Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Temat: swap skrzyni biegów m32 na f40 + nowe sprzęgło

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nitro Zobacz post
    poduszki wiekszość wykluczała , półosie też , mechanizmu nikt z tego co czytam nie ruszał albo nie pisze o tym .
    forumowicze kochan159 i wit_maj wymieniali mechanizmy różnicowe, co ciekawe obydwaj w silniku 2.2 jts, a z tego co widziałem w eperze mechanizm w 1.9 jtd i 2.2 jts ma taki sam numer
    u forumowicza marti pomogła wymiana poduszek i półosi, byłem u tego samego mechanika i gość stwierdził, że u mnie stuk jest mniejszy i winna prawa półoś
    filozofuje nad problemem od 3 miesięcy ale teraz szkoda mi kasy na dalsze wymiany

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ciężko mi się z tym zgodzić... Co w taki sposób sprawdzić? Czy auto pojedzie, czy nie?
    Moim zdaniem specjalista ogarnie temat na stole. Kwestia wprawy
    Być może. Jak pisałem wcześniej, nie wiem jak jest dobrze żeby wiedzieć jak jest źle A sprawdzić skrzynię w jeżdżącym aucie jest dużo łatwiej. Sprawdzasz jak biegi wchodzą, czy są zgrzyty, szarpnięcia. Luzy dużo łatwiej wyczuć. Jeździłem już kilkoma autami i wydaje mi się, że potrafię ocenić czy z daną skrzynią jest wszystko ok czy nie. Ale to moje subiektywne zdanie. Po samym wchodzeniu biegów można dużo powiedzieć. W wolno stojącej skrzyni wałki się nie kręcą a biegi się zmieniają bez problemu. Dopiero pod obciążeniem wychodzą różne rzeczy.

    Cytat Napisał Nitro Zobacz post
    jeśli te same stuki występują w sporej części alf 1.9 i 2.4 to musi to być jakaś część wspólna . poduszki wiekszość wykluczała , półosie też , mechanizmu nikt z tego co czytam nie ruszał albo nie pisze o tym . Jeśli u Ciebie łożyska w skrzyni nie szumią, sama skrzynia jest sprawna a denerwuje tylko stuk to pozwolę sobie zapytać , nie lepiej skupić się na znalezieniu problemu i wtedy wymienić tylko sprzęgło i dwumas co jest sporo tańsze od wersji 2.4 ? Sama skrzynia w normalnym użytkowaniu wydaje mi się że różnicy aż takiej nie zrobi
    Jak znajdziesz co na 100% odpowiada za stuki to podaj adres wyślę kratę browara
    Jak zaczynałem przygodę z tym forum, to wtedy nikt praktycznie nie pisał o problemach ze stukami. Teraz widzę problem jest bardziej nagminny.
    U mnie łożyska nie szumią. Skrzynia nie wiem czy jest sprawna ale chcę wymienić z innego powodu. Chcę zachipować swoją Alfę i dlatego chcę mocniejsze graty. Stoję przed koniecznością wymiany kompletnego sprzęgła z dwumasem (notabene zajeżdzone po 55k km - coś krótko jeździły, a jeździłem raczej delikatnie) skrzyni i mechanizmu różnicowego więc albo swapa zrobię właśnie teraz albo już raczej nigdy. Btw. nie wiem czy znajdę powody stuków bo starych gratów już nie będę montował ale zostawię je sobie więc do wglądu mogę zawsze udostępnić

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Tak z innej beczki - patrzyłeś na forach anglojęzycznych? Szybkie zapytanie w Google pokazuje sporo wątków dla różnych aut z bebechami GM...

  4. #24
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    a w astrze g 1.7 CDTI też jest skrzynia m32 ? bo tu gość ma większy luz niż u mnie

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Tak z innej beczki - patrzyłeś na forach anglojęzycznych? Szybkie zapytanie w Google pokazuje sporo wątków dla różnych aut z bebechami GM...
    Patrzyłem. Jest kilka wątków ale nie znalazłem żadnego żeby ktoś coś takiego zrobił. Dowiedziałem się tylko, że jeśli chodzi o skrzynie f40 montowane w różnych samochodach, to f40 oznacza tylko wspólne wałki wewnątrzh. Ale obudowa i mocowania są dla każdego modelu samochodu inne. I to by się faktycznie zgadzało bo jak patrzyłem na allegro, to nawet f40 od 2.0 i 2.4 się nieznacznie różnią. Niewiele ale jednak, a wydawało mi się, że są takie same.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Węgrzce Wielkie / Kraków
    Auto
    159 JTD 8v SW
    Postów
    72

    Domyślnie

    Wybaczcie "odgrzewanie kotleta", ale ostatnio się natknąłem na ten wątek. Czy ktoś orientuje się jak się ma sprawa z F40 od Lancii Delty 1.9 biturbo? Wiem, że tych samochodów jest jak na lekarstwo, ale może coś takiego byłoby możliwe. Dodam jeszcze, że w serii przenosi 400Nm przy 2000 obr/min., co jest konkretnym wynikiem.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    hej, też jestem zainteresowany tematem i "odgrzaniem tego kotleta", czy swap f40 z 2,4 będzie możliwy z m32 w 1.9. W oplach na allegro pojawił się komplet do montażu f40 z m32 tylko że tam cały czas były 1.9 cdti.teraz jest na aukcji na allegro o nr 6689025184. Ciekawi mi na ile to jest rzeźba a na ile plug&play w takiej vectrze i czy wykonalne w 159. Ostatnio na youtube gość wymieniał m32 z cromy na m32 z zafiry i różne miały mocowania ale tylko na zasadzie podmiany elementów. Jakieś opinie w temacie ?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Moim zdaniem, zamiast kombinować z rzeźbą i narażać się na wielotysięczne koszty, lepiej po prostu kupić sobie alfe z silnikiem 2.4 i skrzynią f40
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Ta przeróbka nie ma sensu chyba, że są plany na bardzo duże przeróbki silnika.
    Temat przerabiał Cinsoft.
    Koszty na szybko:
    sprzęgło + dwumas nowe od 2,4 5 tyś zł
    skrzynia 1,5 tyś zł używana
    Trzeba dorabiać półosie 1,5 tyś
    Robota+ duperele
    Łącznie 8- 10 tyś zł

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Z tymi 5 tys. za dwumas ze sprzęgłem to przesadziłeś W 3 tys. spokojnie można się zmieścić, ale to nie zmienia faktu, że i tak cała operacja jest nieopłacalna.

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4jtd,swap skrzyni biegów z kappa 2.4jtd...
    Utworzone przez marsik81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 13:03
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  3. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  4. [146] swap skrzyni biegów z [33] do [146]
    Utworzone przez kubala w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 13:46
  5. Podzuszki skrzyni biegów do 75 prawa i lewa na allegro nowe
    Utworzone przez majk w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory