Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910
Pokaż wyniki od 91 do 96 z 96

Temat: bulgotanie/ terkotanie - docisk, łożysko, skrzynia ? ( filmik od 3:35)

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    Zastanawia mnie czy te postukiwania podczas obracania podniesionych kół to ten sam dźwięk, który jest podczas jazdy https://www.youtube.com/watch?v=s3CwH16VDcY ???
    Najlepsze jest to, że przed wymianą i po wymianie skrzyni dźwięk jest ten sam. Możliwe to, że ten dźwięk to skrzynia ?
    Niestety to musi być skrzynia.
    Wszystko sprawdzone i nie ma bata żeby dźwięki szurania/grzechotania podczas rozpędzania auta oraz podczas hamowania silnikiem i cichły po wciśnięciu sprzęgła nie pochodziły ze skrzyni... niestety!
    Dźwięki były na starej jak i nowe skrzyni, teraz jeszcze terkocze na biegu jałowym a cichnie po wciśnięciu sprzęgła. Ewidentnie to łożyska w skrzyni (moim zadaniem na pewno te na wałku sprzęgłowym). Cz w nowej skrzyni jest coś jeszcze do zrobienia tego na razie nie wiem
    Trzeba zdjąć i rozebrać.
    Magią jest to, że na obu skrzyniach dźwięki są identyczne, w tym przypadku pewnie miałem pecha
    Pozdro

  2. #92
    Użytkownik Świeżak Avatar kamil123
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa 156 1.9 jtd 77kw
    Postów
    37

    Domyślnie

    witam

    To ja tak mam w 156 jtd ,wymienilem kiedys sprzegło strzeliło na nitach pozniej kolejne i trzecie .wkurzony dalem auto do maruniaka w Poznaniu okazało sie ze brakowało jakis kołków centrujacych .ZAlozyli i mowia ze bedzie ok ale załwazylem ze slychac taki terkot co jakis czas a najbardziej jak sie rozgrzeje gdy wcisne sprzegło cisza i jak rusze lewarkiem jak bym chcial wbic bieg ,wymieniłem nowa dwu mase sprzegło komplet valeo olej jeżdżę juz tak rok ale mam znowu stracha ze cos strzeli ,zostala mi chyba tylko wymiana skrzyni na nowa,do 156 sa tanie wiec nie ma co sie bawic w naprawe.Tylko mnie zastanawia czy to jest skrzynia

  3. #93
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mossberg
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150 KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    To opowiem Wam jak u mnie było. Po zakupie wszystko było cacy. Jakiś czas później przyszła pora na wymianę sprzęgła. Zrobiłem to lecz bez wymiany dwumasy. Koleś, który to wymieniał powiedział, że jest dobra i nie trzeba. Myślę, zna się to mu zaufam. Ok. Było to latem. Przyszła jesień chłodniejsze dni i się zaczęło. Zaczęło terkotać zawsze chwilę po uruchomieniu silnika. Po wciśnięciu sprzęgła lub delikatnym wychyleniu dźwigni zmiany biegów w dowolną stronę bez sprzęgła - zanikało. Czytałem, zasięgałem różnych opinii. Nic. Było wiele pomysłów ale bez konkretów. I tak przejeździłem ze 3 lata. Teraz przyszła pora na wymianę dwumasy i po raz kolejny sprzęgła, zaczęło się ślizgać gdyż deczko za dużo niutów miałem dodanych na programie i sprzęgiełko nie wytrzymało. Koniec końców wymieniłem je wraz z kołem dwumasowym i nastała cisza. Teraz nie wiem czy to wina była tej dwumasy czy czegoś innego. Najważniejsze, że problem zniknął.

  4. #94
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    U mnie podobna historia.
    Robiłem skrzynie, wymieniłem sprzęgło, mechanik twierdził że dwumas ok I problem pozostał.
    Teraz zrobiłem dwumas, kolejny raz sprzęgło I wysprzeglik bo gotujace się ziemniaki pod maską miałem już nawet po rozgrzaniu silnika, nastała cisza :-)

  5. #95
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Hej, hej odświeżam temat. U mnie coś takiego występuje po nagrzaniu silnika, ustaje po wciśnięciu sprzęgła, skrzynia podczas jazdy nie szumi nic nie dzwoni, w czym może tkwić problem? Koło pasowe wymieniane ale samo bez napinacza możliwe że corteco siadło po niecałym 2 tys kilometrów?

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtd 16v 2007
    Postów
    460

    Domyślnie

    Panowie wiekszość mechaników błednie interpretuje te dzwieki.Wałek posiada łozysko ktore jest w skrzyni na poczatku wałka i na końcu i one po rozebraniu skrzyni i wymianie wszystkich łozysk zostaja ruszane, a maja juz lekkie luzy i dlatego są te dzwieki,a jak sie wciśnie pedał sprzegła to cichną lub całkiem znikają.Ja to też przechodziłem wymiana koła dwumasowego i sprzegła i wymianą wszystkich łożysk idalej to samo,a winny były łozyska na wałku w skrzyni.

    - - - Updated - - -

    https://youtu.be/ha3f0-N5bsc
    Ostatnio edytowane przez jackblackxxx ; 25-03-2020 o 13:18

Podobne wątki

  1. [159] zagadka skrzynia czy łożysko oporowe.
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 23:36
  2. Sprzęgło, łożysko czy skrzynia? 1.8 TS
    Utworzone przez Patryko w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 07:30
  3. [159] Łożysko podpory półosi czy skrzynia?
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 21:29
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 10:12
  5. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory