciągu roku nic nie wymyślił, to w tydzień wiele nie dołożymy.

    Tak czy siak problem jest z którymś odbiorem. Masz na nim zwarcie. Bezpiecznik F49 odpowiada głównie za podświetlanie wielu przycisków.

    Patrząc w schemat
    podświetla:
    I065/I066 - Panel grzania fotela kierowcy/pasażera
    H020/H035 - Panel na tunelu (awaryjne, VDC, zamknięcie drzwi)
    H002 - Przycisk Start/Stop

    Zasila:
    P065 - Lusterko fotochromatyczne z czujnikiem deszczu
    G010 - Układy plafoniery przedniej (czujki alarmu, przyciski i lampki - raczej bez LEDów oświetlenia)
    M084 - Centralka Parktronic


    Rada ta sama co kilka miesięcy temu. Odłączaj po kolei układy aż w końcu przestanie ci się palić bezpiecznik. Tylko pojedynczo. Jeśli np odłączysz fotel kierowcy a bezpiecznik nadal będzie się palił, to możesz fotel podłączyć z powrotem i wykreślić z listy w zasadzie na stałe.

    Biorąc pod uwagę post z początku tematu, obstawiałbym lusterko fotochromatyczne, ew konsole plafoniery. Reszta się sama z siebie nie załącza po przejechaniu około 10 km.
    Ostatnio edytowane przez hideto ; 30-12-2015 o 02:12

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ja ostatnio demontowałem zderzak przedni bo musiałem wymienić przetwornice w reflektorze i wsadziłem o innych nr 293 ( Fiat ) chyba . Sprzedawca mówił ze każda będzie działała z tej rodziny przetwornic ale tez czytałem ze nie każda będzie poziomowała lampy ,mniejsza z tym wiec przetwornice wymieniałem a następnie montowałem osłonę pod silnikiem i wyjeżdżając z garażu pierwszy raz coś takiego mi wyskoczyło moje podejrzenie jest skierowane ku tej przetwornicy albo przy zakładaniu osłony uszkodziłem jakiś przewód no chyba ze to tylko czysty zbieg okoliczności .

  8. #8
    Annatar
    Gość

    Domyślnie Spięcie, dym, błędy. Prośba o szybką diagnozę problemu

    Cześć. Wracałem z wieczornego mycia samochodu i w czasie jazdy zrobiło się spięcie, dym, smród z okolicy bezpieczników. Wyskoczyły błędy jak na zdjęciach. Już myślałem, że fura ogarnięta a tu zaskoczenie jakich mało.

    Odłączać akumulator? Można jeździć czy na lawetę i do elektryka? Ktoś coś widzi w instalacji?

    Załącznik 269865Załącznik 269866Załącznik 269867Załącznik 269868Załącznik 269869Załącznik 269870Załącznik 269871Załącznik 269872

    Nie mam już siły do tego samochodu... jedno się zrobi, to coś drugiego się sypie.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Wygląd na to że masz tam już jakieś lekkie modyfikacje zrobione w tej tablicy z bezpiecznikami .
    czy możesz zlokalizować skąd poszedł dym . Wyciagaj po koleji każdy bezpiecznik , powąchaj .
    Mówisz że po myciu , ale tam by się woda nie dostała .
    Może coś pod maską zrobiło spięcie ( coś z tej dodanej instalacji) i wywaliło bezpiecznik .
    Akumulator możesz odłączyć jak najbardziej . Chyba złącze can dostalo jakieś perturbacji . ALE przyczyne trzeba znaleźć.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Prawdopodobnie jakiś bezpiecznik spaliło. Popatrz przy lampach - jeden z komunikatów może być związany z poziomowaniem reflektorów, woda mogła się do nich dostać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. przepalający się bezpiecznik centralnego AR 166
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 10:36
  2. Przepalający bezpiecznik
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 19:05
  3. przepalający się bezpiecznik
    Utworzone przez <si> w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 20:36
  4. [145] Przepalający się bezpiecznik
    Utworzone przez Yoopi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 09:08
  5. [145] Ciągle przepalający się bezpiecznik
    Utworzone przez grzesiek87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 11:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory