Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Niedziałający przycisk "MENU" w przełączniku zespolonym

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie Niedziałający przycisk "MENU" w przełączniku zespolonym

    Witam, w chwili zakupu jednym z problemów mojej 159 był niedziałający przycisk menu. Tak wiec brak możliwości zmiany języka (mam francuzki :/) i korzystania z innych opcji. Kupiłem na Allegro urzywany drugi, ale opcja jest ta sama, nic nie działa... Poza tym swiata mijania świeca sie na stałe przy włączonym zaplonie...

    Czy ktoś z Was miał juz taki problem?

    W serwisie powiedzieli mi ze muszę szukać przełącznika zespolonego z takiej serii jaka mam w aucie, bo ponoć to nie jest plug&play... A bardzo chętnie sprzedadzą mi nowy (2000zł) :/

    Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Światła mijania odpalają się ze stacyjką (przynajmniej tak to działa w mojej, jak i w 3 innych "dziewiątkach", które znam).
    Próbowałeś rozebrać ten bieżący przełącznik, żeby zobaczyć czy jakiś kabel nie uległ przerwaniu?

    Możliwe, że akurat w tym przypadku co do zgodności to faktycznie trzeba szukać identycznej serii (jak w przypadku B&M). Ale moja sugestia - jeśli przez jakiś czas nic więcej się nie dowiesz, uderz z tematem do wino-w2, bo swego czasu nawet robił filmik jak wymieniać cały ten przełącznik (https://www.youtube.com/watch?v=BoSHOY2Gd2Y)
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie Niedziałający przycisk "MENU" w przełączniku zespolonym

    Dzieki, co do świateł to problem jest taki ze po wlozeniu kluczyka bez odpalania cały czas świeca i nie da ich sie w ogóle wyłączyć, a mam czujnik zmierzchu... A w moim przełączniku który zdemontowalem z auta wyłączanie działało. A wiesz czy to co na filmie kolega demontuje ( to czarne prostokątne) i przekłada do nowych przelacznikow to nie jest przypadkiem rownież jakaś centralka która posiada kod który widzi moje auto jako nr seryjny?
    Ostatnio edytowane przez hymi ; 03-09-2014 o 22:02

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Ok - chyba, że szło z "auto" to wtedy nie mam pojęcia jak to powinno się zachowywać :-) zgadywalbym, że niekoniecznie działa to z naszymi wymogami jazdy na światłach ;-) ale sprawdzę jutro w aucie kumpla

    Co do całego przełącznika z kompletem manetek - to jest to co wspomniałem na przykładzie b&m. Ty u siebie co tylko podmieniales dokładnie?

    Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie

    Kupiłem drugi zestaw na allegro i zamieniłem sztukę za sztukę. Nie demontowalem żadnych czujników i innych przycisków z tych które były w moim samochodzie. B&M tez mam, ale akurat to działa nawet w tej "nowej" manetce. Cały czas nie działa mi tylko przycisk menu i "+\-" w lewej manetce

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    U mnie mam 4 pozycje, AUTO - 0 - pozycyjne - mijania, i wszystkoe działaja. Auto masz pewnie w wersji Norweskiej gdzie światła mają być włączone cały czas, nie ma takiej pozycji w FESie/MESie ? Pamiętam w BMW tak było
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie

    Auto mam z rynku francuskiego, a światła na stałe zaczęły świecić po wymianie przełącznika zespolonego.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Ok na auto też świeci przy włożeniu kluczyka (poza 0 oczywiście) - polift, 2010. Mój przedlift (2006) identycznie (poza auto bo nie mam auto) ;-)

    Trochę się zgubiłem co zmieniłeś u siebie (to 'czarne prostokątne' mnie nieco wybiło z rytmu), zatem zmieniłeś całą manetkę czy cały komplet (np. tu: http://i1093.photobucket.com/albums/...0324-00469.jpg, poza czujnikiem położenia kierownicy który też jest na zdjęciu)? Bo tak szukam na filmiku co jeszcze jest czarne i prostokątne.
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie Niedziałający przycisk "MENU" w przełączniku zespolonym

    Heheh, wymienilem całość. Tak na filmie kolega mówi ze prostokątne czarne to czujnik położenia kierownicy, tylko cały czas zastanawiam sie gdzie jest zapisany kod tego urządzenia I jak auto rozpoznaje ze to nie jest pasujący zestaw przelacznikow... Po podłączeniu do kompa serwisowego nie występuje coś takiego jak przełącznik zespolony z funkcja menu.
    Ostatnio edytowane przez hymi ; 04-09-2014 o 21:06

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v '08
    Postów
    10

    Domyślnie

    Też miałem awarię samego przycisku MENU. Na zagranicznym forum pisali, że to dość powszechna usterka, winne są za krótkie i zbyt sztywne kabelki, które się łamią w przełączniku w pobliżu kolumny. W moim przypadku właśnie tak było, można to rozebrać i zlutować samemu bez większych problemów.

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Przycisk "Blokady Rodzicielskiej Tylnych Drzwi"?
    Utworzone przez Paazik w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 15:38
  4. Przycisk "CLIMA" na ICS nie działa.
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory