Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: ISOFIX- czy mam?

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie ISOFIX- czy mam?

    Ostatnio interesuję się tym tematem z powodów takich, że we wrześniu przyjdzie na świat córeczka tatusia (Alfaholiczka i pilot )

    Czy wszystkie 159 były wyposażone standardowo w system ISOFIX?

    Pytam, gdyż nie wiem za bardzo czy to mam- nie mam "metki" z napisem ISOFIX, nie mam jakiś otworów w tapicerce, ale mam za zagłówkami takie plastiki z kotwicą (patrz zdjęcie).



    No to mam ISOFIX czy nie?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	isofix.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	68.8 KB
ID:	139523  
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Musisz podnieść kanapę i tam powinieneś mieć "zatrzaski" żeby zamocować fotelik.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Podnieść kanapę? Moja jest przymocowana na stałe... nie mam składanej :/
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Poszukaj w punkcie styku siedziska i oparcia metalowych mocowań (wygoogluj jak wyglada isofix: to stalowy pręt przykrecony do konstrukcji auta stanowiący jednoczesnoe mocowanie dla fotelika na zasadzie wciśnięcia).

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że każda 159 wyposażona jest w takie mocowanie. Bo te "uszy" służą jednocześnie do mocowania kanapy, o tych samych myślę?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mart.ini
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Lemingrad (miasteczko wilanów :P)
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V 150KM 2009r. Biała Strzała :)
    Postów
    41

    Domyślnie

    Isofix Cię jeszcze nie ratuje, bo szczególnie po lifcie kanapa jest tak wyprofilowana, że ciężko (jeżeli w ogóle) jakąś bazę fotelika do tego isofixa podpiąć. Z tego powodu proponuje przymierzyć wybrany fotelik przed zakupem (a raczej bazę) . Choć może koledzy podpowiedzą co pasuje. Moja Żona uparła się (ze względów kolorystycznych) na Cybex Aton 3 i od niego baza była nie do zapięcia (chyba, że z uszkodzeniami siedziska ).

    PS. A żeby namierzyć isofix wepchnij rękę pomiędzy siedzisko a oparcie i poszukaj metalowych uchwytów

    BTW. W 156 sloty Isofixa były o ile dobrze pamiętam w oparciu i tam nie było żadnego problemu, także mocowanie isofixa w siedzisku w 159 to swoisty downgrade

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    I w przed liftowej wersji czasem ciężko jest spasować nawet zwykły fotelik...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    No dobra, dzięki za info

    Myślałem, że jak nie ma tej "metki" na oparciach z napisem ISOFIX to nie będę go mieć. Skoro twierdzicie, że 159 były obligatoryjnie wyposażane w taki system to znaczy, że muszę go mieć

    Wsadzę łapę i pogmeram

    P.S. Miałby ktoś zdjęcie jakieś?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Każda 159 wedle specyfikacji producenta i dyrektywy EU ma mieć ISOFIX. Inna sprawa, że zamocowanie fotelika w tych autach jest co najmniej karkołomne. Kolega pisał, że po FL jest źle ale ja mam odwrotne wrażenie bo przed FL jest jakby stopień w kanapie, który trzeba mocno ugnieść, żeby dostać się do uchwytów. Szczególnie skórzane siedzenia, które są twardsze i mocno się odkształcają sprawiają dużo problemów. Plastik na zdjęciu w tylnej półce to otwór do mocowania dodatkowego paska lub uchwytu od fotelika. Nie zawsze trzeba tego używać ale to pomaga stabilniej zamocować fotelik.

    Dodano po 5 minutes:

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    No dobra, dzięki za info

    Myślałem, że jak nie ma tej "metki" na oparciach z napisem ISOFIX to nie będę go mieć. Skoro twierdzicie, że 159 były obligatoryjnie wyposażane w taki system to znaczy, że muszę go mieć

    Wsadzę łapę i pogmeram

    P.S. Miałby ktoś zdjęcie jakieś?
    Żeby zrobić temu zdjęcie trzeba by chyba łomem rozdzielić siedzisko od oparcia Jak wsadzisz rękę to zaraz wyczujesz po dwa druty z obu stron.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 28-07-2014 o 07:55 Powód: Dodano

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bassotronic
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    1.9 16v JTDM o mocy 150KM Kombi
    Postów
    146

    Domyślnie

    Ja posiadam fotelik :

    http://www.kiddy.de/pl/foteliki/fote...erfix-pro.html

    Pasuje technicznie jak i również kolorystycznie do auta

Podobne wątki

  1. ISOFIX w siedzeniach
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-06-2020, 19:42
  2. Uchwyt ISOFIX prośba o pomoc
    Utworzone przez thomson87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 07:55
  3. [159] IsoFIX - nie mogę zlokalizować zaczepu za siedzeniem (TopTether)
    Utworzone przez szocik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 19:11
  4. Isofix
    Utworzone przez Piotriix w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 08:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory