Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Dwa miesiące po zakupie- remont głowicy i turbiny

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie Dwa miesiące po zakupie- remont głowicy i turbiny

    Witam wszystkich, zakupiłem 159tkę, szczęśliwy bo wszystko było ok.
    W serwisie ASO AR w Toruniu auto sprawdzone i wysztko elegancko.
    Kilku mechaników widziało autko i jeździło nim, nic nie stwierdzili.
    Alfa ładnie chodziła nawet dzwięk pracy silnika nie był jakiś dziwny, turbina cicha i moc alfa miała.
    Trochę kilometrów zrobiłem i trochę oleju brała więc to mnie niepokoiło, po zdjęciu turbo okazało się że jeden cylinder mokry od oleju.

    Głowica ściągnięta i....
    tłoki całe ale z góry do podszlifowania
    okładzina cylindra gładka
    pierście prawdopodobnie też
    W KOLEKTORZE BRAK KLAPEK (plastikowy kolektor) klapki pourywało
    głowica sprawdzona no i
    8 zaworów wydechowych do wymiany
    3 prowadnice, zawleczki 3 popychacze

    Głowica będzie robiona koszt robocizny 500zł, materiał na głowicę pare stówek na zawory prowadnice chyba ok 600 , jakieś 300 zł za uszczelki i uszczelniacze,
    Turbina 1200 z montażem i demontażem
    Robocizna głowicy z demontażem i montażem 500zł
    olej 200

    Więc kupiłem alfę za jakieś 20tys z ukrytą wadą do nie wykrycia nawet przez mechaników na krótko oczywiście.
    Ochota "zatłóc sprzedawcę"
    A tak po za tym to chyba nie warto kupować alfy za taką kasę, lepiej dołożyć 7 -10 tys i może być pewniejszym

    Mam tylko dylemat co do kolektora bez klapek czy zakładać taki? Zastanawiam się ze względu na automatyczną skrzynie biegów i w razie poźniejszego eksloatowania i wystąpienia "choroby wciekłej alfy"tak? Może być problem ze zgaszeniem

    Poprostu PECH!!!!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    159 za 20 tysi i pech? To raczej proszenie sie o klopoty

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    1. Klapy urywają się w autach za 20 i 40 tys zł. Nie poradzisz, taka wada. Nikt nie da gwarancji że w drogim aucie się nie urwą. Bo dlaczego miałyby się nie urwać? Poproszę choć jeden powód.
    2. Klapy mogły się urwać poprzedniemu właścicielowi, a mogły się urwać Tobie – nie da się tego teraz powiedzieć.
    3. W trakcie zakupu można obserwować korekty cylindrów. Uszkodzone klapy wirowe robią taki bałagan w głowicy, że widać to właśnie w korektach.
    4. Klapy wirowe nie mają nic wspólnego z możliwością lub braku możliwością zgaszenia auta. Klapy wirowe zmniejszają pojemność kanałów dolotowych, ale nie zaślepiają ich całkiem, tylko w ~50%.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    A tak po za tym to chyba nie warto kupować alfy za taką kasę, lepiej dołożyć 7 -10 tys i może być pewniejszym
    Nie ma reguły. Równie dobrze można przepłacić i kupić to samo...
    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    Mam tylko dylemat co do kolektora bez klapek czy zakładać taki? Zastanawiam się ze względu na automatyczną skrzynie biegów i w razie poźniejszego eksloatowania i wystąpienia "choroby wciekłej alfy"tak? Może być problem ze zgaszeniem
    Nie masz się o co martwić. Klapki w kolektorze wirowym nie pomogą wtedy zgasić silnika, bo nie odetną całkowicie dopływu powietrza - do gaszenia silnika służy klapa gasząca (przepustnica). Chociaż w przypadku skrzyni automatycznej ciężko będzie zadusić silnik?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Z drugiej strony kupiłeś tanio alfe która po dołożeniu paru tysi będzie dograna i będziesz wiedział co i jak było robione, starczy na lata

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Zaślep otwory po klapkach w kolektorze który masz i będziesz miał z głowy . Na rozbieganie silnika te klapy Ci nie pomogą, jak pisał Magil. Ja u siebie nie mam klapek.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    Witam wszystkich, zakupiłem 159tkę, szczęśliwy bo wszystko było ok.
    W serwisie ASO AR w Toruniu auto sprawdzone i wysztko elegancko.
    Kilku mechaników widziało autko i jeździło nim, nic nie stwierdzili.
    Alfa ładnie chodziła nawet dzwięk pracy silnika nie był jakiś dziwny, turbina cicha i moc alfa miała.
    Trochę kilometrów zrobiłem i trochę oleju brała więc to mnie niepokoiło, po zdjęciu turbo okazało się że jeden cylinder mokry od oleju.

    Głowica ściągnięta i....
    tłoki całe ale z góry do podszlifowania
    okładzina cylindra gładka
    pierście prawdopodobnie też
    W KOLEKTORZE BRAK KLAPEK (plastikowy kolektor) klapki pourywało
    głowica sprawdzona no i
    8 zaworów wydechowych do wymiany
    3 prowadnice, zawleczki 3 popychacze

    Głowica będzie robiona koszt robocizny 500zł, materiał na głowicę pare stówek na zawory prowadnice chyba ok 600 , jakieś 300 zł za uszczelki i uszczelniacze,
    Turbina 1200 z montażem i demontażem
    Robocizna głowicy z demontażem i montażem 500zł
    olej 200

    Więc kupiłem alfę za jakieś 20tys z ukrytą wadą do nie wykrycia nawet przez mechaników na krótko oczywiście.
    Ochota "zatłóc sprzedawcę"
    A tak po za tym to chyba nie warto kupować alfy za taką kasę, lepiej dołożyć 7 -10 tys i może być pewniejszym

    Mam tylko dylemat co do kolektora bez klapek czy zakładać taki? Zastanawiam się ze względu na automatyczną skrzynie biegów i w razie poźniejszego eksloatowania i wystąpienia "choroby wciekłej alfy"tak? Może być problem ze zgaszeniem

    Poprostu PECH!!!!
    Hej, nie chce się mądrzyć, po sprawa ogólnie przykra, ale urywające się klapy wirowe to akurat przypadłość silnika 1.9 i 150 kucy. Temat jest na forum dokładnie opisany wiec rozumiem jakby jakiś nowy user miał obiekcje, ale ty jesteś od 2011 zarejestrowany na forum. Standardowo klapy się usuwa dla swietego spokoju, chociaż sa i tacy co jezdza na fabrycznych ale statystycznie ryzyko rosnie wraz z przebiegiem (co akurat nie dziwota)
    Ale ogolnie sprawa przykra

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    I tak pewnie założę kolektor bez klap bo już nic nie będę kupywać.
    Mam nadzieję, że już nie dojdą jakieś większe kwoty do tego co już wyliczone i że oczywiście po tej naprawie trochę jeszcze pojeżdze tym samochodem.
    Lubię alfę i choć tak zaskakuje to ja jeździć nią będę!

    Dodano po 7 minutes:

    Kolego pieta jeździłem przez 5 lat 156 1.8 ts, a po zakupie 159ki nie zdawłem sobie sprawy z tego po 2 miesiącach użytkowania auta jak i z tego że może mi się to przytrafić

    A czym zaślepić i jak te otwory po klapach w kolekorze plastikowym?
    Pewnie mechanik będzie wiedział ale dla pewności wolę się go zapytać no i temat będę miał ogarnięty
    Ostatnio edytowane przez marcinq24 ; 24-10-2014 o 13:55 Powód: Dodano

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    I tak pewnie założę kolektor bez klap bo już nic nie będę kupywać.
    Mam nadzieję, że już nie dojdą jakieś większe kwoty do tego co już wyliczone i że oczywiście po tej naprawie trochę jeszcze pojeżdze tym samochodem.
    Lubię alfę i choć tak zaskakuje to ja jeździć nią będę!

    Dodano po 7 minutes:

    Kolego pieta jeździłem przez 5 lat 156 1.8 ts, a po zakupie 159ki nie zdawłem sobie sprawy z tego po 2 miesiącach użytkowania auta jak i z tego że może mi się to przytrafić

    A czym zaślepić i jak te otwory po klapach w kolekorze plastikowym?
    Pewnie mechanik będzie wiedział ale dla pewności wolę się go zapytać no i temat będę miał ogarnięty
    w tego co czytałem na forum pablo. ogarnia ten temat prawie hurtowo

    http://www.pablogarage.pl/

    Powodzenia w naprawie

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Gdzie robisz auto? Gdzieś w wawie?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-03-2009, 14:01
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-10-2008, 00:21
  3. Remont układu napędowego - planowanie głowicy?
    Utworzone przez ciechu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-04-2007, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory