Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: zawór EGR firmy SKV - czy warto?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cześć, sorry za odgrzebanie tematu. Od niedawnego czasu jestem posiadaczem 159 i mechanik stwierdził zacinanie egr. Nie chce go zaślepiać bo auto z pewnych powodów musi być w 100% w oryginale, nic nie kombinowane. Warto założyć tego egr skv czy kupić oryginał czy używany po czyszczeniu. Wolałbym nowy żeby wszystko wyglądało i w miarę działało. O skv gdzieś mi się obiło o uszy i zastanawiam się czy egr od nich będzie dobrym pomysłem

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V 120KM 2008r
    Postów
    7

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jakiej firmy był u mnie EGR w 1.9 jtdm 8v, ale kupiłem nowy zamiennik w styczniu 2020. Miałem ten sam dylemat co ty - zaślepiać (~500-600zł z mapą) albo montować nowy za ~300zł. Padło na nówkę, bo uznałem, że zawsze jakaś kasa w kieszeni.

    Szybki przeskok do początku kwietnia 2020 xD podczas wypalania DPFu (chociaż nie wiem, czy to miało jakikolwiek wpływ) EGR rozleciał się i jego części poleciały prosto w dolot. Tak dokładniej to poleciała sprężynka, śruba oraz kawałek grzybka. Efekt był taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	comment_1587632619NS0uMyLS4WyBMKiEVdV1sP,w400.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	269124

    Skończyło się wymiana bloku silnika oraz zaślepieniem EGRa żebym miał już spokój pod tym względem - ja na twoim miejscu wkładałbym albo oryginalny (nie zamiennik) albo po prostu zaślepiał, bo oszczędzanie tutaj ma później takie efekty jak u mnie xD

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Tak jak napisałem wyzej, niestety auto musi być w 100% orygniał bez kombinowania z modami niestety. Czyli musi mieć dpf egr i klapy niestety, zamiennik ale beć musi :/ Dlatego chce włożyc coś co pojezdzi troche i bede mial na to gwarancję. Ku używanemu za bardzo nie jestem a wolałbym kupic jakiś nowy ale zamiennik. Szukałem opinie o skv ale nie znalazłem za dużo o egr tylko o innych częściach. W sumie za dużo niegatywów nie znalazłem ale moze skoro jest watek to ktoś jednak montował i moze sie podzielić spostrzeżeniami

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gab159 Zobacz post
    Tak jak napisałem wyzej, niestety auto musi być w 100% orygniał bez kombinowania z modami niestety. Czyli musi mieć dpf egr i klapy niestety, zamiennik ale beć musi :/ Dlatego chce włożyc coś co pojezdzi troche i bede mial na to gwarancję. Ku używanemu za bardzo nie jestem a wolałbym kupic jakiś nowy ale zamiennik. Szukałem opinie o skv ale nie znalazłem za dużo o egr tylko o innych częściach. W sumie za dużo niegatywów nie znalazłem ale moze skoro jest watek to ktoś jednak montował i moze sie podzielić spostrzeżeniami
    Wątpię że dostaniesz odpowiedź na forum. Wszystkie wątki które dotyczyły ekologii i klap są jednobrzmiące, z resztą jest to najczęstszy problem z tymi silnikami i pozbycie się takich dwóch rzeczy gwarantuje dłuższą żywotność silnika.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    "Julia" 147 1,9 JDTM 150 PS byla szukam Brery
    Postów
    26

    Domyślnie

    Niestety u sasiadow na TÜV-ie takie rzeczy sprawdzaja nie tylko AU i badan nie przejdzie

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar blazejek
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 2006
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wszyscy raczej usuwają i wyprogramowują egr z systemu żeby nie narobiło szkód. Miałem zamontowany egr skv ale w innym aucie i nie było problemu z nim żeby coś nie działało. Nawet nie sprawdzałem w internecie opinie o egr tylko pojechałem do sklepu i sprzedali mi skv w dobrej kasie.
    Podsumowując jesli musisz zamłożyć to ja bym zamontował skv i miał z głowy problem, nawet jeśli coś będzie z nim nie tak jest o wiele tanszy od oryginału

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Tutaj masz oryginał w dobrej cenie.

    https://allegro.pl/oferta/zawor-egr-...587-8137446851

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Mając do wyboru OE za 300 i Eesen za 220 zdecydowanie biorę OE, nawet jakby nie było OE to biorę PIERBURG 7.00063.06 za 500 (ten sam producent co OE)

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Mając do wyboru OE za 300 i Eesen za 220 zdecydowanie biorę OE, nawet jakby nie było OE to biorę PIERBURG 7.00063.06 za 500 (ten sam producent co OE)
    Nie rozumiem, OE kosztuje 300zł (dziwnie niska cena) a PIERBURG 500 (dlaczego o tyle droższy skoro ten sam producent co oe?) a skv np 200zł? Ten oryginał za 300zł troszkę mi śmierdzi, nie wiem czy mam dobre wrażenie skoro jest coś droższego od oryginału.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Niekiedy ktoś wystawia leżaki magazynowe i można trafić oryginalną część taniej niż zamiennik.

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  2. warto czy nie warto Alfa Romeo GT 1.9
    Utworzone przez rifle w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory