Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Wyzwanie - centralka elektroniczna klimatyzacji (czujnik temperatury)

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_inf Zobacz post
    U mnie również pojawił się błąd B1908 , podejrzewałem że coś jest nie tak, bo za bardzo grzeje. Temp ustawiona na 16 a gorąco, że nie idzie wytrzymać.

    Dodano po 8 minutes:

    Czy panel klimatyzacji z anglika będzie pasował?
    A co mowi eper? Wydaje mi sie ze sa takie same...

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 jtdm 110KW
    Postów
    2

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy, jak już koledzy napisali najlepiej zacząć od silniczka w panelu. Twoje marznięcie wynika z faktu, że po pewnym czasie, najprawdopodobniej od radia, rozgdzewa się okolica panelu gdzie jest czujnik. Niedziałąjący wiatraczek powoduje że nie ma przepływu powietrza i czujnik temperatury ma zakłamaną informację. Wiatraczek mógł się zblokować ponieważ dostaje się tam bardzo dużo kurzu. W moim przypadku odlutowało się gniazdo na płytce elektroniki panela w które jest wciśnięty wiatraczek. Generalnie wyjęcie panela jest dosyć proste i za 4 razem (zawsze o czymś zapomniałem) rozłożenie i złożenie zajęło mi niecałe 15 min. Sam panel też nie sprawia problemu - kilka śrubek, żadnych klejów itp utrudniaczy.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    A jak z wyjęciem nawigacji? Też łatwo idzie?

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 jtdm 110KW
    Postów
    2

    Domyślnie

    Nie mam nawigacji ale na zdjęciach widać otwory w których trzeba pogmerać odpowiednio długimi i szerokimi prętami (śróbokręt, gwódź etc)

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    4

    Domyślnie

    TEMAT MOŻNA ZAMKNĄĆ : Wystarczy wymienić panel klimatyzacji na ten po liftingu (np. za 100 zł z allegro) i zrobić instalacje proxy. (30 sekund przy pomocy Examinera w serwisie). Pozdrawiam !

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał montoya Zobacz post
    TEMAT MOŻNA ZAMKNĄĆ : Wystarczy wymienić panel klimatyzacji na ten po liftingu (np. za 100 zł z allegro) i zrobić instalacje proxy. (30 sekund przy pomocy Examinera w serwisie). Pozdrawiam !
    Po zmianie panelu na ten po lifcie nie masz czegoś takiego że, po każdym postoju i otwarciu samochodu klapy od nawiewu przez 30s się ustawiają? Mnie to strasznie drażni i chyba wrócę do przedliftowego panelu.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    Ja mam problem odwrotny leci gorące przy ustawieniu temperatury 18,19 i więcej, ale problemem jest panel aluminiowy który jest zimny a z nad niego zaciąga powietrze u mnie wentylatorek działa prawidłowo. Po przejechaniu kilku kilometrów uspokaja się ale panel się już nagrzeje, ale na full auto działa lepiej inaczej. Jeśli w poliftowym zastąpiono przycisk mono - off to jak jest realizowana funkcja mono mam 2 strefy ale nigdy nie korzystam z tego w tak małym miejscu to jest bez sensu. Dodano: zwisająca smycz od kluczyka może zastawiać wlot kratki
    Ostatnio edytowane przez Seweryn80 ; 25-12-2014 o 11:09

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seweryn80 Zobacz post
    Jeśli w poliftowym zastąpiono przycisk mono - off to jak jest realizowana funkcja mono
    Dłuższe przytrzymanie przycisku "AUTO" od strony kierowcy realizuję funkcję mono.
    Pozdrawiam




  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 147 1.9 JTDm 150km, Brera 2,4jtdm
    Postów
    36

    Domyślnie

    A czy ten panel bedzie pasował Brera - 159 czy są identyczne? Mam ten sam problem i musze szukać nowego.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 147 1.9 JTDm 150km, Brera 2,4jtdm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Potwierdzam, pasuje.
    Zamontowałem sobie wersję po lifcie z przyciskiem off. Pozostaje tylko pytanie, w poprzednim panelu po naciśnięciu guzika AUTO dwa razy widniał napis FULL AUTO, natomiast w tej nie mogę włączyć tej opcji, chociaż widzę że jest taka możliwość. Czy ten panel co zamontowałem nie działa tak jak powinien, czy u Was działa?
    Oczywiście po zamontowaniu panelu, wiatraczek się kręci i pojawił się błąd, po skasowaniu i PROXI błąd znikł.

Podobne wątki

  1. [159] 1.8 mpi czujnik temperatury oleju. Nie pokazuje temperatury silnika.
    Utworzone przez Stepaniuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 11:51
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 11:51
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  4. Czujnik temp. płunu i centralka sterująca
    Utworzone przez kamill w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 20:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory