Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 98

Temat: 1.9 8V Olej na dolocie

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    co do tego pocenia miałem tak samo,sprawdź kolego czy rury w zapoconym miejscu nie sa uszkodzone (u mnie nie były)
    Wyczytałem gdzieś na naszym forum żeby wymienić opaski zaciskowe z tych oryginalnych na zwykłe skręcane.
    Tak zrobiłem,wyczyściłem wszystko dałem nowe opaski i jest sucho nic się nie poci w tym miejscu od miesiąca

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Nie wiem czy mnie ktoś zaraz nie uderzy, ale moim zdaniem lepiej żeby ten olej wywalało na zewnątrz, niż trzymać go w dolocie

    Ale jak już ktoś chce szczelnie, to jasne, guma po długoletnim kontakcie z olejem twardnieje i traci szczelność.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał murgal Zobacz post
    Ale ona nie musi być uszkodzona, po prostu separator nie jest w stanie wszystkiego wybrać z powietrza i wywala do dolotu, oczywiście warto ją przeczyścić, ale po kilku tysiącach kilometrów będzie to samo Zostaw tak jak jest, i się nie przejmuj.


    I co ma do tego filtr paliwa?!
    Powietrza oczywiście, właśnie przed godziną mi się zaświeciła inspekcja więc w przyszłym tygodniu ogarne ten syfek.

  4. #14
    criss
    Gość

    Domyślnie

    ogarnij i daj znać

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    [QUOTE=murgal;1430746]Nie wiem czy mnie ktoś zaraz nie uderzy, ale moim zdaniem lepiej żeby ten olej wywalało na zewnątrz, niż trzymać go w dolocie

    Dokładnie tak. Przez to odpowietrzenie, zasyfiona jest turbina , intercooler oraz przepustnica, na dodatek przez te gorące opary podwyższona jest temperatura powietrza w dolocie, co pogarsza osiągi, jednym słowem same minusy, ale ekologia, normy, przepisy są nieubłagane. U siebie w 8V mam to przerobione (oil catch tank) i opary idą na zewnątrz.

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zawsze to powtarzam, Unia zabija ducha motoryzacji!!
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    [QUOTE=carramba;1431077]
    Cytat Napisał murgal Zobacz post
    Nie wiem czy mnie ktoś zaraz nie uderzy, ale moim zdaniem lepiej żeby ten olej wywalało na zewnątrz, niż trzymać go w dolocie

    Dokładnie tak. Przez to odpowietrzenie, zasyfiona jest turbina , intercooler oraz przepustnica, na dodatek przez te gorące opary podwyższona jest temperatura powietrza w dolocie, co pogarsza osiągi, jednym słowem same minusy, ale ekologia, normy, przepisy są nieubłagane. U siebie w 8V mam to przerobione (oil catch tank) i opary idą na zewnątrz.
    Możesz podesłać foty jak to zrobiłeś?? spoko patent

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Na allegro są te całe oil catch tanki, po prostu zaślepiasz otwór na rurkę od odmy w dolocie (tą która ty masz tak zaolejoną, 1 foto) , a rurę która tam szła przedłużasz i wkładasz do oil catch tanka Ewentualnie można jeszcze z oil catch tanka puścić przewód spowrotem do dolotu (wtedy go już nie zaślepiasz).
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Jasne, jutro postaram się zrobić fotki. Jako oil catch tank zastosowałem jakiś zbiorniczek wyrównawczy z golfa chyba IV, taki dorwałem na szrocie, szukałem generalnie takiego, który zmieści mi się z przodu silnika i udało się. Oczywiście zbiorniczek musi posiadać dwa króćce, których średnica jest zbliżona do średnicy króćca wychodzącego z pokrywy zaworowej. Rurę-wąż gumowy wychodzący z pokrywy zaworowej łączysz do oil catch tanka, w moim przypadku, umieszczenie OCT wymagało zastosowania innej rury gumowej, gdyż oryginał był za krótki, szrot bezcenny...Do drugiego końca OCT podłączasz wąż gumowy, kupisz bez problemu w sklepie motoryzacyjnym, i wypuściłem go w okolicach przedziału komory silnika, postaram się to także sfotografować. Dodam, że w kabinie nie czuć żadnych oparów ani w trakcie jazdy ani chociażby na postoju. Otwór w dolocie do turbiny zaślepiasz. W necie jest wiele sprzecznych informacji dot. zbierania się oleju w OCT oraz zamarzania odmy, więc wyjaśniam, w alfie 156 przez 3 lata jazdy z OCT żadna ilość oleju mi się tam nie zbierała, no OK, może kropla, druga rzecz, ani razu nie zamarzł mi wąż, który jest wypuszczony na zewnątrz z OCT, choć dodam, że auto jest eksploatowane zimą, ale zaznaczę, że jest garażowane. W alfie 159 OCT założyłem niedawno, tuż po zakupie, po pierwszej kontroli OCT, żadnego oleju w środku, w zimie jeszcze nie miałem okazji jeździć, nadchodząca będzie pierwszą z założonym OCT.
    Mam jeszcze pewnien pomysł dotyczący tematu ,,zamarzanie odmy'' może zapobiegawczo zdecyduję się go zastosować w AR 159, otóż wstawić trójnik oraz zawór zwrotny na wężu wyprowadzonym z OCT pod podłogę samochodu,, w przypadku gdyby ten wąż jakimś cudem zamarzł, wówczas byłby ,,awaryjny'' obwód wypuszczający ciśnienie z OCT, oczywiście wąż z zaworm zwrotnym będzie króciutki i będzie znajdował się w komorze silnika, tak aby nigdy nie zamarzł oraz żeby ,,poczuć'' że odpowietrzenie idzie przez ,,obwód awaryjny''. Takie działanie prewencyjne.

    Osobiście uważam, że ponowne wpuszczenie odpowietrzenia z OCT do dolotu niczego nie załatwia, dalej będzie syf w całym dolocie, zauważcie, że turbina cały czas ,,zasysa'' i ,,wciąga'' te opary do całego dolotu...no i jeszcze niepotrzebne grzanie powietrza zasysanego...
    Jutro porobię fotki.

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    No ciekawe czekam na fotki,może faktycznie warto zrobić taką przeróbkę

Podobne wątki

  1. [159] olej w dolocie powietrza, pęknięta rura odmy
    Utworzone przez pablo83_05 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 18-10-2017, 20:38
  2. [159] Olej w dolocie powietrza 1.9 jtdm
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 13:26
  3. dziura w dolocie
    Utworzone przez maciek_147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 20:55
  4. Olej w dolocie powietrza (V6)
    Utworzone przez kelpin w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 10:32
  5. [145] Guma na dolocie
    Utworzone przez penny21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 07:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory