Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem synchronizacja wałka rozrządu

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar moto21
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Parczew- Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie Problem synchronizacja wałka rozrządu

    Witam posiadam moją Alfe 159 2.2 JTS od mniej więcej 3 tygodni zrobiłem nią juz prawie 3 tys dzisiaj pojawiła mi się kontrolka check engine . Pojechałem podpiąć pod kompa i pokazał się błąd "Synchronizacja wałka rozrz.zaw.wył.(roz 1) z wałkiem korbowym . Wartość min nie osiągnięta" nie wiem czym to jest spowodowane czy czujnik daje ciała czy może coś z łancuchem jest nie tak . Alfa ma przebiegu 140 tyś , posiadam pełną książkę w której jest coś napisane po niemiecku co było robione przy 117 tyś miała pełny przegląd . cały czas serwisowana była a Alfie w Niemczech wiec może po Vin można by sprawdzic co robili z nią. To troche dziwne żeby przy 140 tys wymieniać łańcuszek rozrządu . Proszę o pomoc i opinie

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Co do rozrzadu ro byly przypadki ze po 30000 byl do wymiany. Jesli ktos nie pilnowal max. poziomu oleju to tak moglo sie stac. Na poczatek wymien czujnik i zobacz co bedzie...
    Ostatnio edytowane przez CodeMaker ; 17-06-2014 o 22:29

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Ostatnio rozmawiałem z osobą w której łańcuch wymieniany był przy 17 tys km
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar moto21
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Parczew- Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Przy 17 tyś to bardzo dziwne a wiesz możę jakie miał oznaki że trzeba akurat wymienić łańcuch?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Przed wymianą lepiej udać się do elektronika. Podłączyć pod oscyloskop i sprawdzić jak wyglądają przebiegi. Wtedy wyjdzie co robić bez strzelania.

    Np. możesz napisać do mnie

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał moto21 Zobacz post
    Przy 17 tyś to bardzo dziwne a wiesz możę jakie miał oznaki że trzeba akurat wymienić łańcuch?
    Standardowo Check Engine , podpięcie do kompa. Tylko z tego co pamiętam winne były same elektrozawory a "mechanicy" wymienili cały rozrząd.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    temat ogolnie znany.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...brak_mocy.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...swiadczen.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...o_2_2_jts.html

    Jak jesteś z wawy to możesz się na spokojnie umawiać do Tomka Twardowskiego na diagnozę. Powtarzam diagnozę bo naprawa u niego jest z kosmosu pod względem ceny jeżeli bierzesz pod uwagę wszystko. ale najpierw diagnoza później naprawy jakby co to pisz
    Minus taki ze w wawie i okolicach mało kto ogarnia lancuchowego jtsa, ale jakby co to pisz

    Dodano po 3 minutes:

    Cytat Napisał moto21 Zobacz post
    Witam posiadam moją Alfe 159 2.2 JTS od mniej więcej 3 tygodni zrobiłem nią juz prawie 3 tys dzisiaj pojawiła mi się kontrolka check engine . Pojechałem podpiąć pod kompa i pokazał się błąd "Synchronizacja wałka rozrz.zaw.wył.(roz 1) z wałkiem korbowym . Wartość min nie osiągnięta" nie wiem czym to jest spowodowane czy czujnik daje ciała czy może coś z łancuchem jest nie tak . Alfa ma przebiegu 140 tyś , posiadam pełną książkę w której jest coś napisane po niemiecku co było robione przy 117 tyś miała pełny przegląd . cały czas serwisowana była a Alfie w Niemczech wiec może po Vin można by sprawdzic co robili z nią. To troche dziwne żeby przy 140 tys wymieniać łańcuszek rozrządu . Proszę o pomoc i opinie
    w sumie już ci odpowiedziałem a co do tego ze trzeba zmieniac lancuch przy przebiegu 140k, to coz mogę powiedzieć. Trzeba było forum czytac Teraz to już nie ma się co madrzyc ale temat już rozeznany wiec damy rade
    Ostatnio edytowane przez pieta ; 18-06-2014 o 08:18 Powód: Dodano

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar moto21
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Parczew- Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Pietra absolutnie nie mądrze się wiem za auto miało zrobiony pełny przegląd w Niemczech w salonie alf przy 117 tys i po prostu sądziłem ze tam zrobili wszystko , ale też wszystko jest możliwe że i właśnie trzeba wymienić łańcuch . Po diagnozie się okaże . Odnośnie podesłanych tematów
    - nie ma spadku moc
    -nie szarpie
    -brzmi pięknie
    -olej Shel Helix Ultra 0W40 (wymieniony w serwisie w Niemczech przed przyjazdem do Polski)

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał moto21 Zobacz post
    Pietra absolutnie nie mądrze się wiem za auto miało zrobiony pełny przegląd w Niemczech w salonie alf przy 117 tys i po prostu sądziłem ze tam zrobili wszystko , ale też wszystko jest możliwe że i właśnie trzeba wymienić łańcuch . Po diagnozie się okaże . Odnośnie podesłanych tematów
    - nie ma spadku moc
    -nie szarpie
    -brzmi pięknie
    -olej Shel Helix Ultra 0W40 (wymieniony w serwisie w Niemczech przed przyjazdem do Polski)
    Przeglad przy przebiegu 120k to filtry, olej a z większych rzeczy ewentualnie paski wielorowkowe no i swiece (irydowe wiec drogie) Lancuch wg teorii jest bezobsługowy

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar moto21
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Parczew- Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    hehe według teorii dobre no nic zobaczymy co z tym fantem zrobić

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 20:18
  2. Blokady wałka rozrządu
    Utworzone przez bocik_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 07:27
  3. Koło wałka rozrządu
    Utworzone przez czapka w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 15:02
  4. Cena wałka rozrządu 2.4 Jtd 10V
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 20:19
  5. [145] Blokada wałka rozrządu
    Utworzone przez niemen w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 16:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory