Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: końcówka drążka kierowniczego

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał CenteK2 Zobacz post
    A na starej końcówce to nie została przypadkiem tulejka ze zwrotnicy? Ja tak miałem kiedyś ze sworzniem wahacza. Masz zwrotnicę żeliwną czy aluminium?
    Włóż tą końcówkę za tuleje w imadło i puknij solidnie młotkiem i będzie wszystko wiadomo.

    Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
    Chciałbym, ale tuleja grubości ścianki troszkę ponad 2mm to trochę słabo (20,7 - 16) poza tym jak spojrzysz na zdjęcie trzecie to gwint końcówek się różnią;
    w moim jest drobny i śruba jest jakby krótsza, a w tym ze sklepu gwint jest rzadszy i dłuższa śruba :/

    Przed chwilą skręciłem koło bo szukałem jakiś oznaczeń na tych końcówkach i na samej zwrotnicy..
    Na zwrotnicy był napis brembo i takie dwa prostokąty w kształcie otwartej książki (nie wiem jaki jest materiał), natomiast na końcówce drążka było tylko oznaczenie LH (lewa) i nic więcej.
    Z tego co pamiętam to na tej ze sklepu oprócz oznaczeń LH RH od spodu - po przeciwnej stronie gwintu śruby była liczba "16" (zapewne odpowiadająca grubości sworznia)

    Babka w innym sklepie z częściami powiedziała że może mieli coś innego i na produkcji założyli z innej alfy, powiedziała że mieli ostatnio podobny problem z firmowym ducato - w aso fiata nie potrafili znaleźć jakiejś podobnej części zawieszenia..
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar CenteK2
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Olsztynek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD ,Alfa Romeo 166 2.4JTD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Wyślij mi Vin na pw, jak będę w pracy to sprawdzę po swojemu.

    Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Panowie żaby było śmieszniej wczoraj pospamowałem kilku złomiarzy z allegro i jeden mi odpisał że u niego otwór ma 20mm z tego ogłoszenia:
    https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...ia-10870932209
    Zwrotnica Lewa - indeks-179634

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ar159 20tuleja.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	241.1 KB
ID:	279832
    Więc wychodzi że albo rzeczywiście jest jakaś tuleja albo były co najmniej dwa typy zwrotnic-drążków...??

    Na sieci znalazłem taki temat i taki problem jak u mnie;
    https://www.alfaowner.com/threads/15...072730&slide=0

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	końcówki.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	72.1 KB
ID:	279833
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 24-07-2021 o 08:08
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  4. #34
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Masz polifta z aluminiową zwrotnicą. W gnieździe powinna siedzieć tuleja, ale czasem zapieka się ze sworzniem. Ściągnij ją ze starej końcówki

    - - - Updated - - -

    159 ma tylko jeden typ końcówki drążka kierowniczego przez cały okres produkcji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Dzięki, rzeczywiście alu zwrotnica, a już myślałem że mam jakąś specjalną alfę

    Przed chwilą jeszcze ponad 20min rozmawiałem z kolegą CenteK2, wyszło na to że mogę mieć zwrotnice do wymiany -za duże kąty odchylenia koła ale to dopiero po tych drążkach i ustawieniu zbieżność się wyklaruje...


    Kolejne pytania:

    Gdzie można online kupić oryginalne części -
    np. lemforder z piktogramem sowy ?

    A jeśli nie można tego kupić to jakiejś innej firmy byle oryginalne z oznaczeniami polecacie ??

    Te które wysłał mi sprzedawca z allegro tego nie miały, nawet nie miały nowych nakrętek :/


    Szukam jakiegoś kontaktu w okolicach Oławy, w celu odpłatnej pomocy przy kilku pracach związanych z mechaniką (coś ostatnio co raz bardziej tracę wiarę w tych 'mechaników')
    - na pewno przydał by się garaż, kanał albo podnośnik; myślę o demontażu sanek przód -tyl i jakieś porządnej konserwacji.
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 26-07-2021 o 06:54
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    Stoję przed koniecznością wymiany końcówki drążka kierowniczego: i pytanie mam, czy przy wymianie na coś trzeba zwrócić uwagę? Czy to stanardowa procedura? I po niej zbieżność tylko?
    Pytam bo kiedyś miałem problem z maglownica, wymagała regeneracji po jakby niewłaściwym montaży końcówki drążka, podobno mechanik jakiś błąd przy montażu drążka zrobił. Może ktoś coś wie w temacie?

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar El_Korn
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 1.9JTDm 8v
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cześć, odkopuję temat. jestem w trakcie wymiany drążków i końcówek kierowniczych w mojej 159 i potrzebuję dokupić tą tuleję zwrotnicy, w której montowany jest sworzeń końcówki drążka. Stara tuleja się zużyła, nie mogę znaleźć numeru tej tulei na eperze, żeby mieć pewność, że zamawiam dobrą część. Czy któś jest w stanie mi podpowiedzieć?

Podobne wątki

  1. [159] wymiana drążka kierowniczego
    Utworzone przez zwoli w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 08:38
  2. Wymiana drążka kierowniczego
    Utworzone przez Ozzzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 19:11
  3. Końcówka drążka kierowniczego
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 15:11
  4. [146] Końcówka drążka kierowniczego
    Utworzone przez Krakers w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 20:29
  5. Końcówka drążka kierowniczego
    Utworzone przez siwy144 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-09-2006, 02:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory