Strona 260 z 275 PierwszyPierwszy ... 160210250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,591 do 2,600 z 2746

Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #2591
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mt.mino
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    alfa romeo 159 1.9jtdM
    Postów
    8

    Domyślnie

    [QUOTE=piotraskvw;2215421]A zdajesz sobie sprawę z tego, że przepis mówiący o jeździe na światłach jest wadliwy.
    W pogodny dzień samochód z zapalonymi światłami mijania jest tak samo widoczny jak samochód ze zgaszonymi światłami mijania! Wynika to z tego, że światła mijania świecą w DÓŁ.

    Pomijając kwestie homologacyjne, to montaż "dziennych" w kierunkowskazach (przynajmniej w przypadku 159) lub bardzo mocnych postojówek jest zgodny z koncepcją świateł dziennych, w przeciwieństwie do używania tym celu świateł mijania.

    Światła mijania mają oświetlać drogę przed pojazdem w nocy, ich funkcją NIE JEST sygnalizacja obecności pojazdu w dzień.
    Światła do jazdy dziennej świecą w przód bez żadnych przysłon, mają one wskazywać obecność pojazdu na drodze w dzień, najbliższe sposobem świecenia do DRL są światła "długie".



    Mi tam obojętne kto co montuje w samochodzie, ale spróbuj swoją koncepcję wyjaśnić funkcjonariuszom na drodze, jak będą chcieli Ci dowód rejestracyjny zatrzymać.. to jakie było założenie ustawodawcy w tym przypadku nie ma znaczenia.. poza tym, montaż drl w światłach długich bardzo często kończy się oślepianiem innych kierujących takim badziewiem, a to juz ma znaczenie..

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  2. #2592
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał mt.mino Zobacz post
    [...] spróbuj swoją koncepcję wyjaśnić funkcjonariuszom na drodze, jak będą chcieli Ci dowód rejestracyjny zatrzymać..
    Na początek niech mi poda podstawę prawną takiego zatrzymania, bo to że dziady w niebieskim notorycznie łamią prawo kłamiąc to ja wiem.

    Cytat Napisał mt.mino Zobacz post
    [...] poza tym, montaż drl w światłach długich bardzo często kończy się oślepianiem innych kierujących takim badziewiem, a to juz ma znaczenie..
    Akurat to bardzo często jest fabryczne rozwiązanie A fabryczne DRL w audi potrafią oślepiać nawet w dzień.

    Zwróć uwagę że każe z rozwiązań jakie proponowałem daje zgodność z "intencją ustawodawcy", brakuje jednak szczególnych homologacji, których i tak nikt nigdy nie zrobi.
    Osobiście uważam, że lepiej jest wsadzić "dzienne" w kierunki i oszczędzać odbłyśniki świateł mijania na noc, kiedy rzeczywiście będą potrzebne, niż jak tresowane ciele pokornie dawać się ogłupiać (a przepis o światłach w dzień jest idealnym tego przykładem).
    To, że jakieś rozwiązanie nie ma "papierka" nie znaczy, że jest ono złe.

  3. #2593
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Po co Ci taki przekażnik do świateł led? Jak chcesz, żeby DRL świeciły " po stacyjce" (a tak będzie z tym przkażnikiem) to pomiń go i podłącz żarówki zgodnie z instrukcją, którą zapewne otrzymałeś, bezpośrednio do inst. samochodu. Taki przekażnik 40A stosujesz jak włączasz, wyłączasz odbiorniki o dużej mocy.Nie wiem jaką moc ma twoja żarówka, ale pewnie nie więcej jak 20W, więc nie zrobi to większej różnicy obwodowi do którego się podepniesz.
    Przekaźnik w tym przypadku ma za zadanie rozłączyć dzienne w momencie załączenia zwykłych świateł bądź postojówek ( która się i tak zapalają kiedy włączamy "krótkie , długie "),no chyba , że kolega chce aby się świeciły nawet podczas jazdy na "krótkich" - to wtedy jest niepotrzebny, ale to może być przegięcie.

    [MENTION=18915]tasiek[/MENTION] , jeżeli wytrzymasz do jutra to zrobię CI zdjęcia jak ja to zrobiłem, ale mówię od razu, że u siebie nie znalazłem w skrzynce wejścia na postojówki, więc się wlutowałem w przewód koło wtyku do reflektora a plus pociągnąłem ze skrzynki, z tym, że wcisnąłem go do bezpiecznika, aby w każdej chwili można było je wyłączyć.
    Ostatnio edytowane przez macinek102 ; 10-02-2020 o 21:09
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  4. #2594
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Przekaźnik w tym przypadku ma za zadanie rozłączyć dzienne w momencie załączenia zwykłych świateł bądź postojówek ( która się i tak zapalają kiedy włączamy "krótkie , długie "),no chyba , że kolega chce aby się świeciły nawet podczas jazdy na "krótkich" - to wtedy jest niepotrzebny, ale to może być przegięcie.
    Takie żarówki podłaczałem nie raz. W żarówkach tych do DRL idą 3 przewody. 1 "+" po zapłonie, 2 - do postojówek (gasi DRL po właczeniu), 3 - masa. Chyba, że mówimy o różnych żarówkach. Jeżeli ma świecić po zapłonie, nie potrzebny jest żaden przekażnik, po co łączenie dodatkowych przewodów?

  5. #2595
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Kolega ma racje. Ja podpinałem u tescia zwykle DRL na dwóch przewodach bez przekaznika. Przeciez dioda puszcza prąd w jedną strone wiec podpinasz "+" z DRLa do "+" po stacyjce a "-" z DRLa do styku "+" ( tak dwa plusy ) żarówki postojowej. W momencie kiedy odpalasz auto to DRL dostaje "+" po zaplonie a "-" kradnie przez zarowke postojową ktora nie swieci. Kiedy załaczysz postoje to DRL zgasnie bo pojawi sie plus na postojowce i DRL nie dostanie masy. Nie ma opcji na zadne zwarcie bo dioda jak wspominałem puszcza w jedną stronę. Takim sposobem podłaczysz kazdego taniego DRLa na dwóch przewodach bez zadnych automatow itd. Jedyny minus to jak sie spali postój to DRL nie zaswieci sie bo nie dostanie masy

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #2596
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Bella 159 Sedan 1,9JTDm 150km
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Kolega ma racje. Ja podpinałem u tescia zwykle DRL na dwóch przewodach bez przekaznika. Przeciez dioda puszcza prąd w jedną strone wiec podpinasz "+" z DRLa do "+" po stacyjce a "-" z DRLa do styku "+" ( tak dwa plusy ) żarówki postojowej. W momencie kiedy odpalasz auto to DRL dostaje "+" po zaplonie a "-" kradnie przez zarowke postojową ktora nie swieci. Kiedy załaczysz postoje to DRL zgasnie bo pojawi sie plus na postojowce i DRL nie dostanie masy. Nie ma opcji na zadne zwarcie bo dioda jak wspominałem puszcza w jedną stronę. Takim sposobem podłaczysz kazdego taniego DRLa na dwóch przewodach bez zadnych automatow itd. Jedyny minus to jak sie spali postój to DRL nie zaswieci sie bo nie dostanie masy

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Niestety jak masz w5w ledowe to tak to nie zadziała niestety [emoji14]

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  7. #2597
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Technokrata51 Zobacz post
    Niestety jak masz w5w ledowe to tak to nie zadziała niestety [emoji14]

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    A no tak

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #2598
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    [MENTION=18915]tasiek[/MENTION] , jeżeli wytrzymasz do jutra to zrobię CI zdjęcia jak ja to zrobiłem, ale mówię od razu, że u siebie nie znalazłem w skrzynce wejścia na postojówki, więc się wlutowałem w przewód koło wtyku do reflektora a plus pociągnąłem ze skrzynki, z tym, że wcisnąłem go do bezpiecznika, aby w każdej chwili można było je wyłączyć.
    Hej udalo Ci sie cyknac fotke?
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  9. #2599
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Technokrata51 Zobacz post
    Niestety jak masz w5w ledowe to tak to nie zadziała niestety [emoji14]

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    To moja jest jakimś wyjątkiem, bo mam tak podłączone, włożyłem W5W ledowe i DRL dalej działa
    Z resztą dlaczego miałoby nie działać?

  10. #2600
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Bella 159 Sedan 1,9JTDm 150km
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    To moja jest jakimś wyjątkiem, bo mam tak podłączone, włożyłem W5W ledowe i DRL dalej działa
    Z resztą dlaczego miałoby nie działać?
    Zależy jakie to ledy [emoji14]
    Miał by nie działać bo dioda puszcza prąd tylko w jedną stronę

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory