Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Brak prądu w przednich drzwiach i parę pierdołek

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jak zrobiłeś osiowanie to możliwe, że komputer wykrył to co znalazł a tego czego nie znalazł to możliwe, że nie będzie pokazywał, że mu brakuje z tond brak migającego licznika przebiegu. Sprawa modułu jest trochę mniej prawdopodobna bo pamiętam że jak odłączyłem prawe drzwi (na tej kostce, o której mówiłem) to nie działały tylko te drzwi a lewe działały. Wiec są 2 moduły. Małe prawdopodobieństwo aby 2 się uszkodziły. Poszukaj w logach FES-a tych błędów to może coś uda się z nich wywnioskować.

    Dodano po 18 minutes:

    Bezpiecznik też na pewno nie bo na jednym bezpieczniku są prawe drzwi (moduł) i zapłon. Auto odpala wiec to nie to.
    Ostatnio edytowane przez marcingoleniow ; 12-08-2014 o 14:02 Powód: Dodano

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Sorry za off top, ale 'nie wytrzymie':
    "z tond" ?????????????????????????? A nie przypadkiem "stąd" ?
    Rekord świata
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Sory... Panie Miodek Piszę z telefonu robiąc jeszcze kilka innych rzeczy jednocześnie.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Spokojnie chlopaki bledy sie zdarzaja szczegolnie w tekstach na szybko jeszcze co zauwazylem nie swieci lampka pod drzwiami ani oswietlenie przyciskow... hmmm kurde zastanawia mnie czy jest jakis przekaznik na drzwi czy cos takiego? Musze sprawdzic to co mowisz Marcinie. Swoja droga dobra uwaga auto odpala zaplon jest a to wszystko pod jeden bezpiecznik podpiete. Napewno przekaznik jest sam od odpalania to mozliwe zeby byl drugi do samych drzwi? Jednak trochę pradu to wpiernicza bo i szyby zamek. O wlasnie apropo. Glosnik dziala i w jednych i drugich wiec kable? Czy modul?
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    No to kto mi powie co to jest ten śmieszny błąd U1602 ? dodam że połączenia nie ma na drzwiach przednich bo nie działają szyby zamek lampki dioda i lusterka. Głośniki działają. drzwi kierowcy i pasażera. Oznacza to walnięty moduł/y ?
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Loco145 tu masz parę informacji wraz z krokami do wykonania, może pomoże : http://www.forum.alfaholicy.org/159_...can_u1601.html

    Generalnie niby błąd U1601 odpowiada za komunikację z CANem, więc kto wie czy ten uwalony moduł u Ciebie nie powodje takiego efektu.
    Ostatnio edytowane przez serath ; 16-08-2014 o 09:51
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jaki jest opis tego błędu w MES?
    U mnie czasem pojawia się też U16XX i jest związany z odłączonym silnikiem podnośnika szyby (licznik czasem miga - prawdopodobnie przez to). Niekoniecznie musi to być awaria jakiegoś modułu. Ja bym poprzeglądał dokładnie okablowanie. Ew. konsola w drzwiach kierowcy wymaga przeczyszczenia albo wymiany - ciekawostka, kiedyś przemknęło mi w ePerze w ASO cena nowej konsoli - ok. 500 zł
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Może rzeczywiście konsola w drzwiach kierowcy jest uszkodzona. Ma ona bezpośredni wpływ na drzwi kierowcy i pasażera (szyby i lusterka) . Można ja bardzo łatwo uszkodzić przez zalanie np na myjni podczas prania tapicerki lub deszczu. Spróbuj dobrze docisnąć kostkę pod konsolą. Próbowałeś jeszcze raz robić osiowanie proxy? Kiedyś ktoś pisał, że po osiowaniu przestał mu działać moduł, który przed osiowaniem działał. Nie pamiętam jak to się skończyło. Jeżeli piszesz, że znasz temat osiowania to poodciskaj dobrze wszystkie kostki, o których pisałem i zrób osiowanie jeszcze raz. Może pomoże.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Rozumiem ze chodzi chodziło wqm po prostu o panel sterowania szybami i lusterkami hmmmm nie widze ubytkow na zewnatrz chyba ze gdzies w srodku sie tam cos rozpadlo... mam jednak pewna uwage apropo tego co mowicie na temat tych przelacznikow. W 159 girgio (od teraz tak bede mowil na "byla" alfe ) deszcz zalal mi przyciski a mimo tego nadal dzialaly i nic sie nie dzialo z przelaczniakami. Dlatego mam pewne watpliwosci Apropo tego co mowicie o tych przelacznikach. Ja sprawdzalem i nic tam nie widzialem dziwnego nawet styki wygladaja na dobre ani nie obrosniete niczym ani nic stad moja uwaga ale byc moze nie wiem help me bo naprawde nie wiem juz gdzie szukac. Na forum czeskich gdzie mam znajomych nikt nie wie o co moze chodzic a tym bardziej u nas na fiacie czy lancii nikt nie mial takich jaj jak ja


    P.s.
    Sorki za bledy ale grill z okazji zakupu nowej alfy trwa (mimo ze od tygodnia juz stoi to pierwsza moja wolna sobota ) zapraszam was moi drodzy gdyby tylko ktos mial ochote przyjechac na czeska granice
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 16-08-2014 o 22:39
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    a inna sprawa jeszcze kurde kupiłem zarowki ledowe H1 z myślą o światełach dziennych przekaźnik 2 kierunkowy kosztuje całe 7 zł więc tanim kosztem można by zrobić dzienne światła. Pytanie tylko czy h1 led w przeciwmgłowych nie będzie wywoływał błędu na tablicy ??
    Co do Can to głupie jest to troche. W podsufitke i tak włoże te ledy co mam bo naprawde spoko to wyglądało. A delikatne jarzenie się żarówki nie było uciążliwe więc jest na +. Najgorzej mnie wku***** że z tyłu te lampki mi nie świecą :/ Nie mam tej lampki na środku bo mam wersję z szyberdachem i te lampki sa po bokach. ale cholera dlaczego nie działają ? żarówki nowe o one dalej nic:/ czy steruje tym moduł komfortu czy drzwi od kierowcy ? ktoś wie coś ?

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...#ixzz3CzMY3DcC
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  2. [159] Brak prądu w prawych, przednich drzwiach.
    Utworzone przez mariuszpewex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:40
  3. Tweetery Bose w przednich drzwiach?
    Utworzone przez spoker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory