Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Temat: swap skrzyni biegów m32 na f40 + nowe sprzęgło

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie swap skrzyni biegów m32 na f40 + nowe sprzęgło

    Witajcie.

    Dawno mnie na tym forum nie było i widzę, że rozrosło się ogromnie. Tematy liczone w tysiącach itd. Ale do rzeczy piszę bo jestem na etapie wymiany skrzyni. Właściwie to rozsypało się sprzęgło ale pod nóż idzie też skrzynia. Naczytałem się sporo informacji na temat naszych skrzyń ale potrzebuję też konkretnej informacji w moim temacie. Moja stara skrzynia (albo mechanizm różnicowy) ma luzy. Objawiało się to tym, że podczas depnięcia pedału gazu było słychać stuk i po puszczeniu to samo. Tak jakby był luz gdzieś na zębatkach. Przypuszczalnie to mogło mi rozsypać sprzęgło bo wymieniałem je jakieś 50 kkm temu (sprzęgło) i znowu jest rozsypane.

    Chcę skrzynię f40. I tu pytanie. Czy ktoś to już robił? Czy ktoś ma jakąś praktyczną wiedzę w tym temacie? Sprawdzałem otwory na dzwonie skrzyni i niby się wszystko zgadza ale w f40 jest jeden otwór mniej, a do tego na obudowie mechanizmu różnicowego są dodatkowe dwa. Da się włożyć f40 do 1.9? Wiem, że jest inny wałek sprzęgłowy ale kompletne sprzęgło i tak wymieniam. Zastanawiam się jeszcze czy koło zamachowe z 2.4 podejdzie do wału napędowego z 1.9.

    Pozdrawiam,
    Pr0k0p

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał pr0k0p Zobacz post
    Witajcie.

    Dawno mnie na tym forum nie było i widzę, że rozrosło się ogromnie. Tematy liczone w tysiącach itd. Ale do rzeczy piszę bo jestem na etapie wymiany skrzyni. Właściwie to rozsypało się sprzęgło ale pod nóż idzie też skrzynia. Naczytałem się sporo informacji na temat naszych skrzyń ale potrzebuję też konkretnej informacji w moim temacie. Moja stara skrzynia (albo mechanizm różnicowy) ma luzy. Objawiało się to tym, że podczas depnięcia pedału gazu było słychać stuk i po puszczeniu to samo. Tak jakby był luz gdzieś na zębatkach. Przypuszczalnie to mogło mi rozsypać sprzęgło bo wymieniałem je jakieś 50 kkm temu (sprzęgło) i znowu jest rozsypane.

    Chcę skrzynię f40. I tu pytanie. Czy ktoś to już robił? Czy ktoś ma jakąś praktyczną wiedzę w tym temacie? Sprawdzałem otwory na dzwonie skrzyni i niby się wszystko zgadza ale w f40 jest jeden otwór mniej, a do tego na obudowie mechanizmu różnicowego są dodatkowe dwa. Da się włożyć f40 do 1.9? Wiem, że jest inny wałek sprzęgłowy ale kompletne sprzęgło i tak wymieniam. Zastanawiam się jeszcze czy koło zamachowe z 2.4 podejdzie do wału napędowego z 1.9.

    Pozdrawiam,
    Pr0k0p
    Inna dwumasa, inne sprzegło, inny wysprzęglik, inna skrzynia. Cena takiego kompletu szybko przerośnie 6000 PLN.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ale czy taka przekładka jest możliwa?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ja kiedyś tez stanąłem przed tym dylematem i raczej bez konkretnej rzeźby się nie obejdzie.Tak jak Tomek na gorze wspominał nie da się tego chyba zrobić plug and play.
    Nie wiem czy gra warta swieczki ja sie pogodziłem ze przy wzmacnianym sofcie sprzęgło szczególnie zamienniki szybciej się zużywają i tyle.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ale czy taka przekładka jest możliwa?
    No właśnie sporo czytałem na ten temat ale większość to tak naprawdę teoria. Na razie jestem na etapie oglądania zdjęć i zastanawiania się: pasują te otwory czy nie.

    Tomek, żeby było ciekawiej dodam, że dwumas, docisk no i tarcza sprzęgła oczywiście, wszystko jest do wymiany. Więc moment na takie rzeczy jest idealny. I tak to muszę kupić i tak. Oby to się skończyło tylko na 6k

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Inna dwumasa, inne sprzegło, inny wysprzęglik, inna skrzynia. Cena takiego kompletu szybko przerośnie 6000 PLN.
    a mnie zastanawia czy by się nie dało w 159 założyć zamiast M32 , skrzyni od bravo II 1,9 jtdm 150KM - bo taka ciekawostka : w bravo z tym samym motorem co ma alfa jest skrzynka fiatowska , i ciekawe czy by dało radę to zmontować , tylko co z półosiami ?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał pr0k0p Zobacz post
    No właśnie sporo czytałem na ten temat ale większość to tak naprawdę teoria. Na razie jestem na etapie oglądania zdjęć i zastanawiania się: pasują te otwory czy nie.

    Tomek, żeby było ciekawiej dodam, że dwumas, docisk no i tarcza sprzęgła oczywiście, wszystko jest do wymiany. Więc moment na takie rzeczy jest idealny. I tak to muszę kupić i tak. Oby to się skończyło tylko na 6k
    Nie wiadomo jak z mocowaniami - czy to się będzie dało "podeprzeć" w miejscu oryginalnego mocowania łapy skrzyni M32 do nadwozia. Jeśli trzeba będzie wykonać jakąś własną łapę mocującą skrzynię - no to będzie to wyzwanie... Ja bym się nie pchał w ten temat nawet mając dostęp non stop kolor do serwisu - koszty będą na pewno niemałe a jak się F40 wysypie (a też się takie trafiają), to sobie żyły otworzysz.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    a mnie zastanawia czy by się nie dało w 159 założyć zamiast M32 , skrzyni od bravo II 1,9 jtdm 150KM - bo taka ciekawostka : w bravo z tym samym motorem co ma alfa jest skrzynka fiatowska , i ciekawe czy by dało radę to zmontować , tylko co z półosiami ?

    A jaka skrzynia tam siedzi bo na szybko nic nie znalazłem?
    Może wystarczyłoby przełożyć mechanizm różnicowy od m32 i po problemie z półośkami.



    Tomku, decyzja zapadła, chcę zmienić. Każda się może wysypać więc licze się z tym, że moja "nowa" f40 też się może kiedyś poddać. Dlatego poszukuję takowej z pewnego źródła. O łapach nie myślałem. Na logikę rzecz biorąc, jeśli 2.0 jtdm to rozwiercone 1.9, a do 2.0 idzie f40, to ta skrzynia powinna pasować bez większych modyfikacji. Póki co zastanawiają mnie różnice między samymi skrzyniami f40 bo niby jest w tylu modelach ale potrafi mieć wiele numerów. Na początek chcialbym ustalić z ktorego modelu skrzynia f40 będzie pasowała do mnie. Czy to będzie Fiat Bravo, Alfa 159 2.4, 2.0, Opel Vectra czy jeszcze coś innego. Kolejnym pytaniem będzie czy dwumas z Alfy 159 2.4 pasuje do wału napędowego. Jeśli tak, to bosko, jesli nie, to wtedy będę się zastanawial co dalej...
    Ostatnio edytowane przez pr0k0p ; 04-08-2014 o 15:24 Powód: Post

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał pr0k0p Zobacz post
    A jaka skrzynia tam siedzi bo na szybko nic nie znalazłem?
    Może wystarczyłoby przełożyć mechanizm różnicowy od m32 i po problemie z półośkami.


    C 530 - konstrukcja fiatowska 6 . biegowa , wsteczny ma włączany obok 6 biegu , i na obudowie skrzyni jest bagnet do spr poziomu oleju ;



    BTW w kodzie fiata M32 to jest C 544 - oplowska skrzynia 6. biegów , wsteczny obok 1 biegu ( kod opla M32)

    a w kodzie fiata C542 to tak naprawdę oplowska F40 ,i standardowo dla opla - wsteczny obok 1 biegu
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 04-08-2014 o 15:33
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No właśnie. M32, mimo że oplowska, ale półosie z Opla już nie podejdą :/
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4jtd,swap skrzyni biegów z kappa 2.4jtd...
    Utworzone przez marsik81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 13:03
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  3. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  4. [146] swap skrzyni biegów z [33] do [146]
    Utworzone przez kubala w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 13:46
  5. Podzuszki skrzyni biegów do 75 prawa i lewa na allegro nowe
    Utworzone przez majk w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory