Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Wyzwanie - centralka elektroniczna klimatyzacji (czujnik temperatury)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    4

    Domyślnie Wyzwanie - centralka elektroniczna klimatyzacji (czujnik temperatury)

    Witajcie !

    Mam pytanie, które stało się wyzwaniem dla serwisu Alfa Romeo w Bydgoszczy. Niestety nie udało się otrzymać jednoznacznej odpowiedzi poza tą, która jest bardzo droga w wykonaniu tj. kupno nowej centralki klimatyzacji (całego panela ) za prawie 2500 zł ;-(

    Mój problem polega na tym, że czujnik temperatury zintegrowany z centralką klimatyzacji (panelem) szaleje, i wydaje się mu że jest cieplej niż w rzeczywistości. Muszą wobec tego mieć ustawioną temperaturę na ok. 29 C aby nie marznąć ...

    Wizyta w serwisie, po podłączeniu do Examinera Smart HD dała taki wynik : błąd B1908 Czujnik temp. powietrza kabiny - obecny (wirnik powietrza wewnętrznego).

    Rysunek FIAT: 156081251

    Chciałbym to naprawić i nie wymieniać całej centralki.

    Jednak gdyby zaszła taka potrzeba to moja centralka widnieje pod różnymi numerami (nie ma w katalogu dostępnej części z moim numerem tj. 156081251. Dostępne są tylko centralki 156087487 i 156082361 ... Czy wszystkie będą pasowały ? Czy mogę kupić używaną na allegro ? Czy może znacie sposób na naprawę tego problemu ?

    Dodam, że po uruchomieniu silnika do przejechania ok. 15 km. wszystko działa sprawnie, potem zaczyna wiać zimne powietrze i trzeba wachlować temperaturą aby nie przymarznąć do fotela ...

    Z góry dziękuję za pomoc.

    ps. z instrukcji serwisowej płyną takie informacje : - czujnik powietrza wnętrza nadwozia jest zintegrowany w centralce, jest ponadto odpowiednio wentylowany i mierzy temperaturę wew. nadwozia.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał montoya Zobacz post
    błąd B1908 Czujnik temp. powietrza kabiny - obecny (wirnik powietrza wewnętrznego).
    Czy po włożeniu kluczyka słyszysz szum dochodzący z panelu klimatyzacji? Tam jest wiatraczek i obstawiam że to on właśnie przestał Ci działać. Jak coś to mam taki i mogę Ci wysłać.
    Pozdrawiam




  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy coś tam szumi :-) Po włożeniu kluczyka z całą pewnością dochodzi do jakiś "przetasowań" pod deską rozdzielczą i słychać jakieś wentylatory. Ale naprawdę nie słyszę szumu za tą małą kratką. Po poświeceniu latarką widzę jakiś tunel z zielonymi ścianami oraz chyba jakiś czujnik zamontowany "od góry". Przypuszczam że za tym czujnikiem mogą być łopatki wirnika i one chyba "stoją" w miejscu. Nie wiem jednak jak wymontować ten panel aby nie uszkodzić połowy samochodu, a tym samym zweryfikować czy to wiatrak nie działa :-)

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Kup na allegro używaną centralkę od jakiejś firmy złomującej Alfy. Jeśli kupisz jako konsument (na paragon) to masz 14 dni na zwrot produktu jeśli nie będzie pasował. Taki panel kosztuje ~100 zł, więc nawet jakbyś nie trafił na działający za pierwszym razem to i tak wyjdzie ci taniej niż 2500 zł. Z przełożeniem panelu nie powinno być problemu, to nie BMW, że każda najdrobniejsza część ma wkodowany numer VIN i nie działa po przełożeniu do innego auta. Pamiętaj tylko, że panele zmieniały się po lifcie (inne ikonki i przyciski), więc ja nie ryzykowałbym kupna innej centralki niż mam u siebie w aucie.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Jeden kolega z forum zmieniał sobie na poliftowy - działa bez problemu wystarczy zrobić osiowanie proxy
    Sam poluje na poliftowy na allegro w dobrej cenie - ogólnie parę zmian na lepsze więc warto pomyśleć.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Jak chcesz za 20 PLN mogę Ci sprzedać silniczek na wymianę. Aby wymienić centralkę musisz najpierw wyciągnąć okrągły nawiew (chyba tylko środkowy) oraz radio. Potem odkręcasz panel środkowy i centralka klimatyzacji jest do niego przykręcona.
    Pozdrawiam




  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    ogólnie parę zmian na lepsze więc warto pomyśleć.
    Jakie zmiany były w panelu poliftowym? Pomijając oczywiście dodatkowe oznaczenia.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Poliftowy ma przycisk off zamiast mono.
    Pozdrawiam




  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    Jak chcesz za 20 PLN mogę Ci sprzedać silniczek na wymianę. Aby wymienić centralkę musisz najpierw wyciągnąć okrągły nawiew (chyba tylko środkowy) oraz radio. Potem odkręcasz panel środkowy i centralka klimatyzacji jest do niego przykręcona.
    Witaj! Uprzejmie Cię proszę o wysłanie mi silniczka do panelu klimatyzacji. Spróbuję. Proszę napisz mi swój nr telefonu to wyślę wszystkie dane. Dziękuję.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    U mnie również pojawił się błąd B1908 , podejrzewałem że coś jest nie tak, bo za bardzo grzeje. Temp ustawiona na 16 a gorąco, że nie idzie wytrzymać.

    Dodano po 8 minutes:

    Czy panel klimatyzacji z anglika będzie pasował?
    Ostatnio edytowane przez piotrek_inf ; 10-12-2014 o 17:14 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. [159] 1.8 mpi czujnik temperatury oleju. Nie pokazuje temperatury silnika.
    Utworzone przez Stepaniuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 11:51
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 11:51
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  4. Czujnik temp. płunu i centralka sterująca
    Utworzone przez kamill w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 20:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory