Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Brera traci moc

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Na początek sprawdził bym pracę turbiny. Te objawy bardziej wskazują na przeładowanie i tryb awaryjny. EGR przy okazji też temu nie pomaga i błąd mógł wyskoczyć. Niech ktoś zbada logi z naciskiem na żądane ciśnienie i faktyczne. Może być geometria zapieczona i też takie efekty będą chociaż to tylko jedna z możliwych przyczyn.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar mroku
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 Berlina 2.4jtd
    Postów
    134

    Domyślnie

    Overboost by nie powodował gaśnięcia na wolnych obrotach. Chociaż sprawdzić nie zaszkodzi. Może to też czujnik doładowania. Ja miałem problem z mocą powyżej 2k rpm, auto się "dusiło". Problem pojawił się po usunięciu klap i czyszczeniu kolektora w "znanym i polecanym na tym forum krakowskim warsztacie". Okazało się że "mechanik" czyszcząc kolektor kompletnie zasyfił nagarem czujnik doładowania. Po wydłubaniu z niego całego syfu i umyciu auto jeździ jak przedtem.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W sumie to gaśnięcie jest nienormalne dla przeładowania ale i tak najpierw pasowało by ją podpiąć pod kompa i niech to ktoś ogarnięty zdiagnozuje bo podejście ASO jest zazwyczaj znane... Skasować błędy, skasować klienta i niech leci dalej.

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Brera 2.4JTDM 2008
    Postów
    8

    Domyślnie

    Brera mi nie gaśnie na wolnych obrotach jak się zamuli, po prostu nie reaguje wtedy praktycznie na pedał gazu, jak czuje ze zamuliła po redukcji daje w pedał i jest juz ok i leci dobrze.
    Tylko raz wtedy po zamuleniu i po zgaszeniu jej nie chciała potem odpalic (gasla po paru sekundach) ale to było tylko raz jak wywaliło ten błąd erg.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Ewentualnie ASO i Tomek Twardowski w Warszawie-Rembertów.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Brera 2.4JTDM 2008
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzisiaj dość sporo moją Bellą jeździłam i ani razu nie zamuliła, więc ja już nie wiem co myśleć i czy jest czym się denerwować?
    Przejadę się nią do polecanego Pablo, mam nadzieje że sprawdzi ją na tip top żebym mogła spać spokojnie i zrobi porządek z z nią.
    Mam takie pytanko jeszcze, nie działa mi czujnik parkowania, przez tę małą tylną szybkę mało co widać, a mam spalone tylne światło prawe, czy to ma coś wspólnego z tym?

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Raczej nie, ale pablo Ci wszystko ogarnie
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał falivrin69 Zobacz post
    Dzisiaj dość sporo moją Bellą jeździłam i ani razu nie zamuliła, więc ja już nie wiem co myśleć i czy jest czym się denerwować?
    Przejadę się nią do polecanego Pablo, mam nadzieje że sprawdzi ją na tip top żebym mogła spać spokojnie i zrobi porządek z z nią.
    Mam takie pytanko jeszcze, nie działa mi czujnik parkowania, przez tę małą tylną szybkę mało co widać, a mam spalone tylne światło prawe, czy to ma coś wspólnego z tym?
    Spalone tylne światło prawe nie ma nic wspólnego z czujnikiem parkowania Czujnik pewnie do wymiany

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kluczbork
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    2

    Domyślnie Brera 2.4 egr

    Cześć wszystkim,
    pół roku temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Brery 2.4 ti 210hp. Nie mam problemów ze spadkiem mocy, ale zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie zaślepić zaworu EGR. Chciałbym się dowiedzieć czy podczas takiego zabiegu zdecydować się także na czyszczenie kolektora wydechowego oraz czy potrzebna jest ingerencja w oprogramowanie sterownika ECU.
    Czy polecacie takie zabiegi? Może ktoś z Was zna warsztat w Opolu albo okolicy Kluczborka kto wykonał by mi taką usługę profesjonalnie (dzwoniłem do 44tuning opole ale powiedzieli mi że zaślepienie EGR jest niezgodne z prawem i że przy takim przebiegu (185tys) to silnik na pewno nadaje się do generalnego remontu)
    Ostatnio edytowane przez Stefan24 ; 26-11-2019 o 13:12

Podobne wątki

  1. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  2. [Brera] Alfa Brera 2.0 JTDm w Opolu
    Utworzone przez mateoski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:27
  3. traci moc
    Utworzone przez jarkos27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 10:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory