Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Dwumas i sprzeglo do 159SW 2.4 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar rhessi
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    21

    Lightbulb Dwumas i sprzeglo do 159SW 2.4 jtdm

    Siemano.
    Mam pytanie odnosnie dwumasy i sprzegla. Nie wiem wlasnie czy mam juz do wymiany ale to co zauwazylem to fakt ze na pedale sprzegla jest luz gdzies tak do polowy. Chodzi o sama lyzke pedala sprzegla. Poza tym 1 i 2 bieg wchodza raz idealnie raz z wyczuwalnym oporem. Dodatkowo jak wlaczam klima te czuje dziwne wibracje i mechanik od klimy powiedzial ze mozliwe ze to z dwumasy przenosi.

    Znalazlem na allegro caly zestaw LUK. Nie wiem czy to dobre czesci czy nie. Rozrzad caly zrobilem ostatnio SKF bo podobno jako zamiennik dobry.

    Czy moglby ktos doradzic ?

    1. kiedy wiadomo ze sprzeglo / dwumas do wymiany
    2. na jakie wymienic (oryginal ma chore ceny wiec odpada)

    z gory dziekuje za sugestie

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar janusz1410
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Auto
    159 2,2 jts
    Postów
    5

    Domyślnie

    witam kolego wymieniałem dwumas i kompletne sprzegło w 2,2 jts dwumas kupiłem w aso 960 zł orginał warto zapytać bo maja czesto promocje na czesci . kompletne sprzegło luk 1299 zł u mnie obiawy były drgania odczuwalne w srodku i metaliczny dzwiek pedał sprzegła podbijał po wcisnieciu do połowy pozdrawiam
    jeszcze jedno odnosnie drgań po właczeniu klimy sprawdz koło pasowe bo ja też wymieniłem poprostu od grgań dwumasu sie rosypało jak byś chciał mam zdjecia wszystkiego jak wygloda pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez janusz1410 ; 12-07-2014 o 19:50

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Zdjęcia możesz wrzucić. Z ciekawości sam rzuciłbym okiem jak wygląda zużyty dwumas w JTS.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz1410 Zobacz post
    witam kolego wymieniałem dwumas i kompletne sprzegło w 2,2 jts dwumas kupiłem w aso 960 zł orginał warto zapytać bo maja czesto promocje na czesci . kompletne sprzegło luk 1299 zł
    a przy jakim przebiegu ? 960 to faktycznie niezła cena, ja za sachsa 1200 płaciłem

    Cytat Napisał janusz1410 Zobacz post
    u mnie obiawy były drgania odczuwalne w srodku i metaliczny dzwiek pedał sprzegła podbijał po wcisnieciu do połowy pozdrawiam
    jeszcze jedno odnosnie drgań po właczeniu klimy sprawdz koło pasowe bo ja też wymieniłem poprostu od grgań dwumasu sie rosypało jak byś chciał mam zdjecia wszystkiego jak wygloda pozdrawiam
    takich objawów raczej nie odczuwałem, mój dwumas cicho stukał, po wymianie dwumasu i poduszek mogę ruszać z wolnych obrotów bez "kangura" oraz wydaje mi się że zmiana biegów jest gładsza, bez szarpnięć

    w poniedziałek podjadę do warsztatu zobaczę czy jeszcze mają moje stare części

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar rhessi
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za odpowiedz.
    No wlasnie jesli chodzi o kolo pasowe to juz wymienialem 2 razy. raz kupilem zamiennik ktory sie rozsypal po ... hmm... 4 miesiacach ? teraz na oryginale jezdze ale wlasnie nie wiedzialem od czego sie ono rozwalilo. Napinacz tez wymienilem. No i czasami dochodzi z tego rejonu odglos nieregularnego klekotania.
    No wlasnie ja znalazlem caly komplet Luka za 3500 ale to duzo. A 960 za dwumas w ASO ? hahhaha skad oni wzieli taka cene

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    może chcieli się pozbyć bo pewnie dwumas do 2.2 jts to nie jest chodliwy towar, ja trochę taniej poduszki dzięki temu kupiłem

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar dobry
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 1,6TS(EL147ME), Chrysler 300c 5,7HEMI
    Postów
    196

    Domyślnie

    Bierzecie pod uwage ze do 2,4 jest zupełnie inny dwumas jak do innych silników i dlatego jest taki drogi do 1,9 jtdm też jest dużo tańszy. Druga sprawa koncern fiata nie produkuje części więc co oznacza oryginał dla niektórych tu osób?? Bo z reguły jest to np. valeo zapakowane w pudełko fiat/afla a ze do 2,4 robi sprzęgła chyba tylko luk to jeśli nie będzie to w opakowaniu fiat/alfa ricambi oryginali to pewnie już nie będzie to oryginał tyle zę za to opakowanie zapłacimy 50% więcej
    WWW.TMIN.PL - ELEKTROMECHANIKA, KLIMATYZACJA, WULKANIZACJA(WYM.OPON), ALARMY , AKCESORIA ORAZ CZEŚCI TEL. 501-545-779
    AUTA: jest 147 1,6TS, CHRYSLER 300C
    była 145 1,4TS, 156 2,4jtd, 159 SW Ti 2,4 jtdm Q4, 156 2,5 V6

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Ciągle dywagacje a nie fakty. Odszukałem fakturę - sprzęgło - 786,07 PLN. Oczywiście w ASO.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar duch-dziadka
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Czarnków/Poznań
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    106

    Domyślnie

    Gdyby chcieć podnieść znacząco moc czym zastąpić owe sprzegło i dwumasę???

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar rhessi
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    no dobra. czy jest ktos w stanie mi powiedziec jakie sa obiawy padajacego sprzegla i dwumasy ?

    zastanawiam sie nad wpisem: janusz1410 ze kolo pasowe rozwalilo sie od drgan dwumasy. Jak juz mowilem dwa razy wymienialem i napinacz tez a caly czas mam jakis dziwny dzwiek z tego rejonu. jakis taki nieregularny stukot co raz sie pojawia a raz nie.

Podobne wątki

  1. [159] [159] problem - skrzynia, dwumas, sprzeglo??? 1,9 jtdm 8v
    Utworzone przez pinkiee w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 14:42
  2. Dziwne pukanie, dwumas? Sprzeglo?
    Utworzone przez czerwcowy0520 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 13:12
  3. [159] skrzynia biegów, dwumas, sprzeglo cos padlo
    Utworzone przez _jedrek_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 20:19
  4. nowa skrzynia/sprzeglo/dwumas - I PROBLEM!
    Utworzone przez Naymad w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 13:42
  5. Dwumas i sprzeglo
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 13:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory